بهترین مکان ها برای بازی آنلاین شطرنج


smilepoker / Shutterstock.com

برای انجام یک بازی شطرنج نیازی نیست که یک استاد بزرگ مانند بابی فیشر باشید. جهنم ، شما حتی مجبور نیستید شطرنج داشته باشید. تنها چیزی که شما نیاز دارید یک اتصال اینترنتی مناسب و معقول و یکی از این وب سایت های شطرنج آنلاین عالی است که می توانید در آن یاد بگیرید چگونه در مقابل بازیکنان دیگر بازی کنید یا مهارت های خود را تقویت کنید.

به طور کلی ، اکثر سایت های شطرنج منابع متنوعی را برای بازی شطرنج و یادگیری نحوه کار بازی ارائه می دهند. آنها همچنین گزینه هایی را برای بازی مسابقات رده بندی تصادفی و همچنین بازی تورنمنت ارائه می دهند. این سایت ها همچنین برای تجزیه و تحلیل بازی ها و تماشای جریان های زنده از افراد حرفه ای در مسابقات جهانی عالی هستند و بیشتر آنها با بسیاری از زبانها سازگار هستند ، زیرا شطرنج یک بازی محبوب بین المللی است.

بازیکنان جدید یا کسانی که می خواهند مهارت های خود را بهبود ببخشند باید سایتی را انتخاب کنند که ابزارهای یادگیری جامعی را ارائه دهد ، از آموزش ها و معماها گرفته تا آموزش های ویدئویی و مربیان تاکتیکی. این به شما کمک می کند تا نه تنها اصول را بدانید ، بلکه یاد بگیرید مانند یک استاد شطرنج نیز فکر کنید. و اگر می خواهید جدی بگیرید ، بعضی از سایتها حتی مربیان حرفه ای دارند که می توانید آنها را برای دروس منظم استخدام کنید تا به شما در یادگیری تاکتیک ، تحلیل و استراتژی کمک کنند.

جامعه عالی ، آموزش ها و فیلم های زنده: Chess.com

صفحه اصلی chess.com همراه با گزینه های بازی یا ثبت نام
Chess.com

Chess.com (رایگان ، با گزینه های برتر) یکی از بهترین سایت ها برای بازی و یادگیری نحوه بازی شطرنج است. می توانید به صورت آنلاین یا از طریق برنامه های iOS و Android موجود در سایت به آن دسترسی پیدا کنید. این سایت دارای ابزارها و ویژگی های خارق العاده ای برای مبتدیان و استادان بزرگ است. (حتی ممکن است بعضی اوقات چندین بازیکن را مانند مگنوس کارلسن یا هیکارو ناکامورا در آنجا بازی کنید).

این سایت فرصت های زیادی برای بازی ها و پازل های زنده و هوش مصنوعی ، مسابقات و منابع آموزشی دارد. شما می خواهید به راحتی حریف خود را در سطح خود پیدا کنید ، هرچه که باشد ، خواه بخواهید یک بازی را در زمان واقعی انجام دهید یا با مکاتبه. حتی می توانید جایگاه خود را در رتبه بندی ، که میزبان آماری برای سه میلیون کاربر سایت است ، ردیابی کنید.

دروس مقاله از همان ابتدا (یادگیری نحوه حرکت هر قطعه) برای تسلط بر مانورهای سطح (مانند تاکتیک های پیشرفته و مدل های بازی آخر) اجرا می شود. همچنین می توانید پخش مستقیم بازیکنان خبره را تماشا کنید ، بازی های اصلی را مرور کنید و لیستی از کارشناسان شطرنج (از جمله استادان بزرگ) را که می توانید به عنوان مربی شطرنج خود استخدام کنید مرور کنید. یا اگر متخصص هستید ، می توانید به لیگ شطرنج PRO یا مسابقات شطرنج Chess.com بپیوندید.

عضویت اصلی رایگان است و به شما امکان می دهد به صورت نامحدود و به سبک مکاتبات و به صورت نامحدود بازی کنید و در انجمن ها شرکت کنید. سه برنامه حق بیمه از 2.42 دلار تا 8.25 دلار در هر ماه است و به شما امکان دسترسی به ویژگی های اضافی مانند پازل و آموزش نامحدود ، گزارش و تجزیه و تحلیل بازی و دسترسی نامحدود به کتابخانه ویدیو را می دهد. چه تصمیم به ارتقا به یک برنامه پولی داشته باشید یا نه ، Chess.com منابع بسیار مهمی دارد که باید هم بازیکنان معمولی و هم متخصصین را به خود جلب کند.

