آیا می توانید نرم افزار ویندوز را با M1 Mac اجرا کنید؟


سیب

اولین Mac های دارای سیلیکون اپل ماشین های بسیار چشمگیری بودند. اما هنگام تغییر تراشه های اینتل به پردازنده های ARM اپل ، چه اتفاقی برای نرم افزار ویندوز در Mac می افتد؟ آیا Boot Camp هنوز باز است؟ در اینجا هر آنچه لازم است بدانید آورده شده است.

چرا تراشه M1 برای نرم افزار ویندوز مشکل ساز است

تراشه M1 اپل اولین تراشه Apple Silicon است که در Mac استفاده می شود. این یک تراشه ARM سفارشی است که اشتراکات آن با تراشه های تعبیه شده در آیفون و آیپد بیشتر از پردازنده های اینتل است که در مکینتاش موجود است.

اپل یک سیستم ترجمه داخلی به نام Rosetta 2 دارد و به این Mac های جدید امکان اجرای برنامه های Mac طراحی شده برای Mac Mac اینتل را می دهد. برنامه های Mac موجود شما به خوبی کار خواهند کرد ، حتی اگر برای پشتیبانی از Apple Silicon به روز نشده باشند. تاخیر اندکی به دلیل ترجمه وجود دارد ، اما تراشه M1 آنقدر سریع است که به نظر می رسد عملکرد آن در مک Mac Intel نیز بسیار خوب است. این برنامه ها پس از به روزرسانی برای پشتیبانی از Apple Silicon ، حتی سریعتر اجرا می شوند.

اما در مورد برنامه های غیر Mac چه می توان گفت؟

اسلاید اپل که ویژگی های مختلف رزتا 2 را نشان می دهد.
سیب

متصل: نحوه انتقال Mac از اینتل به تراشه های ARM خود اپل

آیا M1 از Mac Boot Camp پشتیبانی می کند؟

Mac Mac Intel این ویژگی را به نام “Boot Camp” در اختیار شما قرار می دهد که به شما امکان می دهد ویندوز را مستقیماً روی Mac خود نصب کنید. برای جابجایی بین ویندوز و macOS ، باید راه اندازی مجدد کنید. ویندوز دقیقاً مانند رایانه روی Mac کار می کند. از این گذشته ، هر دو مکینتاش و رایانه های اینتل معماری سخت افزاری یکسانی دارند.

با این حال ، Boot Camp در M1 Mac با Apple Silicon پشتیبانی نمی شود. Boot Camp فقط در Mac های مبتنی بر Intel کار می کند. شما نمی توانید از Boot Camp برای نصب ویندوز بر روی M1 MacBook یا Mac Mini استفاده کنید.

حتی اگر اپل از Boot Camp در Mac M1 پشتیبانی می کند ، شما فقط می توانید نسخه ARM ویندوز 10 را نصب کنید. از نوامبر 2020 ، این نسخه از ویندوز در واقع برای زمان اصلی آماده نیست. این یک لایه شبیه سازی است ، بنابراین می تواند نرم افزار ویندوز را که برای تراشه های اینتل نوشته شده است اجرا کند ، اما بسیار کندتر و با اشکال تر از لایه ترجمه Mac است. علاوه بر این ، هنوز هم نمی تواند برنامه های 64 بیتی Intel Windows – فقط برنامه های 32 بیتی را اجرا کند. مایکروسافت روی آن کار می کند.

حتی اگر با محدودیت های ویندوز 10 در ARM مهارت دارید ، مایکروسافت نسخه ARM ویندوز 10 را برای بارگیری و نصب بر روی دستگاه های خود در دسترس قرار نمی دهد. ARM ویندوز 10 فقط در اختیار سازندگان دستگاهی است که می خواهند آن را از قبل نصب کنند.

متصل: ARM Windows 10 چیست و چه تفاوتی دارد؟

آیا می توانید ماشین های مجازی ویندوز را با M1 Mac اجرا کنید؟

دبیان لینوکس در حال اجرا بر روی ماشین مجازی Parallels اپل M1 Mac است.
سیب

همچنین می توانید از طریق ماشین های مجازی نرم افزار ویندوز را بر روی Intel Macs اجرا کنید. برنامه های معروف ماشین مجازی شامل Parallels Desktop و VMWare Fusion هستند. آیا کسانی که در M1 Mac هستند کار می کنند؟

آنها خواهند بود – در پایان. از زمان عرضه Apple M1 MacBooks در نوامبر 2020 ، این برنامه های ماشین مجازی هنوز آماده پشتیبانی از MacBooks نبودند.

