ذخیره سازی EBS بسیار سریعتر و 7 نوع نمونه جدید – CloudSavvy IT


این هفته در کنفرانس سالانه AWS مجدداً در سال 2020 برگزار می شود و امروز EC2 و EBS با ذخیره سریعتر برای همه موارد و همچنین 6 نوع جدید EC2 ، برخی پیشرفت های عمده را دریافت کرده اند.

ارتقا EBS – gp3 و io2 Block Express

ذخیره سازی اولیه EC2 بسیار سریعتر شده است: هر دو حجم EBS مبتنی بر SSD ، هدف کلی و IOPS ارائه شده ، در حال ارتقا هستند. احتمالاً هر دو مجهز به استاندارد نسبتاً جدید PCIe 4.0 هستند که پیشرفت های چشمگیری نسبت به SSD های نسل قبل به همراه دارد.

اول ، gp3 ، که ارتقا نسلهای حجم استاندارد gp2 است که EC2 به طور پیش فرض به آنها گفته می شود. آنها هنوز به 16 ترابایت محدود می شوند و تأخیر تک رقمی را در میلی ثانیه تأمین می کنند ، اما اکنون این کار را با 4 برابر پهنای باند تا 1000 مگابایت بر ثانیه انجام دهید. نه تنها این ، آنها در واقع هستند 20٪ ارزان تر به ازای هر گیگابایت حجم gp2 موجود.

نمونه های IOPS با عملکرد بالا نیز یک نسخه ارتقا یافته دریافت می کنند. io2 Block Express نامیده می شود و به سادگی دستگاهی سریعتر با حداکثر عملکرد 4000 مگابایت بر ثانیه در هر حجم است که باز هم چهار برابر بیشتر از قبل است. زمان تاخیر نیز کمتر از یک میلی ثانیه بهبود یافته است. قیمت گذاری یکسان است ، اما از آنجا که io2 شما را ملزم به پرداخت “IOPS ارائه شده” می کند ، اساساً سرعت خرید ، برای دستگاه های با کارایی بالاتر باید هزینه بیشتری بپردازید.

انواع نمونه جدید

همراه با مخزن جدید ، دسته ای از نمونه های جدید اعلام شد.

یکی از عجیب ترین ها EC2 Mac Instance است ، دقیقاً همان چیزی که شما درباره Mac Mini در فضای ابری فکر می کنید. قابل توجه است ، این M1 جدید پیچیده اپل است که از M1 پشتیبانی می کند ، اما Core i7 بسیار کندتر است. هدف ایجاد سهولت در تهیه و اجاره یک محیط مجازی مبتنی بر Mac برای توسعه دهندگان است. فقط یک نمونه وجود دارد ، mac1.metal که با 12 هسته و 32 گیگابایت RAM ارائه می شود.

R5b ، سری جدیدی از نمونه های پایگاه داده R5 روی حافظه AWS متمرکز شده است. نمونه های R5b می توانند برای عملکرد بسیار بالاتر از حجم بیان gp3 و io2 استفاده کنند. این خیلی جدید نیست ، اما با توجه به اینکه ذخیره سازی بلوک اغلب مانعی برای عملیات سنگین نوشتن است ، این یک پیشرفت عالی برای بسیاری از افراد خواهد بود.

نمونه های C6g ، M6g و R6g مبتنی بر پردازنده Graviton2 مبتنی بر ARM در AWS هستند و از شبکه 100 گیگابیت بر ثانیه پشتیبانی می کنند. آنها تبلیغ می شوند که حداکثر “40٪ عملکرد قیمت بهتر” نسبت به نمونه های x86 دارند ، اگرچه این در “تعداد زیادی از برنامه های ساخته شده بر روی نرم افزار منبع باز با استفاده از توزیع های لینوکس” است ، که بازاریابی از “این” صحبت می کند نه 40٪ بهتر در همه چیز “به هر حال سیلیکون سفارشی AWS بسیار امیدوار کننده است و تراشه Graviton2 به خوبی با پردازنده های x86 رقابت می کند.

سری جدید D3 بالاترین ظرفیت ذخیره سازی محلی در ابر را فراهم می کند. با سرعت دیسک سریعتر و حداکثر 336 ترابایت فضای داخلی ، با 80٪ هزینه کمتری برای ذخیره سازی سل در مقایسه با نسخه های D2 ، مشخص می شود.

G4dn پردازنده گرافیکی جدیدی است که برای ارائه بهترین هزینه عملکرد برای مدل های گرافیکی و یادگیری ماشین طراحی شده است. از حداکثر 8 پردازنده گرافیکی NVIDIA T4 ، 96 vCPU ، شبکه 100 گیگابیت بر ثانیه و 1.8 ترابایت حافظه داخلی SSD مبتنی بر NVMe تغذیه می کنند. به صورت کپی های فلزی برهنه نیز موجود است.

سرانجام ، آنها نمونه هایی از M5zn را اعلام می کنند که کاملاً اساسی هستند ، به جز سرعت بالای کلاک تا 4.5 گیگاهرتز و شبکه 100 گیگابیت بر ثانیه.


منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*