از چه ذخیره سازی AWS برای سرور پایگاه داده استفاده کنید؟ – CloudSavvy IT


آرم AWS

عملکرد پایگاه داده به شدت تحت تأثیر عملکرد حافظه اصلی است. برای مطالعه ، داشتن رم زیاد می تواند سرعت را افزایش دهد ، اما برای کارهای تایپ سنگین ، تنگنا SSD موجود در هارد دیسک است که تمام می شود. AWS گزینه های ذخیره سازی زیادی دارد ، بنابراین کدام یک برای شما بهترین است؟

نمونه های EC2 متمرکز بر پایگاه داده

به غیر از ذخیره سازی اساسی ، فاکتورهای زیادی برای عملکرد پایگاه داده وجود دارد. AWS دارای کلاسهای مختلفی از نمونه ها با سطوح جداگانه در آنها است.

بیشترین پایگاه داده گرا سری R5 است. پایان نامه ها هم از نظر سرعت و اندازه RAM و هم از نظر عملکرد EBS برای عملکرد حافظه بهینه شده اند. آنها نسبت بالایی از تعداد هسته به حافظه موجود تا 768 گیگابایت RAM را در r5.24xlarge ارائه می دهند.

همچنین سری r5d وجود دارد ، زیر کلاس R5 که یک دیسک محلی مستقیم را ارائه می دهد ، نه EBS. بزرگترین لایه دارای چهار SSD 900 گیگابایتی NVMe است. کوچکتر از حداکثر ظرفیت EBS ، اما عملکرد عالی و تأخیر بالایی خواهد داشت.

همچنین سری D3 وجود دارد که بیشترین میزان ذخیره محلی را برای نمونه EC2 با حداکثر 336 ترابایت فراهم می کند. اگر می خواهید یک نمونه مخصوصاً گسترده را که اطلاعات زیادی را در آن ذخیره می کند ، اجرا کنید ، D3 ممکن است برای شما بهتر باشد.

انواع حجم EBS

EBS دارای چندین سطح مختلف است. متداول ترین آن gp3 است ، که حجم کل SSD است که عملکرد عالی را با هزینه بالاتر از حجم پشتیبانی شده توسط هارد دیسک ارائه می دهد. gp3 آخرین نسلی است که جایگزین شده است gp2و ارائه 4 برابر عملکرد بهتر با استفاده از PCIe Gen 4 SSD.

gp3 از یک مدل قیمت گذاری استفاده می کند. بسته به اندازه حجم ، در هر ساعت “اعتبارات IO” کسب می کند که به طور خودکار برای خرید IOPS یا عملیات ورودی-خروجی در ثانیه استفاده می شود. این درصورت نیاز به عملکرد سریع امکان پذیر است ، اما اگر به عملکرد پایدار و محکمی نیاز دارید ، اتکا به آن ایده خوبی نیست. همچنین حداکثر تعداد IOPS وجود دارد. برای gp3 این 16000 است.

مدل GP2 برای ترکیدن GP2

حجم ها با نرخ 3 در هر گیگابایت در ثانیه اعتبار IO کسب می کنند. این به این معنی است که اگر حجم شما بیشتر از 1 ترابایت باشد ، سطل شما همیشه پر خواهد بود و دیگر نگران سرعت نخواهید بود. هر چیزی پایین تر از آن و شما مبتنی بر میزان اعتبار خود به کارایی اساسی محدود می شوید.

بازده سطح خروجی پس از 1 ترابایت از بسته فراتر می رود

این عملا به این معنی است که اگر به عملکرد اضافی نیاز دارید ، می خواهید از جلد دوم ، بر اساس SSD استفاده کنید ، io2، همچنین به عنوان SSD تأمین شده IOPS شناخته می شود. آنها به شما امکان می دهند عملکرد دیسک را که مستقیماً به حجم EBS شما ارائه می شود ، بخرید. بهترین لایه ، io2 Block Express، حداکثر 4000 مگابایت بر ثانیه در هر جلد و 7500 مگابایت در ثانیه در هر نسخه ارائه می دهد.

که تا چهار برابر بهتر از عملکرد است gp3، اما فقط اگر بتوانید هزینه آن را پرداخت کنید – پهنای باند گران است و شما باید هزینه هر قسمت آن را پرداخت کنید. بالای خط io2 این حجم به راحتی می تواند هزاران دلار در ماه هزینه داشته باشد ، بیشتر از نمونه EC2 که می تواند با آن کار کند. این میزان افزایش 83 درصدی در هزینه های ذخیره سازی GB است.

در حالی که io2 گزینه ای برای مشتریانی است که به هر اونس عملکردی که می توانند بدست آورند ، وجود دارد ، مگر اینکه مقدار و هدف کلی خود را حداکثر کنید gp3 حجم برای بسیاری از مردم عالی خواهد بود.

حجم دیسک سخت

دو حجم اصلی EBS در دیسک سخت وجود دارد ، Volume با پهنای باند پهنای دیسک سخت (st1) و حجم سرد Cold HDD (sc1). نام ها کاملاً قابل درک هستند – st1 برای سرعت خواندن متوالی به اندازه کافی مناسب (به طور کاملاً تصادفی ، همانطور که همه درایوهای سخت دارند) بهینه شده است. برای برنامه های غیر حیاتی که به اندازه پرونده های بزرگ نیاز دارند ، sc1 عملکرد ذخیره سازی محلی فوق العاده ای را ارائه می دهد.

هر دو نوع حجم نیز از مدل بسته استفاده می کنند ، اما بسته به اندازه حجم با تعداد ثابت MBps تکمیل می شوند.

عملکرد پایه همیشه کمتر از حد استاندارد است

با این حال ، برای پایگاه های داده ، عملکرد خواندن و نوشتن تصادفی و همچنین تأخیر می توانند مهم باشند. سال 2020 است و کاربران شما مجبور نیستند منتظر بمانند تا دیسک بچرخد و منتظر یک هد خواندن مغناطیسی برای بازیابی برخی از داده های اساسی است. نیازی به ذکر نیست که چگونه این س quالات پیچیده SQL را که می توانند دیسک را متوقف کنند کنترل می کند.

برای هر چیزی که کاربر پسند باشد ، عملکرد مهم است و شما باید از SSD استفاده کنید. تنها موردی که منطقی است ، خواندن برنامه های سنگین است که در آن پایگاه داده به اندازه کافی کوچک است که می تواند بیشتر در حافظه ذخیره شود ، اما حتی در صورت ارزش یک حق بیمه ، به اندازه کافی کوچک خواهد بود حتی در حجم اصلی gp3.

با این حال ، برای داده های بزرگ ، تجزیه و تحلیل و سایر پایگاه های داده داخلی ، پایگاه داده می تواند آنقدر بزرگ باشد که هزینه ذخیره سازی محلی برای اجرای یک SSD بسیار زیاد است. اگر می خواهید یک دریاچه داده یا خوشه داده با ظرفیت بالا با چندین سرور اجرا کنید ، ممکن است سرعت کمی دیسک برای شما مهم نباشد ، به خصوص اگر در این کار صرفه جویی در هزینه کنید.


منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*