با این ترفندها بر روی کلید Alt + Tab ویندوز 10 مسلط شوید


Alt + Tab به شما امکان جابجایی بین پنجره های باز را می دهد ، اما موارد دیگری نیز وجود دارد. کلید Alt + Tab میانبرهای صفحه کلید مفید اما پنهان دیگری نیز دارد. این نکات هم برای ویندوز 10 و هم 7 اعمال می شود.

استفاده استاندارد از Alt + Tab کاملاً اساسی است. فقط Alt + Tab را فشار دهید ، کلید Alt را پایین نگه دارید و سپس کلید Tab را فشار دهید تا از پنجره های باز خود پیمایش کنید. با مشاهده مسیری در اطراف پنجره مورد نظر خود ، کلید Alt را رها کنید.

Alt + Tab در جهت مخالف است

بین پنجره های Windows 10 Alt + Tab جابجا شوید.

Alt + Tab معمولاً به جلو ، چپ به راست حرکت می کند. اگر پنجره مورد نظر خود را از دست داده اید ، لازم نیست که مرتباً Tab را فشار دهید و دوباره در لیست پیمایش کنید. این کار می کند ، اما کند است – به خصوص اگر پنجره های زیادی باز داشته باشید.

در عوض ، Alt + Shift + Tab را فشار دهید تا از پنجره ها در جهت مخالف حرکت کنید. اگر Alt + Tabbing هستید و از پنجره مورد نظر خود عبور می کنید ، کلید Shift را فشار داده و نگه دارید و یک بار روی Tab ضربه بزنید تا به سمت چپ برگردید.

با کلیدهای جهت دار ویندوز را انتخاب کنید

با کلیدهای جهت دار می توانید پنجره ها را در Alt + Tab انتخاب کنید. Alt + Tab را فشار دهید تا سوئیچ باز شود و کلید Alt را پایین نگه دارید. به جای فشار دادن Tab ، با استفاده از کلیدهای جهت دار صفحه کلید پنجره مورد نظر خود را برجسته کرده و سپس کلید Alt را رها کنید ، Enter را فشار دهید یا Space را فشار دهید.

از ماوس برای تغییر وضعیت و بستن ویندوز استفاده کنید

روی X قرمز کلیک کنید تا پنجره ای در کلید Alt + Tab در ویندوز 10 بسته شود.

با کلید Alt + Tab می توانید از ماوس نیز استفاده کنید. Alt + Tab را فشار دهید ، کلید Alt را نگه دارید و روی پنجره ای که می خواهید به آن تغییر دهید کلیک کنید.

هنگام استفاده از ماوس ، یک پاداش مشاهده خواهید کرد: “x” در گوشه سمت راست بالای تصویر بند انگشتی پنجره ظاهر می شود ، هنگامی که نشانگر ماوس را روی آن نگه دارید. روی “x” کلیک کنید تا پنجره برنامه بسته شود. این یک روش سریع برای بستن بسیاری از پنجره ها است.

Alt + Tab بدون اینکه Alt را پایین نگه دارید

وقتی کلید Alt را رها می کنید کلید Alt + Tab معمولاً بسته می شود. اما اگر Alt + Tab را بدون نگه داشتن کلید Alt به طور مداوم بخواهید ، می توانید. Alt + Ctrl + Tab را فشار دهید و سپس هر سه کلید را رها کنید. کلید Alt + Tab روی صفحه شما باز خواهد ماند.

برای انتخاب پنجره مورد نظر خود می توانید از کلید Tab ، کلیدهای جهت دار یا ماوس استفاده کنید. Enter یا Spacebar را فشار دهید تا به پنجره برجسته خود بروید.

سوئیچ Alt + Tab را بدون تعویض ببندید

با آزاد کردن کلید Alt می توانید هر زمان سوئیچ Alt + Tab را ببندید ، اما این به پنجره ای که در حال حاضر انتخاب کرده اید می رود. برای بستن کلید Alt + Tab بدون تغییر پنجره ها ، کلید Escape (Esc) صفحه کلید را فشار دهید.

کلید Old Alt + Tab را فعال کنید

کلید Alt + Tab کلاسیک در ویندوز 10.

سوئیچ قدیمی Alt + Tab به سبک ویندوز XP را به خاطر دارید؟ وی هیچ تصویری از تصاویر کوچک پنجره نداشت ، فقط آیکون ها و عناوین پنجره ها را روی پس زمینه خاکستری نشان می داد. هنوز می توانید هنگام بازی های خاص این کلید Alt + Tab را در ویندوز 10 مشاهده کنید.

