زیرساخت به عنوان کد چیست؟ – CloudSavvy IT


مدیریت زیرساخت های IT کار دشواری است ، اما در سال های اخیر ، فروشندگان ابری اتوماسیون همه جنبه های زندگی مدیر سیستم را آسان کرده اند. زیرساخت به عنوان کد مرحله بعدی است: تعریف تمام سرویس های خود در یک فایل پیکربندی که با کنترل منبع قابل پیگیری است.

زیرساخت ها به عنوان کد چگونه کار می کنند؟

زیرساخت به عنوان کد (IaC) از نظر تئوری کاملاً ساده است. همه استقرارهای سرور ، سرویسهای ابری و پیکربندیهای مربوطه در یک فایل پیکربندی قابل اصلاح یا مجموعه ای از فایلهای پیکربندی ، معمولاً YAML یا موارد مشابه ذخیره می شوند. هر فایل پیکربندی شامل دستورالعمل ها و دستورالعمل های لازم برای بازآفرینی کل محلول شما در ابر از ابتدا است.

این اصل اساسی به معنای پیگیری اصلاحات در این زیرساخت با کنترل منبع است. آیا می خواهید یک سرور جدید راه اندازی کنید؟ باید پیکربندی استقرار خود را تغییر دهید و روی به روزرسانی کلیک کنید. اگر مشکلی پیش آمد ، همیشه می توانید به نسخه قبلی استقرار خود برگردید ، که می تواند برای سیستم های با قابلیت دسترسی بالا که یک پیکربندی نادرست پیکربندی می تواند هزینه زیادی داشته باشد ، بسیار مفید باشد.

این بدان معنی است که IaC بسیار “همه یا هیچ چیز” است. اجرای IaC با مکانهایی که به صورت دستی مدیریت می شوند ایده خوبی نیست ، اگرچه مطمئناً می توانید این کار را انجام دهید ، مخصوصاً اگر سیستم ها جدا باشند.

در عمل ، زیرساخت ها به عنوان یک کد کاملاً پیچیده هستند. اگر مدیریت منظم سیستم را کاری دشوار می دانید ، تبدیل کل پیاده سازی به IaC کار آسانی نخواهد بود. اما هنگامی که قسمت سخت راه اندازی را انجام دادید ، حفظ پیاده سازی و ایجاد تغییرات بسیار آسان تر می شود. تمام تنظیمات استقرار شما دیگر در سرپرست سیستم شما ظاهر نمی شوند – با IaC ، همه چیز به وضوح در کد مشخص شده است.

و از آنجا که همه چیز در کد تعریف شده است ، شما همچنین می توانید فرآیند راه اندازی محیط های توسعه ، آماده سازی ، آزمایش و تولید را به راحتی خودکار کنید. به این ترتیب می توانید قبل از به روزرسانی ، تغییرات در کل استقرار خود را آزمایش کنید. در صورت تمایل می توانید تست های واحد IaC را نیز خودکار کنید.

اگرچه تنظیم آن کاملاً پیچیده است ، اما مزایای پروژه های بزرگتر قطعاً بیشتر از سردردهای احتمالی است.

استفاده از زیرساخت به عنوان کد

مطمئناً ، کدگذاری در کل زیرساخت های شما می تواند فرآیند دشواری باشد. همیشه لازم نیست که یک الگو YAML را به صورت دستی ایجاد کنید. راه حل IaC Cloudformation AWS شامل یک “Designer” مبتنی بر وب است که بصورت تصویری کل محصولات شما را نمایش می دهد. به عنوان مثال ، در اینجا یک نمونه الگو برای مقیاس گذاری خودکار ، حجم کار متعادل استقرار وردپرس با استفاده از نمونه RDS به عنوان پایگاه داده وجود دارد.

مصداق واژه سازی واژه سازی

هر گره جداگانه به پیکربندی نیاز دارد ، اما در نهایت یک پرونده الگوی ایجاد می کند که می توانید از آن کل استقرار را ایجاد کنید.

الگوی ابر

اجرای دقیق بسته به ارائه دهنده متفاوت خواهد بود ، اما AWS CloudFormation موفق به ایجاد همه منابع به ترتیب مناسب خواهد شد. به عنوان مثال ، اگر یک نمونه EC2 با یک گروه امنیتی دارید ، CloudFormation مطمئن می شود که ابتدا گروه امنیتی را ایجاد کنید و سپس نمونه را با آن گروه امنیتی ایجاد کنید. تمام کاری که شما باید انجام دهید اتصال آنها به یکدیگر در کنسول است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد CloudFormation ، می توانید راهنمای شروع ما را بخوانید.

متصل: زیرساخت AWS خود را با CloudFormation کدگذاری کنید


منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*