برای بازی به اندازه کافی خوب است؟ – CloudSavvy IT


Shutterstock / trickyaamir

آیا Raspberry Pi 4 جدید برای بازی سریع است؟ و اگر چنین است ، چه بازی هایی می توانید روی آن انجام دهید؟ این مقاله به این س questionsالات پاسخ خواهد داد و نحوه بهبود عملکرد و اندازه گیری سرعت پردازنده را به شما نشان می دهد!

Raspberry Pi 4: سرعت کافی برای بازی؟

Raspberry Pi 4 8 ​​گیگابایتی جدید ممکن است هنگام بیرون آمدن چند سر چرخانده باشد. میکرو رایانه ارزان و کوچک با قابلیت دسکتاپ و اندازه حافظه. اما آیا به اندازه کافی برای بازی ها مناسب است؟

اگر آماده شروع بازی با Raspberry Pi تازه خریداری شده هستید ، مقاله ما را در مورد تنظیم سریع Raspberry Pi 4 با اوبونتو 20.04 یا 20.10 بررسی کنید!

مناسب ترین سوالی که باید هنگام تعیین Raspberry Pi 4 مورد بررسی قرار گیرد به اندازه کافی خوب برای بازی ها این است که آیا توانایی انجام عملکرد کافی در مناطق مختلف را دارد یا خیر. زمینه های اصلی مورد بررسی سرعت دیسک ، سرعت پردازنده و GPU و اندازه و سرعت حافظه است.

بیایید ابتدا آخرین (حافظه) را شروع کنیم.

Raspberry Pi 4: سرعت حافظه

مقدار حافظه اصلی از خرید اولیه شما ثابت می شود. شما می توانید مدل 4 گیگابایتی را انتخاب کنید (یا انتخاب کرده اید) یا شاید برای مدل 8 گیگابایتی کمی بیشتر هزینه کرده اید. اگر می خواهید از Pi 4 خود برای بازی استفاده کنید و هنوز آن را خریداری نکرده اید ، بهتر است کمی بیشتر هزینه کنید و این حافظه اضافی را بدست آورید زیرا می تواند کمک قابل توجهی کند.

نه تنها با ایجاد فضای حافظه بیشتر برای بازی ها و سیستم عامل (که معمولاً عملکرد سریع تری را به دست می آورد) ، بلکه همچنین با ارائه گزینه اضافی که هنوز در نظر نگرفته اید ؛ بازی های خود را به جای دیسک در حافظه اجرا کنید.

مانند همه رایانه ها ، هر رایانه دارای چندین سطح حافظه پنهان است. سریع ترین حافظه پنهان حتی در پردازنده مرکزی رایانه شما نیز تعبیه شده است. به آنها حافظه پنهان L1 ، L2 ، L3 و … گفته می شود. یا به عبارت دیگر حافظه پنهان از سطح 1 ، سطح 2 و غیره

هرچه سطح بالاتر باشد ، حافظه پنهان کندتر اما بزرگتر است. بعد از حافظه نهان پردازنده ، سریع ترین “حافظه پنهان” یا “حافظه” حافظه اصلی شما است. بسیار بزرگتر از حافظه نهانگاه Level x پردازنده ، اما بسیار کندتر.

بعد از حافظه اصلی یک دیسک وجود دارد. SDD و بعضی از کارت های SD می توانند بسیار سریع و اغلب اغلب بسیار بزرگتر از حافظه اصلی باشند ، اما تقریبا همیشه کندتر از حافظه اصلی هستند.

ممکن است بخشی از حافظه خود را (مثلا 3/4 گیگابایت از 8 گیگابایت موجود) اختصاص دهید تا به یک رمدیسک (دیسک در حافظه) تبدیل شود. این ramdisk متغیر خواهد بود (یعنی کامپیوتر یا Raspberry Pi را خاموش کنید و همه داده ها از بین می روند!) ، اما سرعت آن بسیار بیشتر از درایو متصل یا کارت SD شما خواهد بود.

با این کار می توانید یک دیسک RAM در حافظه ایجاد کنید ، بازی خود را در آن کپی کنید و سپس از دیسک RAM بازی کنید. خیلی سریع!