همچنین می توانید سوئیچ Alt + Tab قدیمی را با میانبر مخفی صفحه کلید باز کنید. کلید Alt چپ یا راست را فشار داده و نگه دارید ، کلید Alt دیگر را روی صفحه کلید لمس کرده و رها کنید و سپس Tab را فشار دهید. سوئیچ قدیمی ظاهر می شود ، اما فقط این بار – دفعه بعدی Alt + Tab ، سوئیچ استاندارد و جدید Alt + Tab را مشاهده خواهید کرد.

سوئیچ کلاسیک اجازه استفاده از ماوس یا کلیدهای جهت دار را به شما نمی دهد. با این وجود ، از Ctrl + Shift + Tab پشتیبانی می کند تا از جهت مقابل در پنجره ها عبور کند و می توانید Esc را فشار دهید تا بسته شود.

اگر شما واقعاً عاشق این سوییچ قدیمی Alt + Tab هستید – و ما دلیل آن را مطمئن نیستیم – می توانید با تغییر مقدار “AltTabSettings” در رجیستری ویندوز به آن برگردید. وقتی Alt + Tab را فشار دهید ، همیشه ظاهر می شود.

به جای ویندوز ، بین برگه ها جابجا شوید

بین برگه های Ctrl + Tab در Google Chrome جابجا شوید.

این یک ترفند صفحه کلید Alt + Tab نیست ، اما به قدری شبیه و مهم است که باید آن را روشن کنیم. تقریباً در هر برنامه ای که زبانه های داخلی را ارائه می دهد ، می توانید از Ctrl + Tab برای جابجایی بین زبانه ها استفاده کنید ، همانطور که از Alt + Tab برای جابجایی بین ویندوز استفاده می کنید. کلید Ctrl را پایین نگه داشته و سپس روی Tab بارها ضربه بزنید تا به برگه سمت راست بروید.

حتی می توانید با فشار دادن Ctrl + Shift + Tab برگه ها را در جهت مخالف تغییر دهید (از راست به چپ). میانبرهای صفحه کلید بسیاری دیگر برای کار با برگه ها وجود دارد.

از Task View با Windows + Tab استفاده کنید

رابط کاربری مرور ویندوز 10.

بسیار خوب ، و این از نظر فنی میانبر Alt + Tab نیست ، اما به ما گوش دهید. Windows + Tab یک میانبر صفحه کلید مشابه با Alt + Tab است. رابط Task View باز می شود ، که یک تصویر کوچک از پنجره های باز و حتی چندین میز کار را ارائه می دهد که می توانید روی آنها ترتیب دهید. تاریخچه ویندوز را شامل می شود ، اما در صورت تمایل می توانید آن را غیرفعال کنید.

پس از فشار دادن Windows + Tab ، می توانید هر دو کلید را رها کرده و با استفاده از ماوس یا کلیدهای جهت دار پنجره ای را انتخاب کنید. برای انتقال یک پنجره به یک میز کار مجازی دیگر ، آن را با نماد دسک تاپ در بالای صفحه با ماوس بکشید.

این همان رابطی است که با کلیک روی دکمه Task View در سمت راست نماد Cortana در نوار وظیفه باز می شود. با این حال ، ممکن است میانبر صفحه کلید راحت تر باشد.

حداقل این از ویژگی قدیمی Flip 3D در ویندوز 7 و ویستا مفیدتر است. به نظر می رسید این بیشتر شبیه یک نمایش 3D فنی برای ویندوز است تا یک سوئیچ مفید پنجره.

کلید تعویض Alt + Tab را نصب کنید

Alt + Tab Terminator برای ویندوز 10.

همچنین می توانید سوئیچ داخلی Alt + Tab داخلی را با جایگزین Alt + Tab شخص ثالث جایگزین کنید. به عنوان مثال ، Alt + Tab Terminator رایگان NTWind سوئیچ قدرتمندتر و سفارشی تر Alt + Tab را ارائه می دهد. این دارای پیش نمایش پنجره بزرگتر و یک ویژگی خاموش کردن داخلی برای بستن برنامه های نامناسب است. اگر به دنبال چیزی کمی متفاوت هستید ، آن را امتحان کنید.

Alt + Tab Terminator جانشین VistaSwitcher است ، که ما در گذشته توصیه کرده ایم.
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*