آسانترین سرویس چت ویدیویی برای استفاده در خانواده چیست؟ – بررسی گیک


حالت تیم های مایکروسافت با هم
مایکروسافت

امسال بسیاری از افراد برای اولین بار از چت ویدیویی استفاده می کنند و ممکن است بسیاری از این فناوری به طور کلی راضی نباشند. اگر می خواهید با خانواده خود گپ تصویری تعطیلات داشته باشید ، آسان ترین راه سوار شدن برای همه چیست؟

پاسخ پیش بینی شده پیچیده است. این معمولاً بستگی به این دارد که با چه سیستم عامل هایی راحت هستید و چه تعداد از افراد در هر چت می خواهید با آنها راحت باشند.

ساده ترین گزینه: مسنجر فیس بوک

چت ویدیویی در مسنجر فیس بوک
فیس بوک

مسنجر فیس بوک (و ویژگی چت ویدیویی مرتبط با آن) در حال حاضر احتمالاً ساده ترین و قابل اطمینان ترین روش گپ زدن با دوستان و خانواده است. این به خوبی کار می کند و این احتمال وجود دارد که بیشتر یا همه افرادی که می خواهید با آنها صحبت کنید از قبل هم حساب فیس بوک دارند و هم یک ابزار سازگار. تقریباً از هر رایانه یا دستگاه همراه قابل دسترسی است – آنچه در بالای اتصال وب واقعاً به آن نیاز دارید ، یک مرورگر (برای لپ تاپ ها و دسک تاپ ها) یا برنامه مسنجر (برای تلفن ها یا رایانه های لوحی iOS یا Android) است. اگر از رایانه رومیزی استفاده می کنید ، به وب کم نیز نیاز خواهید داشت.

از رابط اصلی فیس بوک ، روی نماد مسنجر (حباب کوچک گفتار با یک زیگزاگ داخل) کلیک کنید ، با یکی از لیست دوستان خود شروع به چت کنید و سپس روی نماد ویدیو در گوشه کلیک کنید. بم ، یک تماس ویدیویی شروع شده است. البته ، شما می توانید با هر کسی که می توانید همزمان روی صفحه نمایش قرار بگیرید ، حداکثر با 50 نفر صحبت کنید ، اما یک گزینه برای چت ویدیویی گروهی نیز وجود دارد: فقط یک چت را با چند نفر شروع کنید و روی نماد ویدیو ضربه بزنید یا کلیک کنید.

فیس بوک یک دستگاه چت تصویری خاص ، پورتال را به فروش می رساند. در قالب قاب عکس و شکل وب کم (مناسب برای استفاده در تلویزیون) موجود است ، اما برای استفاده از گپ ویدیویی Facebook Messenger نیازی به آنها نیست. اگر با کسی که هیچ اطلاعی از رایانه یا دستگاه های تلفن همراه ندارد ، می توانند جایگزین خوبی باشند – اما ورود به پورتال هزینه بالایی دارد که باید آن را بخاطر بسپارید.

برای خانواده های اپل: FaceTime

FaceTime در iPhone و iPad
سیب

FaceTime سیستم تماس ویدیویی خود اپل است (نه فیس بوک – بله ، کمی گیج کننده است). این برنامه تقریباً در هر دستگاه Apple از جمله iPhone ، iPad ، iPod Touches و MacBook به صورت رایگان از قبل نصب شده است.

FaceTime می تواند ساده ترین و ساده ترین سیستم گپ روی کره زمین باشد و کیفیت آن نیز بسیار خوب است. این با شماره گیر آیفون و سیستم تماس در حساب Apple شما یکپارچه شده است. برای شروع تماس با FaceTime ، کافی است نام یا شماره تلفن مخاطب خود را در هر یک از آنها نمایش دهید و روی نماد FaceTime (دوربین فیلمبرداری کوچک) ضربه بزنید یا کلیک کنید. با فرض ثبت شماره شخص یا حساب Apple در سیستم ، می توانید در وسط یک تماس صوتی استاندارد به FaceTime بروید.