در مورد سرعت واقعی حافظه – روی Raspberry Pi کاملاً ثابت است. ممکن است تنظیمات زیادی در مورد کامپیوتر و تنظیمات اورکلاک در کامپیوتر داشته باشید که در BIOS مادربرد ارائه شده است ، اما برای Raspberry pi ، گزینه های اورکلاک بیشتر به CPU و GPU محدود می شوند. برای اطلاعات بیشتر به گزینه های اورکلاکینگ Raspberry Pi در config.txt مراجعه کنید.

Raspberry Pi 4: سرعت دیسک

سرعت دیسک Raspberry Pi 4 بین گزینه های مختلف بسیار متغیر است. اگر هزینه اضافی می کنید و وقت خود را صرف تحقیق می کنید ، می توانید سرعت دیسکی را بدست آورید که می تواند تقریباً به اندازه دسک تاپ باشد.

اگر مسیر ارزان و آسان را طی کنید ، سرعت دیسک می تواند به کابوسی ناچیز تبدیل شود ، هنگامی که می خواهید بازی را به سرعت و به خوبی اجرا کنید.

تفاوت زیادی بین یک کارت SD ارزان 20 دلاری وجود دارد (سرعت آن کند خواهد بود!) و یک کارت SD سریع که برای سرعت نوشتن 200 دلار بهینه شده است. حتی موارد گران تر نیز دارای کابل های SSD USB3 با یک SSD داخلی هستند.

اتصال این درگاه USB3 در Raspberry Pi 4 می تواند فضای زیادی از دیسک را با سرعت سریع ورودی / خروجی (ورودی / خروجی) فراهم کند. یکی دیگر از گزینه های جالب در اینجا استفاده از محفظه USB3 به NVMe و استفاده از دستگاه NVME است ، اما بخاطر داشته باشید که برخی از آنها کاملا گرم عمل می کنند.

در اینجا یک توصیه این است که برخی گزینه ها را امتحان کنید و ببینید کدام یک از آنها بهتر کار می کند. اگر تست مقرون به صرفه باشد ، ممکن است بتوانید معیارها را در وب سایت های آنلاین مانند UserBenchmark SSD Ratings مقایسه کنید.

از نظر قابلیت اطمینان ، بررسی های آمازون در مورد SSD های مختلف “داستان های کاربر” زیادی را ارائه می دهد که می تواند به شما کمک کند یک دستگاه را در برابر دستگاه دیگر بسنجید.

و همانطور که قبلاً توضیح داده شد ، استفاده از ramdrive می تواند جایگزین مناسب دیگری باشد – مخصوصاً با نسخه 8 گیگابایتی – به شرطی که بازی شما به راحتی در 3-4 گیگابایت حافظه یا بهتر جای بگیرد.

Raspberry Pi 4: سرعت پردازنده

اگرچه خنک کننده پردازنده ممکن است چالش برانگیزترین مسئله نباشد ، اما در بسیاری موارد و حتی خنک کننده های خاص پردازنده ، سرعت واقعی پردازنده مهم خواهد بود.

بیایید یک بررسی سریع از اندازه گیری عملکرد پردازنده غیرفعال غیر اورکلاک شده Raspberry Pi 4 انجام دهیم:

sudo apt install sysbench
sysbench cpu --threads=64 --cpu-max-prime=999999 run

ابتدا sysbench را نصب کرده و سپس اجازه می دهیم تا تمام اعداد اول تا 99999 را محاسبه کند. نتیجه:

نتایج sysbench برای Raspberry Pi 4

اگرچه آنها عمداً رزپبری پای را با نخ های بیش از حد زیاد بارگذاری کردند (پردازنده در Raspberry Pi 4 دارای 4 نخ است و ما دائماً در حال تلاش برای اجرای 64 نخ هستیم) ، این نشان دهنده سرعت CPU در شرایط تنش است.

