زحل و مشتری در 21 دسامبر به عنوان “ستاره کریسمس” – Geek را مرور کنید


Vytautas Kielaitis / Shutterstock.com

زحل و مشتری ، دو سیاره بزرگ منظومه شمسی هستند در راه صف بندی به روشی که از قرون وسطی ندیده ایم. در 21 دسامبر ، آغاز انقلاب زمستانی ، این دو سیاره به گونه ای ترتیب داده می شوند که برای هر کسی که روی کره زمین باشد ، مانند یک سیاره دوتایی به نظر می رسند.

بین 16 دسامبر و 25 دسامبر ، دو غول گازی کمتر از ماه کامل از هم جدا می شوند. نزدیکترین رویکرد قابل مشاهده در 21 دسامبر رخ می دهد و به نظر می رسد فقط یک پنجم قطر ماه کامل باشد. این بهترین زمان برای خواهد بود ردیاب های ستاره ای برای بیرون کشیدن تلسکوپ های خود و منظره شگفت انگیز را مشاهده خواهید کرد ، گرچه با چشم غیر مسلح نیز بسیار قابل مشاهده خواهد بود.

“هم ترازی بین این دو سیاره بسیار نادر است ، آنها هر 20 سال یکبار اتفاق می افتد ، اما این مجموعه به دلیل نزدیک بودن سیارات به یکدیگر بسیار نادر است.” گفت پاتریک هارتیگان، یک ستاره شناس در دانشگاه رایس. “شما باید تا طلوع فجر 4 مارس 1226 برگردید تا آرایش نزدیکی بین این اشیا objects دیده شده در آسمان شب را ببینید.”

در سال 1614 او یک ستاره شناس بود یوهانس کپلر پیشنهاد کرد که از چنین رابطه ای بین کیوان و مشتری در داستان تولد به عنوان “ستاره بیت لحم” یاد می شود. دیگران پیشنهادی که ممکن است “سه انسان خردمند” علاوه بر ناهید با دو سیاره ارتباط سه گانه داشته باشد. در هر صورت بعید است که این دو تا سال 2080 دو سیاره را در کنار هم ببینند ، بنابراین تقویم های خود را علامت گذاری کنید.

از طریق فاکس 5 نیویورک
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*