اپل و Cloudflare برای ساخت پروتکل DNS ایمن تر با یکدیگر همکاری می کنند – Geek Review


شخصی که از اینترنت در Macbook استفاده می کند.
ویزیلا / شاتر استوک

افراد در Apple و Cloudflare سخت تلاش می کنند تا از حریم خصوصی شما محافظت کنند. این دو پروتکل اینترنتی جدیدی را با نام Oblivious DNS-over-HTTPS یا به اختصار ODoH راه اندازی می کنند. هدف این است که ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) برای پیگیری اینکه از کدام وب سایت ها بازدید می کنید دشوارتر شود.

به زبان ساده: هنگامی که به تلفن یا رایانه خود می روید و به یک وب سایت مراجعه می کنید ، مرورگر وب شما با استفاده از مبدل DNS (سیستم نام دامنه) وب سایت را به آدرس IP تبدیل می کند ، سپس برای پیدا کردن مکان استفاده می شود این سایت در اینترنت واقع شده است. به عنوان یک نامه حلزون سنتی فکر کنید. شما نمی توانید فقط یک نامه یا بسته فقط با یک نام ارسال کنید. شما من می دانم که به چه کسی خواهم رفت ، اما نامه ای وجود ندارد. شما باید یک آدرس پستی وارد کنید. URL سایت راهی آسان برای فهمیدن اینکه کجا باید بروید است ، در حالی که آدرس IP همان چیزی است که شما را به آنجا می رساند.

این فرآیند در حال حاضر رمزگذاری نشده است ، به این معنی که مبدل DNS شما – که معمولاً به طور پیش فرض به ISP شما می رود ، مگر اینکه آن را به صورت دستی تغییر دهید – در صورت انتخاب می تواند سایتهایی را که بازدید می کنید ثبت کند. و این کار معمولاً انجام می شود ، زیرا بیشتر ISP ها سابقه مرور شما را به تبلیغ کنندگان شخص ثالث می فروشند.

ODoH سعی دارد با جدا کردن کلیه بازدیدهای DNS از خود کاربر ، از این امر جلوگیری کند. این کار با وارد کردن پروکسی که بین شما و سرور DNS قرار دارد انجام می شود. فکر کنید که استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی است) VPN. اما ODoH به جای جعل موقعیت مکانی و آدرس IP شما ، که از نظر تئوری ممکن است به شما بازگردد ، ODoH این کار را انجام می دهد تا DNS شما نداند چه کسی درخواست شما را ارائه داده است. او فقط می داند کدام سایتها درخواست می شوند.

بنابراین اگر تعداد قابل توجهی از مردم شروع به استفاده از ODoH کنند ، همه سرورهای DNS نقطه عظیمی را مشاهده می کنند که سایتهایی را به نسبت تعداد خاصی از سایتها می خواهد. Cloudflare قبلاً از طریق سرویس DNS 1.1.1.1 پشتیبانی خود را برای درخواستهای ODoH اضافه کرده است. متأسفانه ، باید صبر کنید تا مرورگر ، سیستم عامل (سیستم عامل) یا هر دو از آن پشتیبانی کنند.

در حال حاضر ، فقط Firefox موزیلا این ویژگی را اجرا کرده است. امیدوارم بیشتر بدست آورند ، خصوصاً اینکه بسیاری از افراد از خانه کار می کنند. حریم خصوصی اینترنت بیش از هر زمان دیگری مهم است.

از طریق TechCrunch
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*