سرور شطرنج منبع باز: Lichess

صفحه اصلی Lichess با گزینه های بازی رعد اسا
لیسه

یکی دیگر از سایت های عالی آموزش تاکتیک ، Lichess (رایگان) است.

این یک سرور منبع باز است ، بنابراین هیچگونه تبلیغات یا دیوارهای با پرداخت حق بیمه وجود ندارد و می توانید به سایت یا از طریق برنامه های iOS و Android آن به سایت دسترسی پیدا کنید. شما می توانید در برابر دوست یا هوش مصنوعی بازی کنید ، یا شرکت در مسابقات سوئیس ، مسابقات روزانه یا ماهانه Arena یا نمایشگاه های همزمان را انتخاب کنید. اگر مبتدی هستید ، می توانید با ویژگی Basics of Lichess Chess وارد سیستم شوید ، در پازل های مختلف تلاش کنید ، آموزش دهید و یاد بگیرید ، یا حتی یک مربی شطرنج متخصص استخدام کنید.

علاوه بر بازی های استاندارد ، Lichess انواع مختلف بازی مانند Crazyhouse ، Chess960 ، Kling of the Hill ، Three-check ، Antichess ، Atomic ، Horde و Racing Kings را نیز مجاز می داند و می توانید پارامترهای خود را برای مراحل و دقیقه در هر طرف تنظیم کنید. این سایت با Twitch ادغام شده است ، بنابراین شما می توانید بازیکنان شطرنج از سراسر جهان را بدون ترک سایت تماشا کنید. همچنین می توانید برای جستجوی اطلاعات در مورد سایت یا بازی ، به بازی های تاریخی در کتابخانه سایت بپردازید یا در انجمن انجمن بگردید.

مسابقات و منابع مختلف یادگیری: chess24

صفحه تنظیم بازی Chess24
24

اگرچه به نظر می رسد که صفحه اصلی سایت روی مسابقات متمرکز است ، اما chess24 (رایگان با گزینه های برتر) در واقع دارای ابزارهای فوق العاده آموزش است. بخشی برای تماشای مسابقات زنده و سایر رویدادها بین بازی ها وجود دارد یا می توانید از فروشگاه موجود در سایت چیزی برای خرید پیدا کنید.

بازیکنان جدید فرصت های آموزشی زیادی مانند دوره های شطرنج شگفت انگیز chess24 ، مجموعه های ویدیویی (با درسهایی از بهترین بازیکنان) ، کتاب های الکترونیکی ، مربی تاکتیک ها و انتقال پایگاه داده و تجزیه و تحلیل را دارند. منطقه بازی Chess24 با داشتن گزینه هایی برای حریفان رده بندی شده با کنترل زمان های مختلف یا در یک تورنمنت ، انجام بازی را آسان می کند. یک رتبه بندی بازیکن وجود دارد که به طور منظم به روز می شود و یک مربی تاکتیکی ، که هم به صورت آنلاین و هم در برنامه iOS در دسترس است.

با این حال ، برای دسترسی به برخی از این ویژگی ها ، باید یکی از برنامه های حق بیمه را که از 9.90 دلار تا 14.99 دلار در ماه است ، ارتقا دهید. این ارتقا به شما امکان دسترسی کامل به همه چیزهای سایت ، از جمله کتاب های الکترونیکی و فیلم ها ، آموزش تاکتیک ، تجزیه و تحلیل بازی ، آموزش درجه یک زنده از مربیان باتجربه و موارد دیگر را می دهد.

