آیا خانه های هوشمند ارزش سرمایه گذاری را دارند؟


نان ساز / ShutterStock

ممکن است تبدیل شدن به یک خانه هوشمند در ابتدا گران و پیچیده به نظر برسد ، اما آیا مزایای آن بیشتر از هزینه ها و ناراحتی است؟ بیایید بررسی کنیم که چرا ایجاد یک خانه هوشمند سرمایه گذاری خوبی در هزینه و وقت شماست.

راحتی برای (تقریبا) همه

Echo Spot ، Google Home ، لامپ هوشمند و پلاگین هوشمند روی یک سطح چوبی.
جاش هندریکسون

هنگام نصب چراغ های هوشمند ، دوشاخه ، ترموستات و موارد دیگر ، راحتی بسیار خوبی به خانه خود می بخشید. نه اینکه نتوانید از کاناپه پایین بیایید و سوئیچ چراغ را بچرخانید ، بلکه این فرصت را به خودتان داده اید که به سمت سوئیچ چراغ نروید.

همه ما سطح خاصی از راحتی را در زندگی خود می پذیریم. مردم معمولاً نیازی به سوئیچ برق و روشنایی ندارند. با این حال ، شما اغلب این بحث را نمی شنوید که روشنایی الکتریکی محصول تنبلی است و مردم باید به جای آن از شمع استفاده کنند. چراغ های هوشمند و سایر ابزارهای هوشمند فقط ادامه طبیعی این پیشرفت هستند.

هنگامی که شروع به تماشای فیلم می کنید ، فقط برای اینکه بفهمید چراغها کم نور یا خاموش می شوند ، راحتی این کار را بدون نیاز به قطع فیلم تحسین خواهید کرد. به همین ترتیب ، اولین باری که از دفتر خود زنگ خانه را جواب می دهید یا حتی وقتی از خانه دور هستید ، از راحتی زنگ های ویدیویی قدردانی خواهید کرد.

اگر تا به حال سعی کرده اید که به یکی از اعضای خانواده خود نحوه کار با سیستم پیچیده سرگرمی خود را بیاموزید ، احساس آرامش در چشمان او مشاهده خواهید شد وقتی می توانید به آنها بگویید: “فقط بگویید” الکسا تلویزیون را روشن کن ” “این بسیار راحت تر از” ضربه به قدرت این ریموت ، سپس ریموت و سپس این ریموت است “یا یک ریموت جهانی با ده ها دکمه به آنها بدهید.

راحتی ممکن است یک ضرورت نباشد ، اما این امر باعث بد شدن آن نمی شود. خانه های هوشمند امکانات موجودی را برای موجوداتی فراهم می کنند که در غیر این صورت نمی توانستید داشته باشید و به لطف کارهای روزمره ، آنها حتی باعث آرامش خاطر می شوند زیرا اگر فکر می کنید چراغ های اتاق نشیمن را خاموش کنید ، دیگر نگران نباشید.

خانه های هوشمند مشکلات را حل می کنند

یک کودک کوچک با ویلچر با مادر سفره کار با آمازون اکو در نزدیکی معامله می کند.
آمازون

فناوری خانه هوشمند می تواند به شما کمک کند تا از برخی چالش های روزمره عبور کنید. مثال کلاسیک را در مورد درخواست از کودک برای انتقال پیام فقط برای تماشای جیغ او از دو پا در مقابل خود ، در نظر بگیرید.

با دستیارهای صوتی می توانید از طریق عملکرد مخابره داخل ساختمان با همه افراد در خانه ، فارغ از اینکه در کجا هستند ، ارتباط برقرار کنید. نسخه Google Home از این Broadcast است و بسیار درخشان است. با عبور پیام اصلی از طریق هر بلندگو در خانه ، دستیار Google پاسخ را به بلندگوی اصلی ارسال می کند. البته می توانید اینترکام بخرید ، اما هزینه آنها اغلب حداقل به اندازه Echo Dot است. علاوه بر این ، دستیارهای صوتی قابلیت های بیشتری به شما ارائه می دهند.

به عنوان یک پاداش ، وقتی بلندگوها را با یک دستیار صوتی در چندین اتاق به عنوان مخابره داخل ساختمان راه اندازی می کنید ، برای کل خانه نیز موسیقی دریافت می کنید.

داشتن کنترل صوتی بر روی چراغ ها و شاخه ها نیز برخی از مشکلات را برطرف می کند. به عنوان مثال ، کودکان خردسال قبل از رسیدن به کلید روشن می توانند بگویند: “الکسا ، چراغ ها را روشن کن”. افراد معلول نیز قدردان آن خواهند بود. اگر سنسورهای هوشمند را به مخلوط اضافه کنید ، حتی می توانید چراغ ها و شاخه ها را برای روشن و خاموش کردن هنگام ورود یا خارج شدن از اتاق برنامه ریزی کنید. تنها با چند دستگاه ، خانه هوشمند شما می تواند فراتر از حل مسئله باشد – می تواند استقلال را فراهم کند.

