آیا به خرید ردیاب تناسب اندام ، ساعت مچی یا ساعت هوشمند نیاز دارید؟ – بررسی گیک


جیو اینگکا / Shutterstock.com

پوشیدنی های مختلفی برای مچ دستان وجود دارد ، از ردیاب های تناسب اندام ارزان و ساده که کار دیگری بیش از شمردن قدم های شما ندارند ، تا ساعت های هوشمند کاملاً هوشمند که می توانند تماس های تلفنی برقرار کرده و تمرینات شما را برنامه ریزی کنند. به عبارت ساده ، با وجود گزینه های مختلفی که ویژگی های مختلف را تبلیغ می کنند ، می توان فهمید که چه نوع دستگاهی برای شما مناسب است. در اینجا نحوه تصمیم گیری آورده شده است.

سه دسته دستگاه های تناسب اندام پوشیدنی وجود دارد. (یا حداقل مواردی که نمی توان مچ دست آنها را پوشید ؛ در مورد رایانه های دوچرخه ، مانیتورهای خروجی برق یا موارد ردیابی حرکت پیچیده ای که توسط افراد حرفه ای در بسیاری از ورزش های مختلف استفاده می شود) صحبت نخواهیم کرد.

شما ردیاب های تناسب اندام دارید که به ساده ترین شکل ممکن است. آنها قدم های شما را می شمارند ، ممکن است ضربان قلب شما را ردیابی کنند و گاهی اوقات اعلان ها را در صفحه کوچکی نمایش می دهند ، اما کارهای دیگری انجام نمی دهند. به یک Fitbit کلاسیک فکر کنید و دارای ردیاب تناسب اندام کهن الگو هستید.

سپس ساعت های دویدن یا چند اسپرت دارید. آنها GPS داخلی دارند بنابراین می توانید آهنگ ها یا سواری خود را دقیقاً ردیابی کنید و تلفن خود را در خانه بگذارید. اکثر آنها همچنین موسیقی پخش می کنند ، دارای برخی از ویژگی های آموزش در حال اجرا هستند و دارای دکمه های فیزیکی هستند – بنابراین می توانید به جای اینکه با انگشت های عرق کرده خود با صفحه لمسی مخلوط شوید ، آن دکمه را در دامان خود بشکنید.

سرانجام ، شما ساعتهای هوشمند دارید. اینها کامپیوترهای مچ دست کاملاً مجهز به صفحه نمایش لمسی و کاملاً کاربردی هستند. اینها ساعت اپل ، سامسونگ گلکسی واچ و یکی دو دستگاه دیگر هستند. اگرچه آنها اغلب با توجه به ورزش و سلامت طراحی می شوند ، اما این از طیف گسترده ای از ویژگی های آنها دور است. انتظار داشته باشید که بتوانید تماس تلفنی برقرار کنید ، متن دریافت کنید ، به آرایشگر خود بروید ، با Uber تماس بگیرید و موارد دیگر.

البته این سطل ها خیلی ساده اند ، همانطور که خواهید دید کمی عمیق تر می شویم. بین سه دسته همپوشانی وجود دارد و به خصوص در اطراف لبه ها همه چیز بسیار تار می شود. به عنوان مثال ، Vivoactive خط Garmin یک ساعت مچی عالی در حال اجرا است که دارای بسیاری از ویژگی های ساعت هوشمند است ، در حالی که Venu همان است – اما کمی زیبا و با صفحه نمایش زیبا. و همچنین چیزی نزدیک به همان گزینه های برنامه ای که با Apple Watch دریافت می کنید وجود ندارد ، اما آنها فقط ردیاب های GPS نیستند.

بنابراین ، بیایید حفاری کنیم.

آیا نیاز به خرید ردیاب تناسب اندام دارید؟

دستگاه الهام بخش fitbit
Fitbit

ردیاب های تناسب اندام به همان اندازه موجود هستند. آنها معمولاً از شتاب سنج برای شمارش قدم های شما و اندازه گیری خواب شما استفاده می کنند. اگر تلفن هوشمند در نزدیکی شما باشد ، بسیاری از آنها ضربان قلب شما را کنترل کرده و دارای صفحه نمایش اعلان هستند. برای دیدن همه موارد به جز ابتدایی ترین آمار روز خود ، باید از یک برنامه همراه استفاده کنید.

