نحوه اجرای نسخه Intel Universal Mac App در M1 Mac


سیب

به طور پیش فرض ، یک Mac با Apple Silicon ، در صورت موجود بودن ، همیشه نسخه ARM یک برنامه باینری جهانی را اجرا می کند. اما گاهی اوقات ممکن است هنوز افزونه های قدیمی تری که به آنها اعتماد می کنید برای پشتیبانی از Apple Silicon به روز نشده باشند. خوشبختانه ، آسان است که macOS را مجبور به اجرای نسخه Intel این برنامه از طریق Rosetta کنید. این چگونه است.

ابتدا پوشه Applications را باز کنید. یکی از راه های انجام این کار سریع باز کردن یاب و انتخاب گزینه Go> Applications از نوار منو در بالای صفحه است. همچنین می توانید پنجره Finder را باز کرده و روی “Applications” در نوار کناری کلیک کنید.

پوشه Applications را با استفاده از Finder در Mac خود باز کنید.

در پوشه Applications ، برنامه باینری جهانی را که می خواهید از طریق Rosetta اجرا شود ، پیدا کنید. روی نماد برنامه کلیک راست (یا کلیک Ctrl) کرده و “دریافت اطلاعات” را انتخاب کنید.

در پوشه برنامه ها ، روی نماد برنامه کلیک راست کرده و انتخاب کنید "اطلاعات بگیر."

در پنجره “دریافت اطلاعات” که ظاهر می شود ، به پایین برگه “عمومی” نگاه کنید. جعبه باز را با استفاده از روزتا فعال کنید.

اکنون می توانید پنجره اطلاعات را ببندید.

که در "اطلاعات بگیر" پنجره ، کادر کنار را علامت بزنید "با روزتا باز کنید."

دفعه بعدی که برنامه را باز کردید ، با استفاده از Rosetta به جای نسخه arm64 ، نسخه x86_64 برنامه را باز می کند. اگر می خواهید به نسخه Apple Silicon راه اندازی کنید ، پنجره Get Information را دوباره باز کرده و علامت “Open with Rosetta” را بردارید. موفق باشید!

ما امیدواریم که با گذشت زمان این مورد کمتر ضروری شود. اولین مکینتاش اپل سیلیکون اپل که از تراشه M1 بهره می برد ، بستری را برای توسعه دهندگان فراهم می کند تا برنامه های خود را به ARM منتقل کنند تا آنها بومی مک سیل سیلیکون آینده باشند.

متصل: تراشه M1 اپل برای Mac چیست؟

منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*