منظور از “IMO” و “IMHO” چیست و چگونه از آنها استفاده می کنید؟


Bankrx / Shutterstock

آیا نظری دارید که بخواهید در اینترنت به اشتراک بگذارید؟ استفاده از اختصارات IMO و IMHO را در نظر بگیرید. در اینجا منظور آنها و نحوه استفاده از آنها در بحث آنلاین بعدی آمده است.

منظورشون چیه

IMO به معنای “از نظر من” و IMHO به معنای “از نظر فروتن من” یا “از نظر صادقانه من” است. در بیشتر موارد ، IMO و IMHO قابل تعویض هستند. آنها معمولاً به عنوان سلب مسئولیت به کار می روند تا بیان کنند که نباید سخنان کسی را بعنوان یک واقعیت یا مبنای تصمیم گیری مهم قلمداد کرد.

هر دو را می توان در ابتدا یا انتهای جمله به شرح زیر استفاده کرد:

  • “IMHO ، این یک محصول بد است.”
  • “این یک محصول بد است ، IMO.”

هر دو اختصار نیز غالباً با حروف کوچک “imo” و “imho” وارد می شوند. استفاده از آنها مشابه YMMV است (مسافت پیموده شده شما ممکن است متفاوت باشد) ، زیرا بیشتر آنها برای بیان اینکه نظرات مختلفی از فردی به فرد دیگر متفاوت است استفاده می شود.

تاریخچه IMO و IMHO

افرادی که از وسایل الکترونیکی دارای حباب گفتار استفاده می کنند ، نمایانگر ارتباط آنلاین هستند
Rawpixel.com/Shutterstock

عبارات “به نظر من” و “به نظر من فروتنانه” صدها سال برای پیش بینی اینکه کسی در شرف بیان نظرات شخصی خود درباره چیزی است استفاده می شود. با این حال ، این کاهش احتمالاً به روزهای اولیه پیامرسانی اینترنتی و اتاق های گفتگو برمی گردد.

در دهه های 1980 و 1990 ، افراد دارای املاک و مستغلات بسیار کمتری بر روی صفحه و پهنای باند کمتری بودند ، که این امر بر زبان استفاده شده در سیستم عامل هایی مانند اینترنت رله (IRC) تأثیر می گذارد. در نتیجه ، بسیاری از عبارات ، از جمله “به نظر من” ، به اختصار کوتاه شده اند.

IMO و IMHO اکنون در سراسر اینترنت از تابلوهای پیام و بخش نظرات گرفته تا سایت های شبکه های اجتماعی به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند. این اغلب در توییتر دیده می شود ، جایی که مردم اغلب با مخاطبان زیادی درگیر می شوند.

در این تنظیمات ، IMO و IMHO اغلب به عنوان سلب مسئولیت برای جلوگیری از اظهارنظرهای عصبانی استفاده می شوند. به همین دلیل است که اغلب می بینید که هر دو در بحث ها و بحث های آنلاین مورد استفاده قرار می گیرند ، به خصوص اگر موضوع قابل تفسیر باشد ، مانند کیفیت ذهنی یک فیلم ، کتاب یا بازی.

متواضع یا صادق؟

حرف H در IMHO می تواند دو معنی متفاوت داشته باشد: فروتنانه یا صادقانه. اگرچه آنها از همان حرف در مخفف استفاده می كنند ، اما بیشتر خوانندگان می توانند زمان مراجعه ی یك یا دیگری را تشخیص دهند.

عبارت اصلی “از نظر فروتن من” بود. هنگامی که پوستر به معنای “فروتن” است ، این فرد سعی می کند بدون مغرور بودن نظر خود را بیان کند. این واقعیت را تقویت می کند که دیگران باید اظهارات آنها را با غلات بپذیرند ، زیرا این فقط نظر آنها است ، نه یک واقعیت. این فقط برای حسن نیت ارائه می شود ، توسط افرادی که خود را در چیزی متخصص نمی دانند، یا توسط کسی که استفاده می شود است متخصص ، اما نمی خواهد مغرورانه رفتار کند.

وقتی کسی به معنای “صادق” است ، نظر او اغلب می تواند انتقادی یا بی ادبی به نظر برسد. در این مورد ، IMHO پیشنهاد می کند که هیچ کس نباید از آنچه او می گوید آزرده شود ، زیرا او فقط راستگو است. این معنی ممکن است مترادف با مخفف TBH (“صادقانه باشد”) باشد ، که گاهی اوقات نیز به عنوان سلب مسئولیت استفاده می شود.

متصل: “TBH” به چه معناست و چگونه از آن استفاده می کنید؟

IMO در مقابل IMHO در مقابل IMNSHO

اگرچه IMO کلمه “فروتن” را شامل نمی شود ، اما این بدان معنا نیست که کسی به پاسخ خود اطمینان داشته باشد. بنابراین ، در بیشتر شرایط IMO و IMHO به جای یکدیگر استفاده می شوند. با این حال ، “به نظر من فروتنانه” همیشه از این دو کمتر خودخواهانه ظاهر خواهد شد.

تفاوت این دو در مقایسه با IMNSHO حتی بیشتر نمایان است ، که به معنی “از نظر من خیلی متوسط” نیست. این مخفف به مراتب کمتر رایج است ، اما گاهی اوقات این را می بینید که کسی در مورد دستاوردهای خود یا تجربه آنلاین لاف می زند.

IMNSHO معمولاً هدفش این است که نظر کسی معتبرتر یا جدی تر به نظر برسد. با این حال ، این معمولاً نتیجه عکس دارد ، زیرا ستایش معمولاً مردم را دفع می کند.

نحوه استفاده از IMO و IMHO

عبارت “به نظر من فروتنانه” قرن هاست که به طور مکرر در انگلیسی استفاده می شود. استفاده از IMHO یا IMO بصورت آنلاین یا هنگام ارسال پیام به دوستان و خانواده خود خوب و کاملاً قابل قبول است.

همچنین می توانید از آنها در موقعیت های مختلف استفاده کنید ، خواه در حال بحث در مورد اخبار باشید یا در مورد اینکه برای شام چه چیزی بخورید تصمیم بگیرید. همچنین می توانید از آنها در شبکه های اجتماعی و تابلوهای پیام استفاده کنید تا نظر خود را در مورد هر چیزی بیان کنید.

در اینجا چند نمونه از IMO و IMHO در عمل آورده شده است:

  • “IMO ، جدید ندای وظیفه خیلی خوب نیست “
  • “به نظر می رسد با کت آبی به جای کت سبز ، IMHO بهتر است.”
  • “IMHO ، طعم این کیک با عسل بهتر از شکر است.”
  • “این بهترین پولی است که پول می تواند خریداری کند ، IMO.”

اگر می خواهید در مورد سایر شرایط آنلاین اطلاعاتی کسب کنید ، حتماً کتابچه های راهنمای AFAIK و TLDR ما را بررسی کنید.

متصل: منظور از “AFAIK” چیست و چگونه از آن استفاده می کنید؟
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*