سادگی ردیاب های تناسب اندام بهترین و بدترین ویژگی آنهاست. از آنجا که آنها معمولاً فقط مراحل را شمارش می کنند ، معمولاً دو روز باتری پنج روز ، هفت روز یا حتی بیشتر دارند. فقط می توانید تمام روز و هر روز آنها را بپوشید ، بدون اینکه نگرانی زیادی در مورد شارژ مجدد داشته باشید.

متأسفانه ، این کار همچنین توانایی انجام کارها را محدود می کند. در حالی که Fitbit Inspire 2 می تواند به عنوان مثال میزان ضربان قلب شما را ردیابی کند ، اما برای اتصال به تلفن هوشمند شما باید اتصال داده شود تا مسافت و سرعت شما را ردیابی کند. قبل از دریافت GPS داخلی باید به Fitbit Charge 4 ارتقا دهید.

ردیاب های تناسب اندام در واقع برای افرادی طراحی شده اند که در یک کار کم تحرک کار می کنند و می خواهند کمی بیشتر حرکت کنند. یک دلیل وجود دارد که این علامت تاریخی 10،000 فوت به یک چیز فرهنگی تبدیل شده است: بسیاری از مردم نزدیک به این مقدار جایی نمی روند.

از طرف دیگر ، اگر قبلاً فعال هستید و می خواهید چیزی را برای دویدن خود ثبت کنید ، جلسات بدنسازی خود را ردیابی کنید یا داده های پیشرفته ای برای کار با شما ارائه دهید ، بیشتر ردیاب های تناسب اندام کمی منصرف می شوند.

چند پیشنهاد برای ردیابی تناسب اندام

اگر فکر می کنید ردیاب تناسب اندام همان چیزی است که شما به دنبال آن هستید و می خواهید یک راهنمای خرید کامل داشته باشید ، یک مرور کلی از 5 ردیاب برتر تناسب اندام به ما بدهید ، اما Fitbit بزرگترین نام در بازی ردیابی تناسب اندام است. با Inspire 2. اشتباه نخواهید کرد. اگر چیزی غیر از Fitbit می خواهید ، Garmin vivosmart 4 را بررسی کنید.

اگر می خواهید یک ردیاب تناسب اندام با مشخصات کم ارتقا با برخی ویژگی های پیشرفته تر ، به Fitbit Charge 4 مراجعه کنید. این یک GPS داخلی دارد تا بتواند آهنگ های شما را در فضای باز ردیابی کند ، سوار شود و شنا کند.

آیا شما نیاز به خرید ساعت مچی GPS دارید؟

دستگاه مسابقه ساعت Garmin 945
گارمین

ساعتهای GPS و چند ورزشی برای ردیابی دقیق مسیرها و سایر فعالیتهای فضای باز مانند اسکی ، دوچرخه سواری و شنا طراحی شده اند. مزیت بزرگ آنها نسبت به ردیاب اصلی تناسب اندام این است که آنها به اندازه کافی هوشمند هستند که می توانند به تنهایی مورد استفاده قرار گیرند. اکثر آنها حتی می توانند برخی از موسیقی ها را نگه دارند. شما واقعاً لازم نیست که تلفن خود را با خود حمل کنید تا ذهن خود را پاک کنید یا در فضای باز شنا کنید.

اما ساعت های در حال اجرا نه تنها ردیاب های تناسب اندام کمی هوشمندانه هستند ، بلکه دارای ویژگی های خاص دویدن نیز هستند. یک نکته ساده: فشار دادن دکمه های فیزیکی آسان است. اگر دور پیست را با سرعت می دوید ، لمس یا کشیدن صفحه لمسی با تمام قدرت برای تنظیم مجدد تایمر جالب نیست. ساعت های کاری دارای یک دکمه “lap” مخصوص هستند ، بنابراین دیگر نیازی نیست.

به همین ترتیب ، ساعتهای چند اسپورت کارهای بیشتری برای ردیابی و نمایش سرعت و مسافت شما در زمان واقعی انجام می دهند. مربیان داخلی برنامه های تمرینی را با سرعت توصیه شده انجام می دهند و اگر خیلی سریع یا خیلی آهسته کار کنید هشدارها را دریافت می کنید. ساعت های سطح بالا با تمرکز در فضای باز مانند خط Fenix ​​گارمین حتی دارای نقشه های داخلی هستند تا بتوانید هنگام راه رفتن مسیرهای خود را پیمایش کرده و برنامه ریزی کنید.