عضویت برتر و ابزارهای پیشرفته آموزش: کلوپ شطرنج اینترنتی

صفحه اصلی باشگاه شطرنج اینترنتی با عملکرد سایت و اطلاعات مربوط به مسابقات
باشگاه شطرنج اینترنتی

قبل از Chess.com و Lichess ، یک باشگاه شطرنج اینترنتی وجود داشت (با شروع ماهانه 9.95 دلار). این یکی از قدیمی ترین سرورهای شطرنج موجود است و اگرچه سایت های دیگری به برخی از رعد و برق های آن حمله کرده و آنها را به سرقت برده اند ، اما هنوز هم ICC مکانی عالی برای بازی بازیکنان بزرگ دیگر است که بسیاری از آنها با عنوان هستند. این سایت با عضویت اعتباری و اشتراکی کار می کند ، اما یک دوره آزمایشی 30 روزه رایگان ارائه می دهد.

باشگاه شطرنج اینترنتی از امکانات فراوانی برای یادگیری و بازی شطرنج برخوردار است. اگرچه ثبت نام برای یک حساب رایگان امکان بازی رایگان رایگان و دسترسی به بیش از 3000 آموزش ویدیویی در سایت را به شما می دهد ، اما با ارتقا به یک برنامه پولی ، بیشترین بهره را از سایت خواهید برد. از آنجا می توانید تورنمنت هایی در سطح سایت و دارای رنکینگ USCF بازی کنید ، در دوره های شطرنج شرکت کرده و در مرکز آموزش ICC تمرین کنید ، مسابقات نخبگان شطرنج در کلاس جهانی را تماشا کنید و مسابقات Grandmasters را تماشا کنید.

این سایت دارای لیست گسترده ای از مربیان است که در صورت نیاز به کمک در ساخت یا صیقل دادن مهارت های شطرنج می توانید آنها را استخدام کنید. به همین ترتیب ، گزینه های گیم پلی ICC نیز ثابت است و دارای مسابقات هفتگی آنلاین ، بازی های روزانه با دوستان و رتبه بندی آنلاین فدراسیون آنلاین شطرنج آنلاین است.

شما می توانید دوستان خود را هدف قرار دهید و هنگام پیوستن به آنها درآمد کسب کنید ، آخرین اخبار شطرنج را بخوانید و با سایر بازیکنان در انجمن ها گپ بزنید. حتی یک فروشگاه مواد غذایی وجود دارد که می توانید انواع اضافی شطرنج را از لباس ها و دی وی دی ها گرفته تا تابلوها و کتابها تهیه کنید. با استفاده از ICC می توانید مشتری خود را برای دستگاه های Windows ، Mac ، Kindle و Chromebook یا از طریق برنامه های iOS و Android بارگیری کنید.

در همه سطوح بیاموزید ، تماشا کنید و بازی کنید: Playchess.com

صفحه اصلی Playchess با گلوله ، حمله رعد اسا و سایر نتایج مسابقات
Playchess.com

Playchess.com (رایگان با گزینه های برتر) توسط ChessBase مدیریت می شود ، که نرم افزار محبوب شطرنج را ساخته است. انواع مختلفی را برای شرکت در دنیای شطرنج از آموزش و بازی گرفته تا مطالعه و حتی تماشای استادان بزرگ در مسابقات ارائه می دهد. همچنین می توانید پروفایل بازیکنان دیگر ، از جمله استاد بزرگ ، و حرکت و آمار آنها را مشاهده کنید.

Playchess بازی هایی برای مبتدیان دارد که می تواند تعداد محدودی نکته به شما بدهد یا می توانید یک بازی معمولی با کنترل زمان (مانند گلوله ، حمله رعد اسا یا بازی های کند) و بدون اشاره داشته باشید. و اگر به طور کلی حرفه ای هستید ، می توانید وارد یک تورنمنت شوید و (امیدوارم) جایزه بگیرید. این سایت همچنین یک پایگاه داده بزرگ با بیش از هشت میلیون بازی را ارائه می دهد و حتی به شما امکان می دهد که بازی های خود را برای تجزیه و تحلیل بیشتر در ابر ذخیره کنید.

برای یادگیری ، این سایت انواع فیلم های آموزشی ، آموزش تاکتیک ها و ابزاری را برای توسعه و اجرای استراتژی های آغازین شما ارائه می دهد. اگرچه این سایت در مقایسه با ما تنها یک سایت است که برنامه موبایلی را ارائه نمی دهد ، صرف نظر از سطح و رتبه شما ، بررسی کتابخانه ابزارهای آموزشی و گزینه های بازی کاملاً مفید است.
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*