متداول ترین روش های ارتودنسی

متخصصین ارتودنسی متخصص دندانپزشکی هستند که برای اصلاح تراز دندان و مشکلات گزش تلاش می کنند تا لبخندی کامل به شما بدهند. در اینجا ، ما تعدادی از رایج ترین روش های درمانی را که متخصصان ارتودنسی انجام می دهند ، ذکر می کنیم.

بریس های سنتی

بریس های فلزی سنتی هنوز هم یک شکل بسیار محبوب در درمان ارتودنسی در سراسر استرالیا برای بزرگسالان ، نوجوانان و کودکان است. بریس ها از یک براکت تشکیل شده اند که مستقیماً به دندان های شما متصل شده اند ، و توسط سیم هایی به هم متصل شده اند که دندان ها را در موقعیت صحیح خود می کشند.

ارتودنتیست شما به مرور زمان با حرکت دندان های شما ، بسته به شرایط شما ، سیم ها را سفت یا شل می کند. در ارتودنسی تونی ویر ، ما می توانیم از براکت های ظریف به رنگ دندان استفاده کنیم تا تأثیر زیبایی بریس شما را به حداقل برسانیم.

پرانتزهای زبانی

بریس های لینگوال از نظر این که به دندان های شما متصل می شوند و برای اصلاح تراز نامناسب کار می کنند ، شبیه بریس های سنتی هستند. برای چسباندن بریس لینگوال ، متخصص ارتودنسی شما براکت های براکت را به پشت دندان های شما وصل می کند تا از دید آنها پنهان بماند.

مزیت این سیستم این است که شما هنوز به همان لبخند مستقیم دست می یابید اما بدون احساس نیاز به خودآگاهی در مورد پوشیدن بریس. علاوه بر این ، بریس های زبانی تأثیر کمتری در گفتار شما دارند زیرا در حرکت لب ها تداخل ایجاد نمی کنند.

اینویسالاین

Invisalign یک روش بسیار موثر برای صاف کردن دندان ها و اصلاح لبخند شما بدون استفاده از بریس است. به جای براکت ها و سیم های فلزی ، یک سینی تراز پلاستیکی شفاف مانند یک نگهدارنده روی دندان خود می بندید. این سینی ها هر دو هفته تغییر می کنند تا با تغییر شکل دندان ها سازگار شوند و می توانند برای خوردن و تمیز کردن در طول روز برداشته شوند.

بزرگترین مزیت انتخاب Invisalign این است که صف چین ها عملاً نامرئی هستند ، بنابراین هیچ کس نمی داند که آنها را می پوشید. این بدان معناست که در حالی که تحت درمان هستید دیگر نیازی به رسیدگی به مسائل اعتماد به نفس نیست زیرا ظاهری کاملاً یکسان خواهید داشت ، فقط با گذشت زمان لبخند شما صاف تر می شود.

نگهدارنده ها

برای بیمارانی که اخیراً برای اصلاح فرم دندان های خود اقدام به ترمیم مجدد دندان کرده اند ، نگهدارنده یا وسیله متحرک توصیه می شود. به منظور اصلاح نیش شما و جلوگیری از جابجایی مجدد دندان به محل اصلی خود ، متخصص ارتودنسی برای شما یک نگهدارنده تجویز می کند تا در زمان های خاص از آن استفاده کنید.

انواع مختلفی از وسایل قابل جابجایی وجود دارد و مورد مناسب شما به درمانی که انجام داده اید و مسائل باقی مانده بستگی دارد. نگهدارنده های باند یا پیوند خورده را می توان به پشت دندان ها چسباند تا جای صحیح یک یا چند دندان را حفظ کند ، یا می توان از نگهدارنده شفاف یک شب استفاده کرد.

الاستیک ارتودنسی

الاستیک های ارتودنسی نوع خاصی از نوارهای لاستیکی است که همراه با بریس های شما برای رفع مشکلات فک یا تراز شدن دندان ها استفاده می شود. این نوارها می توانند فک شما را به جلو یا عقب بکشند تا نیش شما بهبود یابد و روند ترازبندی دندان تسریع شود.

برای اطلاع از ارتودنسی اصفهان و قیمت ها و روش ها با ما تماس بگیرید.

https://drmohammadnaseri.com/

 

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*