با این حال ، برای گیج کردن همه چیز ، بعضی از ساعت های کاری کوچکتر ، سبک تر شده و تمرکز بیشتری بر روی زندگی سالم دارند. به عنوان مثال ، ساعت های Garmin Venu به غیر از رسمی ترین رویدادها ، به هیچ وجه از نظر مچ دست شما ظاهر نمی شوند.

و البته ، اکثر ساعت های ورزشی ، حتی اگر بزرگ و مستحکم باشند ، باز هم قدم ها را می شمارند و ضربان قلب شما را در طول روز پیگیری می کنند ، نه فقط زمانی که در کوه یا مسیر هستید. آنها همچنین اعلان ها را در صفحه نمایش (معمولاً بزرگ) خود نمایش می دهند و بسته به مدل ، ممکن است بتوانید پرداخت های بدون تماس را انجام دهید ، میزان مصرف آب را کنترل کرده و چرخه قاعدگی خود را پیگیری کنید. وقتی فقط از این طریق استفاده می کنید ، عمر باتری آنها می تواند چندین روز یا حتی یک هفته طول بکشد. با این وجود ، با روشن بودن GPS ، باید خیلی بیشتر شارژ کنید. مانند ، بین هر بلند مدت.

دلیل اصلی خرید ساعت مچی در حال اجرا ، تعیین کمیت تمریناتی است که قبلاً انجام می دهید. ویژگی های پیشرفته در حال اجرا عالی هستند – اگر سخت کار می کنید. با این حال ، بعید به نظر می رسد که خرید یکی از آنها انگیزه شما باشد که هر شنبه بیش از 10 مایل مسیر را دور بریزید.

اگر فقط می خواهید قدم های خود را دنبال کنید یا بخوابید ، یا حتی هر چند وقت یک بار فقط در پارک پیاده روی کنید ، ساعت های کاری ، حتی آنهایی که بیشتر روی سبک زندگی تمرکز دارند ، احتمالاً خیلی زیاد است. داشتن یک گروه تناسب اندام ، حداقل برای شروع ، احتمالاً بهتر است. به طور قابل توجهی ارزان ترند.

چند پیشنهاد برای تماشای ساعتهای کاری

Garmin یک بازیکن واقعاً بزرگ در زمینه ساعت های کاری است. اگر چیزی مقرون به صرفه می خواهید ، Garmin Forerunner 45 را بررسی کنید. برای یک ساعت مچی سبک زندگی با ویژگی های در حال اجرا ، Garmin Venu بهترین صفحه نمایش را دارد و پوشیدن آن در طول روز آسان است.

از طرف دیگر ، اگر می خواهید بهترین چیزی را که Garmin ارائه می دهد (که از نظر مچ دست طبیعی به نظر می رسد) بخواهید ، برای ویژگی های چند اسپورت بهتر ، Garmin Forerunner 945 Music یا Fenix ​​6 را تهیه کنید.

آیا شما نیاز به خرید ساعت هوشمند دارید

6 ساعت SE برای سیب هایی که چهره های مختلفی را نشان می دهند
سیب

ساعت های هوشمند اگرچه از فاکتور فرم و عملکردهای همپوشانی یکسانی برخوردارند ، اما جانوری متفاوت از ردیاب های تناسب اندام و ساعت های کاری هستند. در حالی که آنها می توانند دویدن و تمرینات را ردیابی کنند ، ضربان قلب شما را اندازه بگیرند و به شما بگویند که چقدر خوب خوابیده اید ، این فقط یک زیر مجموعه از عملکرد آنها است.

انتظار می رود ساعت های هوشمند دارای تنوع بسیار بیشتری از برنامه ها و ویژگی های مفید در طول روز باشند ، نه فقط هنگام تعریق یا خواب برای بهبودی. احتمالاً شما قادر به انجام کارهایی از قبیل تماس با Uber ، محاسبه نکات ، کنترل از راه دور دوربین گوشی هوشمند خود و حتی انجام بازی ها یا پیمایش در توییتر خواهید بود. (اینکه چرا می خواهید بعضی از این کارها را انجام دهید به خود شما بستگی دارد)

سطل ساعت هوشمند تاری ترین لبه ها را دارد ، زیرا هرچه توانایی بالاتری داشته باشند ، برای ادغام با اکوسیستم دیگری به محکم تری نیاز دارند. خطوط Apple Watch و Samsung Galaxy Watch نزدیکترین چیزهای موجود برای رایانه های مچ دست و مخابراتی واقعی هستند. آنها می توانند تماس های تلفنی دریافت کنند ، پیام های متنی را بیش از پاسخ های از پیش تعیین شده پاسخ دهند و از طریق اتصال LTE توانایی انجام این کارها را دارند.