نسخه های موجود Parallels Desktop و VMware Fusion در MacBooks با Apple Silicon به درستی کار نمی کنند. این برنامه ها به ویژگی های مجازی سازی سخت افزار Mac Intel فعلی بستگی دارد. Parallels و VMware هر دو وعده می دهند که نسخه های آینده ارائه خواهند شد. VMware آماده نیست به یک جدول زمانی برای پشتیبانی از این Mac جدید متعهد شوید. این ابزارها برای پشتیبانی از تراشه های جدید اپل باید اصلاح شوند.

با این حال ، معماری دوباره یک مشکل خواهد بود. در WWDC 2020 ، اپل Parallels بی نقص مدیریت ماشین مجازی – ماشین مجازی لینوکس را نشان داد. این احتمالاً نسخه ARM لینوکس بود.

حتی وقتی این ابزارهای جدید ماشین مجازی آماده باشند ، به نظر می رسد که آنها فقط با سیستم عامل های ARM کار خواهند کرد. Parallels می گوید او “از اخبار اضافه شده پشتیبانی مایکروسافت شگفت زده شده است [for] برنامه های x64 در ویندوز در ARM. “مایکروسافت برای بهره مندی از این کار نیاز به نصب ویندوز 10 ARM در دسترس کاربران Mac برای نصب روی ماشین های مجازی دارد. به نظر نمی رسد موازنه روی نسخه های در حال اجرا ویندوز سیلیکون اینتل کار کند. این می تواند حتی در صورت امکان بسیار کند است.

آیا CodeWeavers CrossOver کار می کند؟

نسخه ویندوز Team Fortress 2 که از طریق CodeWeavers CrossOver در M1 Mac اجرا می شود.
جرمی نیومن / CodeWeavers

در اینجا یکی از راه های اجرای برخی از برنامه های ویندوز در M1 Mac شما وجود دارد: استفاده از CodeWeavers Crossover برای Mac. این برنامه بر اساس نرم افزار منبع آزاد Wine ساخته شده است ، که به این دلیل معروف شد که به کاربران لینوکس اجازه می دهد برخی از برنامه های ویندوز را بدون خود ویندوز اجرا کنند.

CodeWeavers اساساً یک لایه سازگاری با طراحی پشتی است که برای اجرای برنامه های ویندوز در سیستم عامل های غیر ویندوز طراحی شده است. این کامل نیست ، از هیچ برنامه ای پشتیبانی نمی کند و برخی از خطاها را تجربه خواهید کرد. CodeWeavers یک پایگاه داده از برنامه های ذکر شده را که به خوبی کار می کنند ، نگهداری می کند.

CrossOver با Apple Silicon در MacBooks کار می کند. اگر بتواند یک برنامه Windows را در Mac اجرا کند ، می تواند همان برنامه Mac را با Apple Silicon اجرا کند.

در صورت نیاز به ویندوز آیا باید M1 Mac خریداری کنید؟

Apple M1 MacBook AIr ، MacBook Pro و Mac Mini محصولات نسل اول هستند. آنها زمینه را برای آینده Mac بدون پردازنده های Intel فراهم می کنند.

یک دلیل وجود دارد که اپل همچنان با پردازنده های اینتل Mac را می فروشد. Mac سیلیکون اپل هنوز برای همه آماده نیست.

اگر به یک سیستم عامل کامل ویندوز در Boot Camp یا ماشین مجازی نیاز دارید ، این MacBook های M1 رایانه های شما نیستند. اگر به مک جدید نیاز دارید ، خرید Mac Mac اینتل را در نظر بگیرید.

اما اگر این MacBook های M1 را واقعاً دوست دارید ، می توانید سازش کنید. به عنوان مثال ، اگر از دو دستگاه راضی هستید ، ممکن است یک MacBook و یک لپ تاپ یا دسک تاپ جداگانه برای نرم افزار ویندوز خود داشته باشید. این دیوانه به نظر می رسد ، اما می تواند تجربه لذت بخشی تری نسبت به راه اندازی مجدد جلو و عقب برای استفاده از Boot Camp باشد.

یا می توانید برنامه های ویندوز را روی رایانه از راه دور ویندوز اجرا کرده و از راه دور به آنها دسترسی پیدا کنید. در حقیقت ، ممکن است راه حل آینده بسیاری از افراد باشد. گزارش شده است که مایکروسافت در حال کار بر روی یک محصول Cloud PC است که به سازمان ها امکان می دهد برنامه های خود را بر روی سرورهای مایکروسافت اجرا کرده و از هر دستگاهی به آن دسک تاپ دسترسی پیدا کنند.

متصل: Macs Intel و Mac Silicon ARM Macs: چه کسی باید بخرید؟
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*