بیایید این را با پردازنده Intel (R) Core (TM) i9-9900K @ 3.60GHz با 16 موضوع مقایسه کنیم:

مقایسه نتایج sysbench برای Intel i9-9900K

128 رویداد بالای 12.2810s (Raspberry Pi 4) در برابر 322 رویداد بالای 10.7433s (Intel i9-9900K)! علاوه بر این ، در حالی که آزمایش در حال اجرا بود ، دستگاه Intel زیر بار دیگری قرار داشت. کاملاً متفاوت است.

با این حال ، با توجه به اینکه Raspberry Pi 4 فقط 4 رشته دارد و با فرکانس بسیار کمتری نسبت به پردازنده Intel کار می کند ، این عدد بیشتر از حد انتظار است و اصلاً بد نیست!

بیایید با استفاده از یک تست دیگر انجام دهیم md5sum روی هر ورودی و 1000 بار بچرخانید. توجه داشته باشید که این آزمون تک رشته ای است.

time $(RANDOM=1;for((i=1;i<1000;i++)); do R=$(cat /dev/urandom|tr -d ''|head -n3);md5sum "${R}" >/dev/null 2>&1; done) 2>/dev/null

هرچه زمان کوتاهتر باشد ، بهتر است. در اینجا نتیجه Raspberry Pi 4 است:

کارایی یک نخ را با استفاده از md5sum Raspberry Pi 4 آزمایش کنید

و در Intel i9-9900K:

تست عملکرد یک نخ با استفاده از Intel i9-9900K md5sum

18.427s (Raspberry Pi 4) در برابر 16.303s (Intel i9-9900K)! باز هم یک نتیجه چشمگیر برای چنین دستگاه فیزیکی کوچکی! پردازنده این Raspberry Pi 4 در حین آزمایش خنک کننده دریافت نکرد و از هیچگونه تغییر در سیستم عامل استفاده نشده و سخت افزار نیز اورکلاک نشده است.

Raspberry Pi 4: سرعت GPU

رسیدن به مهمترین عامل در بازی Raspberry Pi 4، بلافاصله می فهمیم که پردازنده گرافیکی – کاملاً روی برد ثابت و توسط کاربر جایگزین نمی شود – گلوگاه اصلی ما خواهد بود.

پردازنده گرافیکی استاندارد در Raspberry Pi 4 Broadcom VideoCore VI است ، یک پردازنده کم مصرف که در مکانی بین 13.5 و 32 GFLOPS نظری کار می کند (پیش بینی ها و محاسبات متفاوت است).

این را با عملکرد تئوری 177.2 GFLOPS برای محاسبات FP16 و 11.34 TFLOPS جامد (برای محاسبات FP32) برای یک GPU عمومی میان رده مقایسه کنید. NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti. بلافاصله می توانید ببینید که چگونه بازی با سرعت 120 فریم در ثانیه با کیفیت 4K کار نمی کند.

جالب است بدانید که اگرچه ممکن است پردازنده گرافیکی Raspberry Pi 4 با پردازنده گرافیکی میان رده شما مقایسه نشود – چه از نظر عملکرد و چه از نظر اندازه حافظه – برای اجرای تنظیمات مانیتور دوگانه در رزولوشن های بسیار بالا کافی است.

بنابراین ، آیا به اندازه کافی سریع است؟

مانند بسیاری از مسائل IT: بستگی دارد. اگر نسخه 8 گیگابایتی را انتخاب کنید و از یک ramdrive یا کارت SD بسیار پیشرفته (یا یک USB3 NVMe یا SSD متصل به خارج) استفاده کنید ، ممکن است نه تنها بازی های سبک یکپارچه سازی ، بلکه برخی از بازی های مدرن تر را نیز اجرا کنید.

هنوز هم ، همانطور که دیدیم ، GPU عامل محدود کننده شما خواهد بود (و شاید تا حدودی CPU). ممکن است روشهای دیگری مانند استفاده از پردازنده گرافیکی خارجی وجود داشته باشد ، گرچه راه حل پیچیده تر خواهد بود.

اگر به کارت های گرافیک خارجی در ترکیب با رایانه Raspberry Pi علاقه مند هستید ، ممکن است بخواهید نگاهی به Raspberry Pi Compute Module 4 بیندازید. لذت ببرید!


منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*