“به روز رسانی کیفیت اختیاری” برای ویندوز 10 چیست؟


در ویندوز 10 ، گاهی اوقات Windows Update می تواند “به روزرسانی کیفیت اختیاری” را به شما ارائه دهد. برخلاف سایر به روزرسانی ها ، ویندوز آنها را به طور خودکار نصب نمی کند – بنابراین دقیقاً چه مواردی هستند؟ آیا شما نیاز به نصب آنها دارید؟

Windows Update به طور خودکار آنها را نصب نمی کند

“Optional Quality Update” یک به روزرسانی ویندوز است که نیازی به نصب فوری ندارد. آنها هرگز شامل اصلاحات امنیتی نیستند – اگر یک راه حل امنیتی مهم وجود داشته باشد ، Windows Update آن را بدون انتظار نصب می کند.

با این حال ، برخی از به روز رسانی ها اختیاری هستند. آنها مشکلات پایداری و سایر مشکلات را در ویندوز حل می کنند. برخی از آنها ممکن است به روزرسانی های اضافی درایور سخت افزار باشند. شما می توانید آنها را نصب کنید یا نه – این به شما بستگی دارد.

بازبینی تجمعی تجمعی چیست؟

Windows Update نشان داده می شود "به روز رسانی کیفیت اختیاری موجود است."

یکی از رایج ترین به روزرسانی های اختیاری با کیفیت ، “بررسی تجمعی تجمعی” است. مایکروسافت هر روز یک بار در Patch Tuesday ، سه شنبه دوم هر ماه ، به روزرسانی های تجمعی را منتشر می کند.

این به روزرسانی ها تعداد زیادی از اصلاحات را برای مشکلات مختلف در یک بسته بزرگ جمع می کنند. مایکروسافت به جای آزاد کردن قطره به روزرسانی در طول ماه ، آنها را در یک به روزرسانی بزرگ ترکیب می کند.

به این بسته ها “تجمعی” گفته می شود زیرا همه تنظیمات ماههای گذشته را در یک بسته شامل می شود. به عنوان مثال ، اگر چندین ماه است که رایانه را روشن نکرده اید ، به روزرسانی تجمعی یک ماهه شامل همه اصلاحات ماه های گذشته است. ویندوز فقط باید یک به روزرسانی مهم را نصب کند ، در وقت شما صرفه جویی می کند و از راه اندازی مجدد غیر ضروری جلوگیری می کند.

مایکروسافت از همه اصلاحات به روزرسانی تجمعی پشتیبانی نمی کند. به عنوان مثال ، به روزرسانی های مهم امنیتی بلافاصله و بدون انتظار منتشر می شوند.

در اواخر ماهها ، مایکروسافت “ویندوز تجدید نظر بررسی” را در Windows Update ارائه می دهد. (مایکروسافت معمولاً در اواخر دسامبر از پیش نمایش تجمعی به روزرسانی ها چشم پوشی می کند.) این به روزرسانی های پیش نمایش شامل تمام اصلاحاتی است که به صورت اختیاری در وصله بعدی روز سه شنبه برای همه منتشر می شود.

به عنوان مثال ، در ماه نوامبر سال 2020 ، مایکروسافت در 30 نوامبر سال 2020 بررسی به روزرسانی تجمعی 2020-11-20 را منتشر کرد. اگر نصب آن را انتخاب نکنید ، چند هفته بعد سه شنبه هفته آینده رایانه شما بدون “پیش نمایش” نسخه نهایی را برای پچ – در مثال ما این 8 دسامبر 2020 است

متصل: وصله سه شنبه برای ویندوز چیست و چه زمانی؟

این به روزرسانی های “C” و “D” است

ضمناً ، اگر با اصطلاحات به روزرسانی ویندوز آشنایی دارید ، ممکن است این به روزرسانی های پیش نمایش تجمعی را با نام دیگری بدانید. مایکروسافت بسته به اینکه در هفته سوم یا چهارم هر ماه منتشر شود ، این به روزرسانی های “C” و “D” را فراخوانی می کند.

