مایکروسافت قصد دارد Edge را با استفاده از “زبانه های خواب” کارآمدتر کند – Geek Review


تصویر منوی تنظیمات Microsoft Edge Beta
کامرون سامرسون

هر کس می خواهد باتری بهتری برای لپ تاپ خود داشته باشد ، درست است؟ خوب ، مایکروسافت در تلاش است تا با ویژگی جدیدی در مرورگر Edge خود به نام Sleeping Tabs این مشکل را حل کند. کاری که انجام می دهد مسدود کردن یا خواباندن برگه ها درصورتی است که فعالانه از آنها استفاده نمی کنید. این به معنای بهبود دوام باتری و کاهش بار در رایانه شما به عنوان یک کل است. در نسخه بتا با نسخه 88 یا بالاتر ارائه شده است.

Sleep مشابه افزونه Great Suspender در Google Chrome کار می کند. هر دو با خواباندن پارتیشن های غیرفعال سعی در هوشمند بودن دارند ، بنابراین باعث می شود عمر باتری بیشتر شود و از حافظه کمتری در رایانه استفاده شود.

عکس صفحه از ویژگی خواب در مرورگر Edge
مایکروسافت

اگرچه Great Suspender فوق العاده جالب و مفیدی است ، خوب است که ببینیم چنین ویژگی دقیقاً بدون نیاز به پسوندهای اضافی در آن ساخته شده است. هر دو Great Suspender و Sleeping Tab ها در Edge دارای ویژگی های مشابه هستند. به عنوان مثال ، شما می توانید به طور خودکار برگه ای را برای خوابیدن بعد از مدت زمان مشخصی قرار دهید. و Sleeping Tabs به اندازه کافی هوشمند است که اگر در حال حاضر در تماس ویدیویی هستید ، صدا پخش می کنید یا صفحه خود را منتقل می کنید ، روشن نمی شود.

مایکروسافت اعلام کرده است که بر اساس بازخورد کاربر نظارت و افزودن موارد استثنایی بیشتر را ادامه خواهد داد. اگر شما نیاز به “بیدار شدن” دارید یا برگه را از سر می گیرید ، فقط روی آن کلیک کنید تا جایی که توقف کرده اید ادامه یابد.

همچنین می توانید به تنظیمات Edge دسترسی پیدا کنید (با تایپ کردن edge: // settings / system) و به صورت دستی سایت هایی را به لیستی اضافه کنید که هرگز نمی خواهید بخوابید. شما به شما نشان می دهد که کدام بخش ها در خواب هستند.

امیدواریم Chrome در اجرای چنین ویژگی خیلی عقب نماند. گوگل کروم و مایکروسافت اج هر دو مبتنی بر موتور منبع باز Chromium هستند. مایکروسافت اغلب با افزودن ویژگی ها و اشکال زدایی به موتور کمک می کند.

اگر می خواهید برگه های خواب را بچرخانید ، باید در Edge Beta 88 یا بالاتر باشید. شایان ذکر است که حتی اگر در مرحله بتا باشید ، باز هم ممکن است آن را نبینید. مایکروسافت می گوید هنوز در مرحله پیاده سازی این ویژگی است. مرورگر Microsoft Edge برای Mac ، Windows و Linux در دسترس است.

منبع: مایکروسافت از طریق Bleeping Computer
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*