استفاده از FaceTime با گروه تقریباً به همین راحتی است. برای انجام این کار ، می خواهید یا برنامه ویژه FaceTime یا برنامه Messages را باز کنید و سپس گپ جدیدی را شروع کنید. هر تعداد نفر (حداکثر 32 نفر) در ردیف “به” قرار دهید ، افراد را با نماد + اضافه کنید. پس از پایان کار ، برای شروع مکالمه روی Video ضربه بزنید. در هر زمان می توانید افراد جدیدی را به تماس اضافه کنید. اگر در Messages گپ گروهی موجود دارید ، کافیست روی دکمه FaceTime در بالای برنامه ضربه بزنید.

برای همه افراد دیگر: تیم های مایکروسافت

عکس صفحه تیم های مایکروسافت
مایکروسافت

البته ، بسیاری از مردم دستگاه های مارک دار اپل ندارند و اپل بسیار مطمئن است که شخص دیگری را به مهمانی FaceTime راه نمی دهد. و علی رغم رایگان بودن حساب کاربری ، دلایل زیادی برای دوری از فیس بوک وجود دارد. اگر می خواهید با افرادی که این دو گزینه را ندارند تماس ویدیویی برقرار کنید ، ابزار Microsoft Teams ساده ترین راه رایگان برای انجام آن است.

تیم ها بسیار شبیه اسکایپ است ، که به طور خاص برای مشاغل ایجاد شده است تا با کارگران از راه دور صحبت کنند ، اما برای استفاده شخصی نیز رایگان است. برنامه Teams در دستگاه های iOS و Android به عنوان یک برنامه ویژه Windows بارگیری شده یا در هر لپ تاپ یا دسک تاپ (از جمله MacOS و Chromebook) به عنوان یک برنامه وب در دسترس است. شما باید در وب سایت Teams ثبت نام کنید (هر آدرس ایمیل کار خواهد کرد) و پس از راه اندازی برنامه ، می توانید با وارد کردن آدرس ایمیل او ، از همه دعوت کنید. اگر آنها از قبل تیم های مایکروسافت را ندارند ، با افزودن ایمیل آنها به طور خودکار دعوت نامه ارسال می شود. برای شروع تماس ویدیویی ، کافی است نماد دوربین را فشار دهید یا کلیک کنید.

از آنجا که برای شرکتهای بزرگ طراحی شده است ، حداکثر تعداد شرکت کنندگان مجاز در مکالمه تیمها 20 نفر است ، که باید برای حتی خانواده های گسترده نیز کافی باشد. تماس های تیمی می تواند تا چهار ساعت طول بکشد.

جمع کردن همه با هم

اگر یک یا چند مکان با گروه بزرگی از افراد داشته باشید ، نمایش همه آنها به یک باره روی صفحه می تواند مشکل باشد. دوربین های تلفن ، تبلت و لپ تاپ معمولاً فقط برای هر بار در یک زمان طراحی می شوند.

یک راه حل برای این وجود دارد: از رایانه و وب کم مخصوص زاویه دید گسترده مانند Logitech C930e یا Lenovo 500 استفاده کنید. اگر لپ تاپ را نزدیک تلویزیون قرار می دهید و از کابل HDMI استفاده می کنید ، می توانید وب کم را در بالای تلویزیون قرار دهید و از آن به عنوان مانیتور برای سهولت کار استفاده کنید. و مجموعه ارزان روی صفحه نمایش بزرگ ، اگر چه صدا ممکن است عالی نباشد.

البته ، در طی یک همه گیری ، یافتن وب کم های تخصصی دشوار است. اگر دوربینی از Canon ، Nikon ، Sony ، Wyze یا بسیاری از تولیدکنندگان دیگر دارید ، می توانید آن را به رایانه متصل کرده و از آن به عنوان وب کم بداهه استفاده کنید.
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*