ممکن است Spotify پس از نشت اطلاعات خطرناک ، رمز جدیدی تنظیم کرده باشد – Geek را مرور کنید


اگر شما یک کاربر عادی Spotify هستید ، ممکن است به یاد داشته باشید که باید رمز ورود خود را در ماه جولای تنظیم کنید. دلیل: یک تخلف گسترده ورود به سیستم توسط یک شرکت تحقیق امنیتی در سرور شخص ثالث کشف شد. Spotify می گوید برای محافظت از کاربران “بازنشانی فعلی” حساب ها را انجام داده است.

این نشت توسط vpnMentor کشف و دیروز پس از گزارش به Spotify در ماه ژوئیه ، به صورت علنی آشکار شد. این سرویس برای محافظت از کاربران تحت تأثیر ، تعداد نامشخصی از رمزهای عبور را بازنشانی می کند ، که بیشتر آنها تاکنون تکمیل شده است. محققان گفتند که آنها 72 گیگابایت حافظه نهان رمزگذاری نشده را کشف کردند که شامل تقریباً 300000 آدرس ایمیل ، اطلاعات ورود به سیستم و رمزهای عبور برای کاربران Spotify بود.

داده ها روی یک سرور شخص ثالث بود که در آن زمان مالک Spotify نبود و تقریباً به طور غیرقانونی به دست آمده بود. این یک نشت بزرگ است ، اما بخش نسبتاً کمی از صدها میلیون کاربر Spotify در سراسر جهان است. توجه داشته باشید که در صورت بازنشانی رمز ورود ، فقط از حساب Spotify شما محافظت می کند. اگر از ورود و گذرواژه یکسانی در سایتهای دیگر استفاده کرده باشید (هنوز این کار را انجام نمی دهید؟) ، این داده ها ممکن است همچنان در طبیعت باشند.

منبع: CNET
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*