آخرین به روزرسانی تجمعی پایدار منتشر شده در ماه آینده به عنوان به روزرسانی “B” شناخته می شود. این به این دلیل است که در هفته دوم ماه بیرون می آید.

برای به روزرسانی آزمایش کننده نرم افزار خود را بررسی کنید

کلمه “بررسی” نشانه این است که شما با نصب آن به مایکروسافت در آزمایش به روزرسانی کمک می کنید. مایکروسافت امیدوار است که تعداد زیادی از افراد متوجه به روزرسانی شده و نصب آن را انتخاب کنند. مایکروسافت افرادی را که از صفحه Windows Update بازدید می کنند و نصب دستی به روزرسانی را انتخاب می کنند ، “جستجوگرانی” که برای به روزرسانی جستجو می کنند ، تشویق می کند.

مایکروسافت با نصب به روزرسانی فقط برای این “جستجوگران” با انگیزه ، می تواند ببیند که آیا بروزرسانی در رایانه های مختلف ویندوز 10 مشکلی ایجاد می کند یا خیر. سه شنبه در پچ.

این به روزرسانی های پیش نمایش ماهانه را مشابه برنامه Windows Insider مایکروسافت بدانید. افرادی که می خواهند نسخه های جدید نرم افزار را آزمایش کنند می توانند زودتر آن را دریافت کنند ، در حالی که افرادی که نمی خواهند نسخه های جدید Windows را نصب کنند می توانند منتظر بمانند.

آیا لازم است آپدیت اختیاری را نصب کنم؟

اگر با رایانه خود مشکلی دارید ، نصب به روزرسانی اختیاری راهی برای یافتن راه حل برای این مشکل هفته های قبل است. آنها معمولاً کاملاً پایدار بوده و نسبت به نسخه های قبلی ویندوز 10 که برای افرادی که به برنامه تست Windows Insider می پیوندند ، بسیار پایدارتر هستند.

با این وجود ، اگر مشکلی در رایانه خود ندارید ، نیازی به نصب به روزرسانی کیفیت اختیاری نیست – مگر اینکه بخواهید به مایکروسافت برای آزمایش آن کمک کنید. اگر چند هفته صبر کنید ، رایانه شما پس از گذراندن آزمایشات اضافی ، همین تنظیمات را دریافت می کند.

نحوه نصب به روزرسانی های اختیاری با کیفیت

برای بررسی به روزرسانی کیفیت اختیاری ، به تنظیمات> به روزرسانی و امنیت> Windows Update بروید. برای بررسی به روزرسانی های موجود ، “بررسی به روزرسانی ها” را کلیک کنید. ویندوز بطور خودکار تمام به روزرسانی های مورد نیاز را نصب می کند (از جمله به روزرسانی های امنیتی و به روزرسانی های اختیاری اختیاری).

اگر به روزرسانی کیفیت اختیاری در دسترس باشد ، پیامی را در زیر دکمه “بررسی برای به روزرسانی ها” مشاهده خواهید کرد که می گوید. اگر می خواهید آن را در رایانه خود نصب کنید ، روی بارگیری و نصب کلیک کنید.

کلیک "به روزرسانی ها را بررسی کنید" و سپس کلیک کنید "دانلود و نصب."

همچنین می توانید “مشاهده همه به روزرسانی های اختیاری” را کلیک کنید تا تمام به روزرسانی های اختیاری را که می توانید نصب کنید ، مشاهده کنید. به عنوان مثال ، این لیست احتمالاً شامل به روزرسانی های اختیاری درایور است که در صورت مشکلی با رایانه می تواند به شما کمک کند. با این حال ، این دکمه فقط درصورت نمایش به روزرسانی اختیاری برای رایانه شما ظاهر می شود.

 "به روز رسانی اختیاری" صفحه در تنظیمات Windows Update.


اگر مشکلی در بروزرسانی دارید ، می توانید به قسمت Settings> Update and Security> Windows Update> View Update History> Uninstall Updates بروید تا به روزرسانی را از رایانه Windows 10 خود حذف کنید.

متصل: نحوه بازیابی کامپایل ها و حذف نصب به روزرسانی های ویندوز 10
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*