مک بوک های M1 اپل به حدی کارآمد هستند که به باتری های بزرگ و یا پنکه های قوی نیاز ندارند – Geek Review


iFixit

خط جدید مک بوک اپل اینتل را به نفع سیستم جدید M1 اپل روی تراشه ها (SOC) کنار گذاشت. از بیرون ، آنها به طرز مشکوکی شبیه MacBook کلاسیک Intel هستند. اگر از خود می پرسید که چه عواملی در داخل تغییر کرده است ، دوستان ما در iFixit لپ تاپ های جدید را جدا کرده اند. چیزهایی که در آنجا نیستند ممکن است شما را متعجب کند.

به عنوان مثال ، MacBook Air اصلاً فن ندارد. از طرف مثبت ، حذف فن به این معنی است که دستگاه کاملاً بی سر و صدا کار می کند. با این حال ، حذف آن ، باتری بیشتری اضافه نکرد ، همانطور که برخی انتظار داشتند. در عوض ، اپل برای کمک به خنک شدن دستگاه ، یک مخزن گرمکن اضافه کرده است.

در نگاه اول شاید کمبود فن به عنوان یک ایراد به نظر برسد اما باید به یاد داشته باشید که مدت هاست که آیفون و آیپد اپل عملکرد خوبی داشته و هیچکدام طرفدار ندارند. با توجه به عملکردی که از این دستگاه می گیرید ، می توانید لپ تاپ قدیمی خود را دور بیندازید.

از طرف دیگر ، تصور می کنید MacBook Pro بر اساس بررسی های اولیه سیستم خنک کننده کاملا متفاوتی داشته باشد. اشتباه خواهید کرد iFixit تشخیص داده است که فن مورد استفاده در M1 Pro است دقیقا همان چیزی که در آخرین مدل اینتل یافت می شود. اما به لطف عملکرد بسیار بهتر از SoC اپل ، فن به این زودی ها نمی چرخد. و وقتی این اتفاق می افتد ، او آرام آرام زمزمه می کند.

هر دو لپ تاپ از تراشه M1 یکسانی استفاده می کنند اما اپل از روشی به نام “binning” استفاده می کند تا دستگاه خود را از پایین متمایز کند. به عبارت غیر عادی ، همه تراشه های M1 دارای هشت هسته GPU هستند ، اما برخی هسته هشتم دارند که یا به طور کامل کار نمی کند یا با استانداردهای اپل مطابقت ندارد. بنابراین این شرکت به جای اینکه آنها را دور بیندازد ، به راحتی هسته هشتم را غیرفعال کرده و آن را به عنوان یک مدل هفت هسته ای ارائه می دهد. به همین دلیل نسخه ای از MacBook Air با پردازنده گرافیکی هفت هسته ای وجود دارد ، در حالی که همه مدل های دیگر دارای هشت پردازنده هستند.

البته هیچ یک از این لپ تاپ ها در گذشته قابل ارتقا نیستند و این به دلیل M1 ناگهانی تغییر نمی کند. این بدان معناست که هنگام خرید رایانه برای اولین بار باید در خرید خود بسیار احتیاط کنید. آنچه که می بینی همانست که بدست می آوری. و این بار شما انتخاب پردازنده نخواهید داشت و RAM مستقیماً در SoC ادغام شده است. تنها چیزی که می توانید انتخاب کنید حافظه ذخیره سازی و حافظه است که به ترتیب به 2 ترابایت و 16 گیگابایت محدود می شوند.

مثل همیشه ، iFixit کار بسیار ماهرانه ای انجام می دهد تا جدیدترین اسباب بازی ها را پاره کند و به ما ایده چگونگی تعمیر سخت و تغییر چیزها را بدهد. برای دیدن مقایسه دستگاههای داخلی MacBook جدید با مدلهای Intel ، خرابی کامل را مشاهده کنید.

منبع: iFixit
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*