قبل از استفاده از تلفن جدید ، RCS را خاموش کنید


RCS نسخه پیشرفته پیامکی است که امروزه در بسیاری از دستگاه های Android در دسترس است. با این حال ، هنوز جهانی نیست و این می تواند برخی از مشکلات را ایجاد کند. اگر در حال تعویض تلفن هستید ، ممکن است بخواهید ابتدا RCS را خاموش کنید.

مانند بسیاری از موارد مربوط به اندروید ، وضعیت RCS کمی گیج کننده است. ابتدا باید از برنامه Google Messages برای استفاده از ویژگی های RCS استفاده کنید. فروشگاه Play دارای بسیاری از برنامه های پیام رسانی متنی شخص ثالث عالی است ، اما فقط برنامه Google می تواند از RCS استفاده کند.

حتی اگر از برنامه Google Messages استفاده می کنید ، شرکت مخابراتی شما ممکن است در RCS تداخل ایجاد کند. گوگل سخت تلاش می کند تا از پس آن برآید ، اما هنوز هم برای برخی دستگاه ها مانع است.

آخرین بیت نامرتب هیچ ارتباطی با اندروید ندارد اما از استاندارد جهانی RCS جلوگیری می کند. آیفون به هیچ وجه از RCS پشتیبانی نمی کند. آنها از استاندارد خودشان به نام iMessage استفاده می کنند.

صحبت از iMessage ، احتمالاً درباره کاربران آیفون که پس از جابجایی به دستگاه های Android در دریافت پیام های متنی مشکل دارند ، شنیده اید. آنچه اتفاق می افتد این است که پیام ها به جای رفتن به تلفن جدید ، به حساب iMessage قدیمی ارسال می شوند. اتفاق مشابهی می تواند در مورد RCS نیز رخ دهد.

متصل: چگونه iMessage را در iPhone یا iPad غیرفعال و غیرفعال کنیم

اگر از RCS استفاده می کنید و به دستگاهی روی می آورید که از آن پشتیبانی نمی کند (مانند iPhone) ، ممکن است پیام های متنی را در تلفن جدید خود دریافت نکنید. خوشبختانه ، گوگل می گوید این اتفاق فقط در مدت هشت روز رخ خواهد داد ، اما هنوز مدت زمان طولانی است. روش های مختلفی وجود دارد که می توانید از این امر جلوگیری کنید.

ابتدا می توانید بررسی کنید که آیا برای شروع کار حتی از RCS استفاده می کنید یا خیر. همانطور که قبلاً ذکر شد ، شما باید از برنامه Google Messages استفاده کنید. از آنجا ، منوی تنظیمات را باز کنید و به دنبال “ویژگی های گپ” بگردید.

ویژگی های گپ را انتخاب کنید

اگر ویژگی های گپ را مشاهده می کنید ، دستگاه شما از RCS پشتیبانی می کند. منوی ویژگی های گپ را باز کرده و از فعال بودن آن اطمینان حاصل کنید.

RCS فعال شده است
اگر این سوئیچ روشن باشد ، شما از RCS استفاده کرده اید.

فقط سوئیچ را خاموش کنید تا RCS غیرفعال شود. اکنون می توانید بدون نگرانی به دستگاه جدید بروید. اگر قبلاً دستگاه ها را روشن کرده باشید ، Google ابزاری تحت وب دارد که می تواند شماره شما را لغو ثبت کند. این یک فرایند آسان است ، که ما در یک راهنمای جداگانه به آن اشاره کردیم.

متصل: چگونه شماره تلفن خود را از RCS در Android خاموش کنیم

البته ، اگر می دانید که تلفن جدید شما از RCS پشتیبانی می کند و قصد استفاده از برنامه Messages را دارید ، نیازی به رسیدگی به هیچ یک از این موارد ندارید. اما اگر می خواهید از Android به iPhone یا دستگاه دیگری که از آن مطمئن نیستید ، ویژگی RCS را بخاطر داشته باشید.
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*