آیا “سخت بمیر” یک فیلم کریسمس است؟


بروس ویلیس در فیلم
روباه قرن بیستم

هر سال ، سازندگان فیلم گرد هم می آیند و در مورد یکی از مهمترین موضوعات فلسفی زمان ما بحث می کنند: جان سخت فیلم کریسمس؟ نظرات هر دو طرف این بحث به طرز شگفت انگیزی داغ است.

البته همه چیز در روح فصل است. جان سخت طرفداران برای تماشای یکی از بهترین بازی های اکشن در تمام دوران ها لزوماً برای تعطیلات به عذرخواهی احتیاج ندارند. داستان هیجان انگیز سال 1988 در مورد شلیک یک پلیس تنها به تروریست هایی که یک ساختمان بلند را تصرف کرده اند ، از بروس ویلیس به یک ستاره بزرگ سینما تبدیل شده است. او همچنین حق رایزنی طولانی مدت با چهار پسوند تا به امروز ایجاد کرده است.

هنوز هم یک مورد واضح وجود دارد که باید از هر دو طرف انجام شود. در اینجا شواهدی وجود دارد که برای بحث در مورد آن نیاز دارید جان سخت یک فیلم کریسمس است.

آره، جان سخت این یک فیلم کریسمس است

جان سخت
روباه قرن بیستم

در اولین صحنه فیلم ، کارآگاه پلیس نیویورک جان مک کلین (ویلیس) از هواپیمایی که تازه در لس آنجلس فرود آمده پیاده می شود و مهماندار هواپیما کریسمس مبارک را برای او آرزو می کند. او همچنین یک خرس عروسکی عظیم الجثه را با کمان به همراه دارد – هدیه کریسمس برای یکی از فرزندانش.

از آن پس ، این فیلم هرگز اجازه نمی داد مخاطب فراموش کند که شب کریسمس بود.

موسیقی کریسمس ، از جمله آهنگ های کلاسیک برای “Christmas in Hollis” از Run-DMC ، در طول فیلم شنیده می شود. جان به سمت ناکاتومی پلازا حرکت می کند ، جایی که همسر جداگانه اش هالی (بانی بدلیا) برای شرکت در مهمانی کریسمس شرکتش کار می کند. هنگامی که تروریست ها به رهبری هانس گروبر (آلن ریکمن) ساختمان را تصرف می کنند در آنجا گیر می افتد.

در حالی که جان و تروریست ها درگیر نبرد طولانی مدت اطلاعات و سلاح هستند ، آنها اغلب از تعجب های کریسمس استفاده می کنند. “من الان یک مسلسل دارم. هو-هو-هو »، جان روی بدن یکی از طرفداران هانس نوشت. هنگامی که هکر Theo (کلارنس گیلیارد جونیور) می خواهد به بزهکاران خود در مورد آمدن قریب الوقوع پلیس هشدار دهد ، با این کار شروع می کند: “Twas شب قبل از کریسمس …”

از نظر موضوعی ، جان سخت بر نیاز جان برای آشتی با خانواده اش متمرکز است ، که یکی از رایج ترین پیام ها در فیلم های کریسمس است. حتی نام همسرش (هالی) مضمون کریسمس دارد.

نه ، جان سخت این فیلم کریسمس نیست

بروس ویلیس در فیلم
روباه قرن بیستم

صرف اینکه فیلم در کریسمس است ، آن را به یک فیلم کریسمس تبدیل نمی کند. در طول سال ها ، استودیوهای فیلم سازی و شبکه های تلویزیونی (مانند Hallmark) مواد دقیق یک فیلم کریسمس را تصفیه کرده اند. در این فیلم ها ، تعطیلات همیشه محور داستان است. این نه تنها در مورد فیلم های عاشقانه کریسمس با موفقیت ، مگا یاس بنفش هالمارک ، بلکه در زیرشاخه پر رونق فیلم های ترسناک کریسمس نیز صدق می کند.

فیلم های واقعی کریسمس درباره کریسمس از ابتدا تا انتها هستند. آنها بدون عنصر جشن کاملا از هم می پاشد.

میتوانست جان سخت مثلاً روز استقلال ، هالووین یا فقط سه شنبه تصادفی برگزار شود؟ البته که می توانی. این تعطیلات هیچ ارتباطی با تاریخ واقعی ندارد. هانس گروبر و همرزمانش به ناکاتومی پلازا حمله نمی کنند زیرا کریسمس است. حتی دیدار جان بیشتر از هر سنت تعطیلات مربوط به همسر و فرزندانش است.

آره، جان سخت آغاز می شود و با آرزوهای کریسمس به پایان می رسد و شامل برخی از مضامین نمادین تعطیلات در پس زمینه است. اما در طرح این فیلم هیچ ارتباطی با کریسمس وجود ندارد.

جان سخت به دلیل فیلمنامه نویسی ماهرانه و کارگردانی فشرده و پویا توسط جان مک تایرنان ، یک فیلم اکشن عالی است که هیچکدام از آنها هیچ ارتباطی با کریسمس ندارد.

اخرین حرف

بروس ویلیس با انفجار روبرو است
Anton_Ivanov / Shutterstock

واضح است که بسیاری از طرفداران در نظر دارند جان سخت فیلم کریسمس. حتی یک صنعت بزرگ وجود دارد جان سختمحصولات مربوط به کریسمس ، از جمله مجموعه ای مصور از داستان های سبک کودکان ، A Die Hard Christmas: The Illustrated Holiday Classic. همچنین ژاکت و تزئینات کریسمس زشت و همچنین سایر کالاهای مجاز (و غیرمجاز) نیز وجود دارد.

البته ویلیس در طی Comedy Central Roast خود در سال 2018 نظر خود را کاملاً واضح بیان کرد.

جان سخت این یک فیلم کریسمس نیست ، “او گفت. “این فیلم لعنتی بروس ویلیس است!”

بحث ادامه دارد.


می توانید استریم کنید جان سخت از HBO Max (14.99 دلار در ماه). همچنین برای خرید دیجیتال (7.99 دلار +) یا اجاره (2.99 دلار +) در آمازون ، iTunes ، Google Play و FandangoNow در دسترس است.
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*