پلاگین های هوشمند همچنین می توانند مزایای ثانویه داشته باشند. راه اندازی مجدد روتر هنوز بهترین نقطه شروع برای عیب یابی اینترنت شما است. اما روترها اغلب در مکان های ناجور ذخیره می شوند.

می توانید روترهای هوشمندتری مانند کیت های مش خریداری کنید که شامل برنامه هایی هستند که دستگاه را مجدداً راه اندازی می کنند. با این حال گران هستند (Nest Wi-Fi جدید Google از 170 دلار شروع می شود). متناوباً ، اگر روتر فعلی شما به خوبی کار می کند ، می توانید آن را به دوشاخه Z-Wave متصل کرده و روتر را از هرجای خانه راه اندازی مجدد کنید.

پس انداز کنید

Wyze پلاگین هوشمند در تماس با دستگاه گنجانده شده است.
جاش هندریکسون

اگر فقط بیدار شوید که می بینید تمام نورهای خانه تمام شب روشن شده است (دوباره) ، پس آسانترین مشکلی را پیدا کرده اید که یک خانه هوشمند می تواند حل کند.

هرچه افراد بیشتری در خانه خود داشته باشید ، آموزش همه آنها برای انجام کارهای معقول ، مانند خاموش کردن تلویزیون یا چراغ هنگام بیرون آمدن از اتاق ، دشوارتر خواهد بود. اگر فرزند دارید ، این چالش اغلب به خودی خود رشد می کند.

بهتر است همه افراد اهمیت صرفه جویی در انرژی را یاد بگیرند و به خاطر بسپارند ، اما ما فقط انسان هستیم و تمایل داریم فراموش کنیم. بنابراین ، هرگونه کمک اضافی برای غلبه بر این حواس پرتی مورد استقبال قرار می گیرد! با روش های ابتدایی ، می توانید چراغ ها و شاخه های هوشمند را طوری برنامه ریزی کنید که یک شبه یا حتی در طول روز که همه در محل کار یا مدرسه هستند خاموش شود – که باعث صرفه جویی در هزینه قبض برق شما می شود.

حتی اگر همیشه به یاد داشته باشید چراغ ها و وسایل الکترونیکی را خاموش کنید ، دوشاخه های هوشمند همچنان می توانند مصرف برق را کاهش دهند. حتی در صورت خاموش بودن ، بسیاری از دستگاه ها هنوز برق مصرف می کنند. به عنوان مثال ، کنسول های بازی مدرن هنگام خاموش بودن بیشتر از سایر دستگاه ها از انرژی استفاده می کنند زیرا هنوز در پس زمینه به روز می شوند.

انرژی خون آشام همیشه ارزش مقابله با آن را ندارد ، اما شما می توانید از یک مانیتور مصرف انرژی برای فهمیدن این موضوع استفاده کنید. بهتر است دستگاههایی را که مرتباً روشن می شوند (مانند رطوبت گیرها) یا مناطقی را که چندین دستگاه الکترونیکی در یک نوار شاخه وصل کرده اید (مانند مرکز سرگرمی) بررسی کنید.

وقتی مانع از این می شوید که این دستگاه ها از انرژی خود را بگیرند ، ممکن است تعجب کنید که چقدر می توانید پس انداز کنید. مخصوصاً وقتی هشت ساعتی را که می خوابید و شش تا هشت ساعتی را که در مدرسه یا محل کار می گذرانید در نظر بگیرید.

راه اندازی فناوری خانه های هوشمند همیشه آسان نیست و برای ادغام آن در جریان جرم باید کارهای بیشتری انجام شود. با این حال ، اگر با درک این نکته که هر از گاهی مجبور به عیب یابی هستید ، وارد آن شوید ، مزایای آن بیشتر از معایبی است که ممکن است با آن روبرو شوید.

چه معایبی دارد؟

وقتی صحبت از خانه های هوشمند می شود ، بی ثباتی قطعاً یک مشکل است. به عنوان مثال ، خانه هوشمند شما ممکن است دیگر کار نکند و شما نتوانید کارهای زیادی در این زمینه انجام دهید.

ما یک بار از Wink Smart Hub ها به خاطر همه توانایی هایشان تعریف و تمجید کردیم ، اما دیگر نمی توانیم به کسی توصیه کنیم که سخت افزار Wink را بخرد. این می تواند در هر دستگاه هوشمندی اتفاق بیفتد.

حتی اگر شرکتی موفق باشد ، نصب بسیاری از محصولات خانه هوشمند چالش برانگیز است. ممکن است متوجه شوید که بدترین جنبه های داشتن یک خانه هوشمند را از بین می برید.

و با این وجود ، با وجود تمام معایب ، خانه های هوشمند می توانند راحتی را فراهم کنند ، مشکلاتی را که مرتباً با آنها روبرو هستید حل کنند و حتی در هزینه های شما صرفه جویی کنند اگر به نظر شما خوب است ، ارزش سرمایه گذاری را دارد.

متصل: بدترین چیزها در مورد داشتن اسمارتوم
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*