در اواخر روز ، ساعتهای Garmin Vivoactive و Venu نسبت به ساعتهای کاملاً اسپرت گارمین ، با ظاهری بهتر ، نمایه های باریک تر و کاربردهای تنفس ملایم ، کمی بیشتر تمرکز زندگی دارند ، اما نمی توانند بسیار محکم با تلفن خود ادغام شوید. به عنوان مثال ، می توانید برای پاسخگویی به تماس ها روی صفحه ضربه بزنید ، اما تمام کارهایی که انجام می دهد این است که با تلفن هوشمند خود پاسخ دهید. می توانید به همین روش اما فقط با چند تنظیم از پیش تعیین شده به پیام های متنی پاسخ دهید. برای بسیاری از افراد ، این ساعت ها می توانند جای یک ساعت هوشمند را بگیرند اما اکوسیستم برنامه یا انعطاف پذیری چیزی مانند Samsung Galaxy Watch Active 2 را ندارند.

دستگاه هایی مانند Fitbit Versa 3 جایی در وسط قرار می گیرند. این می تواند به تماس ها پاسخ دهد ، و شما می توانید متن را با تنظیمات از پیش تعیین شده پاسخ دهید ، به علاوه آمازون الکسا یا دستیار Google را به مچ دست شما می آورد. این قطعاً یک ساعت هوشمند است ، اما در عین حال در رده Galaxy Watch 3 نیست.

یک نکته مهم که باید در مورد ساعت های هوشمند به خاطر بسپارید این است که هرچه بیشتر باشند – و هرچه بیشتر از آنها استفاده کنید – عمر باتری آنها بدتر است. ساعت ها و دستگاه های مختلف Apple Galaxy بین 24 تا 48 ساعت با شارژ دوام می آورند. واقعاً باید حداقل یک روز در میان آنها را روشن کنید. Versa 3 ، اگرچه کمی توانایی کمتری دارد ، اما با استفاده اساسی حدود 6 روز بین شارژ تعویض می شود.

اگر برای پیگیری فعالیت های خود به دنبال یک چیز اساسی هستید ، یک ساعت هوشمند بیش از حد لازم است. ویژگی های اضافی آنها عالی است ، اما داشتن شارژر دیگر هر چند روز یکبار آزار دهنده و سریع است.

از طرف دیگر ، اگر می خواهید فعالیتی برای پیگیری فعالیت های خود داشته باشید ، که می توانید با استفاده از آن لیست کارهای خود را بررسی کنید ، به پادکست ها گوش دهید ، تماس بگیرید و حتی هنگام رفتن به خرید تلفن خود را در خانه بگذارید ، یک ساعت ممکن است دقیقاً همان چیزی باشد که شما می خواهید.

چند پیشنهاد برای ساعت هوشمند

برای تجزیه بهترین ساعتهای هوشمندی که می توانید در حال حاضر خریداری کنید ، به آخرین راهنمای ما مراجعه کنید ، اما در اینجا اصول اولیه ذکر شده است: بهترین ساعت هوشمند برای شما واقعاً به این بستگی دارد که از کدام تلفن هوشمند استفاده می کنید. اپل واچ فقط با آیفون کار می کند در حالی که دستگاه های سامسونگ با اندروید به خوبی بازی می کنند. می توانید از ساعت های هوشمند دیگر با iPhone استفاده کنید ، اما بسیاری از ویژگی ها را از دست می دهید. اپل واچ کاملاً با iOS ادغام می شود ، زیرا هر دو بخشی از یک اکوسیستم هستند.

برای طرفداران اپل ، این باید یا Apple Watch Series 6 یا Apple Watch SE باشد. برای کاربران آندروید ، Samsung Galaxy Watch3 به همان اندازه که هست خوب است.
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*