تبدیل PDF به تصاویر خط فرمان Linux – CloudSavvy IT


شاتر استوک / تاتیانا یورچنکو

تبدیل یک فایل PDF به تصویر در خط فرمان Linux با یک دستور به راحتی انجام می شود. با نحوه نصب نرم افزار ، نحوه استفاده از آن و نحوه خودکار کردن تنظیمات آشنا شوید.

چیست poppler utils ؟

همانطور که در مقدمه این مقاله ذکر شد ، ما باید مجموعه کوچکی از برنامه های کاربردی نامگذاری شده را نصب کنیم poppler utils برای کمک به ما در تبدیل فایل های PDF به تصاویر.

ابزار poppler-utils به ما امکان می دهد تصاویر را به PDF و PDF به تصاویر تبدیل کنیم.

در حال نصب poppler utils

نصب poppler-utils

برای نصب poppler utils از توزیع لینوکس مبتنی بر Debian / Apt (مانند اوبونتو و Mint) ، انجام دهید:

sudo apt install poppler-utils

برای نصب poppler utils از توزیع لینوکس مبتنی بر RedHat / Yum (مانند RedHat و Fedora) ، انجام دهید:

sudo yum install poppler-utils

تبدیل PDF به تصاویر

دستور مورد نیاز ساده و روشن است:

pdftoppm -png test.pdf test

ج pdftoppm دستور ما می توانیم PDF را به تصاویر تبدیل کنیم. ما مشخص کردیم که یک فایل PNG برای قالب خروجی می خواهیم (با استفاده از -png) و اینکه فایل ورودی ما است test.pdf.

فایل خروجی که به عنوان مشخص می کنیم test. pdftoppm به طور خودکار پسوند شماره صفحه را اضافه می کند (مانند -1) و پسوند (بر اساس قبلی) -png گزینه منتقل شده است).

بنابراین نام فایل خروجی خواهد بود test-1.pngهمانطور که می توانیم در زیر بررسی کنیم:

ls test-1.png
eog test-1.png 

pdftoppm یک فایل pdf را به یک تصویر در خط فرمان Linux تبدیل کنید

تمام صفحات بعدی خواهد بود test-2.png و غیره. eog فرمان (اگر eog نصب شده است) پرونده را برای شما باز می کند تا بتوانید از خروجی پیش نمایش بگیرید ، اگرچه می توانید از هر برنامه پردازش تصویر دیگری که دوست دارید استفاده کنید.

پردازش دسته ای فایل های PDF به تصاویر

ما می توانیم برای پردازش دسته ای همه پرونده های PDF با یک نام تصویر داده شده ، یک فرمان خطی ایجاد کنیم. سپس می توانیم این خط را به یک اسکریپت کوچک اضافه کنیم .sh در صورت نیاز به تبدیل مقدار زیادی فایل PDF به تصاویر ، می توانیم آن را در خط فرمان استفاده کرده و یا خودکار کنیم.

ls --color=never test*.pdf | sed 's|.pdf||' | xargs -I{} pdftoppm {}.pdf -png {}

در این دستور ، ابتدا لیستی از دایرکتوری ها برای همه پرونده های PDF که نام آنها با آنها شروع می شود ، دریافت می کنیم تست و با پایان می یابد .pdfاستفاده كردن ls --color=never test*.pdf.

--color=never این مهم است زیرا نمادهای کدگذاری رنگ پوسته (در صورت فعال بودن به دلیل پیش فرض بودن آنها) ممکن است گاهی اوقات گیج شوند سارقین.

سپس ما از یک ساده استفاده می کنیم sed یک دستور جایگزین برای جایگزینی یک نقطه واقعی ، به دنبال آن pdf ، بدون هیچ چیز. به عبارت دیگر ، ما حذف می کنیم .pdf فرمت فایل.

این به ما این مزیت را می دهد که بعداً فقط در صورت لزوم آن را اضافه کنیم ، یعنی. وقتی فایل ورودی را برای آن مشخص می کنیم pdftoppm، اما نه هنگام تعیین فایل منبع برای همان pdftoppm دستور ، مشابه مثال قبلی ما در بالا.

در آخر ما استفاده می کنیم xargs برای ارسال هر نام فایل pdf (منهای .pdf) به pdftoppm یکی یکی. ما استفاده می کنیم -I گزینه برای xargs که به ما امکان می دهد هر ورودی دریافت شده (یعنی نامهای مختصر فایلهای pdf) را فقط با استفاده از آن مشخص کنیم {} در دستور زیر است.

همانطور که می بینید ، مال ماست pdftoppm دستور بسیار شبیه به مثال اول است ، و هر نام فایل pdf را به عنوان ورودی (پیشوند با) نشان می دهد .pdf) ، و به عنوان نام خروجی فایل pdf بدون .pdf.

بیایید این کار را انجام دهیم:

pdftoppm خودکار چندین فایل pdf را به تصاویر تبدیل کنید

این خوب کار می کند: سه PDF ، همه در یک صفحه ، به سه نسخه جداگانه تبدیل شده اند .png فایلها (یک تصویر در هر صفحه و در این مورد PDF ، چون هر PDF فقط یک صفحه داشت) ، همه به درستی نامگذاری و پسوند صحیح دارند.

به عنوان جایگزین برای -png از گزینه نیز می توان استفاده کرد -jpeg در عوض فایل های JPEG تولید کنید. استفاده کنید pdftoppm --help یا man pdftoppm برای دیدن لیست کاملی از گزینه ها.

خلاصه کردن

در این مقاله ما دیدیم که تبدیل فایل های PDF به فایلهای تصویری از خط فرمان Linux به راحتی و آسان است! ما همچنین به دنبال روش روشنی برای خودکارسازی این فرآیند هستیم. لذت بردن!


منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*