اپل هزینه برنامه فروشگاه App خود را برای توسعه دهندگان کوچک نصف خواهد کرد – Geek Review


Bloomicon / Shutterstock.com

به نظر می رسد نبرد Epic با اپل برای کسب درآمد از App Store تأثیرگذار باشد. اپل می گوید در ابتکاری به نام App Store Small Business Program قصد دارد تقسیم درآمد استاندارد را از 30٪ برای برنامه ها و خریدهای درون برنامه ای به 15٪ کاهش دهد. اما یک جذابیت وجود دارد: فقط توسعه دهندگانی که سالانه کمتر از 1 میلیون دلار درآمد کسب می کنند در این رده بندی قرار می گیرند.

اپل با افتخار می گوید که این به معنای سود بیشتر برای بیشتر توسعه دهندگان در App Store است ، که از سال 2020 باید بر اساس درآمد سال قبل واجد شرایط برنامه کسب و کار کوچک باشند. اگر درآمد سازنده بیش از 1 میلیون باشد دلار برای همه برنامه های آنها ، نرخ استاندارد 30٪ برای بقیه سال اعمال می شود. اگر یک توسعه دهنده در یک سال تقویمی کمتر از 1 میلیون دلار درآمد کسب کند ، از سال آینده واجد شرایط درصد کمتری خواهد بود.

شرکت تجزیه و تحلیل برنامه Sensor به نیویورک تایمز گفت که تقریبا 98٪ از توسعه دهندگان App Store فعلی واجد شرایط کاهش کمتر از 15٪ هستند. اما این 98٪ از توسعه دهندگان در واقع کمتر از 5٪ از درآمد کل App Store را به دست می آورند. برای برنامه آنی ، سودآورترین برنامه های امروز در App Store ذکر شده است:

  1. یوتیوب
  2. تیندر
  3. روبلاکس
  4. Player Unknown Battlefields
  5. Pokemon Go
  6. Candy Crush Saga
  7. بامبل کردن
  8. پاندورا
  9. مناظر خانگی
  10. هولو

هر کسی که بیشترین درآمد را در App Store کسب کند از شرکت های بسیار عظیمی حاصل می شود ، در غیر این صورت به محض شروع به محبوبیت درآمد آنها به راحتی از 1 میلیون دلار فراتر می رود. App Store و فروشگاه Play معادل آن با Android بسیار سودآور هستند و بزرگترین ناشران روی کره زمین را به خود جلب می کنند.

صادقانه بگویم ، در حالی که اکثر توسعه دهندگان برنامه واجد شرایط این تقسیم کوچکتر هستند ، اپل همچنان از منافع مالی تقسیم 30٪ برای همه برنامه هایی که در واقع سود آن را به دست می آورند ، بهره خواهد برد. برنامه کسب و کار کوچک بدون شک برای توسعه دهندگان کوچکتر مزیت دارد ، اما در مقیاس کاربردهایی که در واقع مهم هستند ، بسیار شبیه یک تبلیغ تبلیغاتی است. در بیانیه اپل آمده است:

فقط در سال 2019 ، اکوسیستم App Store 519 میلیارد دلار در تجارت جهانی تسهیل کرد ، با بیش از 85 درصد از کل جمع آوری شده برای توسعه دهندگان و شرکت ها در هر اندازه.

نکته مهم ، گفته نمی شود که چه تعداد از این میلیارد ها از 98٪ توسعه دهندگانی است که هر کدام کمتر از یک میلیون دلار درآمد کسب کرده اند. طبق گفته سنسور ، این مبلغ کمتر از 26 میلیارد دلار است. این بدان معناست که اپل در اینجا حدود 13 میلیارد دلار درآمد کسب می کند ، با این فرض که هر توسعه دهنده واجد شرایطی مربوط به برنامه باشد و درآمد کمتر از 1 میلیون دلار از App Store داشته باشد.

به هیچ وجه شرکتی مانند Epic ، تولید کننده قبلاً تبعید شده وجود ندارد Fortnite، می تواند تحت این شرایط طبقه بندی شود. در حالی که برنامه کسب و کار کوچک می تواند تا حد زیادی به اطمینان از تنظیم کننده هایی که با یک پرونده ضد انحصاری کار می کنند ، کمک کند ، اما این امر مانع از ایجاد فشار برای دستیابی به تقسیم سودآورتر یا راهی برای دستیابی به هدف ، Epic یا موتورهای صداتر و لرزاننده در دنیای انتشار برنامه نمی شود. برنامه های iOS بدون نظارت اپل.

منبع: اپل ، نیویورک تایمز
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*