این متن هرزنامه بعدی می تواند وام گیرنده واقعی باشد – Geek Review


pedrorsfernandes / Shutterstock

هیچ کس تماس های جمع آوری بدهی را دوست ندارد ، به ویژه هنگامی که شما هیچگونه تعهدی در قبض بدهی ندارید. متأسفانه برای همه ، جمع کنندگان بدهی ممکن است به زودی تماس تلفنی را دور زده و مستقیماً به پیام های متنی مراجعه کنند. شما باید تفاوت بین متن قانونی جعلی و متن معتبر جمع آوری بدهی را متوجه شوید. این بدان معناست که در عوض آنها برای شما ایمیل نمی فرستند یا در شبکه اجتماعی مورد علاقه شما برای شما پیام نمی فرستند.

تغییر اخیر در قوانین آژانس حمایت از حقوق مصرف کننده ایالات متحده (CFPB) به جمع کنندگان بدهی اجازه می دهد تا از طریق یک پیام مستقیم در رسانه های اجتماعی ، ایمیل یا پیام کوتاه با شما تماس بگیرند. با این حال ، وام دهندگان نمی توانند در مکان های عمومی مانند دیوار فیس بوک شما پست بگذارند. اگرچه دریافت پیام مستقیم در توییتر یا پیام در پیام رسان فیس بوک بد به نظر می رسد ، اما قوانین با محدودیت های شدیدی همراه است.

محدودیت در شبکه های اجتماعی و ایمیل از شما محافظت می کند

این امر تا حدی به این دلیل است که اکثر شبکه های اجتماعی مانند توییتر ، فیس بوک و اینستاگرام به طور پیش فرض هدایت پیام (DM) به یک غریبه را دشوار می کنند. تا زمانی که DM را در توییتر باز نکنید ، فقط افرادی که دنبال می کنید می توانند برای شما پیام ارسال کنند. فیس بوک به سختی پیام های ارسالی توسط غریبه ها را پنهان می کند. اینستاگرام قوانین مشابه و غیره دارد

بنابراین ، البته ، راه حل این است که با کسی در یک شبکه اجتماعی دوست شوید. اما قوانین جدید این ایده را در نظر گرفته است. اگر بدهکار می خواهد شما را در یک شبکه اجتماعی دوست کند ، آنها باید از نام واقعی خود استفاده کنند و باید به وضوح خود را به عنوان وام دهنده معرفی کنند.

بنابراین تا زمانی که DM خود را بسته نگه دارید و افراد غریبه را قبول نکنید یا آنها را دنبال نکنید (به خصوص هرکسی که از او به عنوان وام گیرنده یاد می شود) ، این DMS را دریافت نخواهید کرد.

ایمیل ها پیچیده هستند زیرا شما نمی توانید به راحتی جلوی ارسال ایمیل برای شخصی را بگیرید. اما بیشتر سرویس های ایمیل شناسایی هرزنامه را ارائه می دهند و این می تواند پیام های مجموعه را به طور خودکار پاک کند. برای حذف خودکار فیلترها نیز می توانید ایجاد کنید. و در این مرحله ، اکثر افراد “آموزش دیده” اند که با هرزنامه مقابله می کنند. به همین دلایل ، ایمیل ممکن است تمام گزینه های تحریک کننده نباشد.

آیا این پیامک کلاهبرداری است یا وام گیرنده؟

از طرف دیگر ، پیام های متنی تعداد کمی از این حمایت ها را ارائه می دهند. این امر از آفت پیام های متنی در مورد کلاهبرداری که اخیراً مردم را تحت تأثیر قرار داده است ، مشهود است. تعداد کمی از شرکت های مخابراتی و اپلیکیشن امکان شناسایی و حذف هرزنامه را دارند و تعداد کمی از آنها اغلب به خود گزارش دهی متکی هستند ، مانند برنامه های هرزنامه. و حداقل برای تماس های ناخواسته می توانید تماس را نادیده بگیرید.

با این کار هیچ راهی برای جلوگیری از تماس گیرندگان بدهی با شما وجود ندارد و یک مشکل دشوار است. از کجا می توان تفاوت بین پیام کلاهبرداری متنی را که به هیچ وجه مشروع نیست ، پیام جمع آوری بدهی برای بدهی که قبلاً پرداخت کرده اید و پیام جمع آوری بدهی برای بدهی را که می دانید ، دانست؟

متأسفانه ، هر سه سناریویی هستند که افراد مرتباً از آنها استفاده می کنند. وام گیرندگان کامل نیستند و غالباً سعی می کنند بدهی را که مشروع نیست ، وصول کنند ، زیرا این بدهی پرداخت شده است یا داده ها اشتباه است و شخص دیگری بدهکار بدهی است.

هنگام دریافت تماس تلفنی ، حداقل می توانید سعی کنید ضبط را مستقیماً تنظیم کنید. اما پیامک ها به این سرعت مشکل را حل نمی کنند. می توانید شماره مورد استفاده برای پیام های متنی را مسدود کنید ، اما هر کسی که با تماس های تلفنی تقلبی برخورد کرده باشد می تواند تأیید کند که این یک راه حل عالی نیست. این یک کلاهبردار باشد یا یک بدهکار قانونی ، آنها همیشه می توانند از طریق شماره تلفن دیگری با شما تماس بگیرند.

می توانید انصراف دهید

در اینجا نقره اصلی این است که قوانین به روز شده وام دهندگان را ملزم می کند راهی برای انصراف از پیام های اضافی اعم از ایمیل ، پیام کوتاه یا پیام مستقیم به شما ارائه دهند. ممکن است لازم باشد با جمع کننده معافیت تماس بگیرید یا از طریق ایمیل ارسال کنید. نیازی به ارائه مستقیم آن در متن یا رسانه های اجتماعی ندارید. حتی اگر این کار را انجام دهند ، این می تواند از طریق یک سرویس پیام کوتاه باشد که هزینه ای را دریافت می کند – به شرطی که پول مستقیماً به جمع کننده بدهی نرود.

جای تعجب نیست که طرفداران حفظ حریم خصوصی مصرف کنندگان تغییر قوانین را دوست ندارند. Consumer Reports قبلاً طوماری را برای لغو قوانین تهیه کرده است. اما اگر این اتفاق نیفتد ، ما به زودی در جهانی زندگی خواهیم کرد که شما باید دوباره بررسی کنید که متن “هرزنامه آشکار و کلاهبرداری” در واقع “تلاش برای جمع آوری بدهی” نیست.

منبع: CFPB از طریق The Register
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*