نحوه استفاده از برنامه تقویم و رویداد در Outlook 365 برای Mac


پس از بروزرسانی آن در پاییز سال 2020 ، Microsoft Outlook 365 برای Mac دارای دو نمای اضافی برای تقویم شما است ، یک روش آسان تر برای RSVP ، گزینه های بهتر برنامه ریزی رویداد و یک وضعیت دعوت نامه جدید مناسب. علاوه بر این ، همه چیز در یک برنامه جذاب تر بسته بندی شده است.

برنامه خود را با روز من ببینید

ویژگی مفید Microsoft Outlook که My Day نام دارد ، به شما یک مرور سریع از برنامه روزانه خود می دهد. می توانید دستور کار یا نمای روز را مشاهده کرده و یک رویداد را با یک کلیک اضافه کنید.

برای دیدن My Day در برگه نامه ، روی دکمه Show Task Pane در سمت راست کلیک کنید یا از نوار منو View> Task Pane را انتخاب کنید. برای دیدن آن در بخشهای دیگر Outlook ، روی دکمه Show Taskbar کلیک کنید یا از نوار منو View> My Day را انتخاب کنید.

برای نمایش My Day یا دکمه نوار وظیفه ، روی مرور کلیک کنید

برای جابجایی بین نماها در روز من ، روی نماد سه نقطه در بالا سمت راست کلیک کنید. با این کار می توانید از نمای Agenda به نمای Day و بالعکس بروید.

برای مشاهده دستور کار یا روز ، روی سه مورد کلیک کنید

همچنین می توانید “تنظیمات” را از این منو انتخاب کنید تا تقویم هایی را که می خواهید نمایش داده شود ، سفارشی کنید.

تنظیمات My Day را تغییر دهید

برای افزودن رویدادی وقتی در روز من هستید ، روی علامت بعلاوه (+) کنار نماد سه نقطه کلیک کنید.

برای یک رویداد جدید My Day روی علامت مثبت کلیک کنید

از نمای تقویم سه روزه استفاده کنید

اگر می خواهید بیش از یک روز در تقویم Microsoft Outlook مشاهده کنید ، اما یک هفته (یا حتی هفته کاری) بسیار زیاد است ، نمای سه روزه را امتحان کنید.

روی تب Calendar کلیک کنید تا تقویم Outlook شما باز شود. از آنجا ، پیکان کشویی را در بالا سمت راست انتخاب کنید ، یا بر روی مرور> سه روز در نوار منو کلیک کنید.

روی مرور یا منوی کشویی کلیک کنید و سه روز را انتخاب کنید

RSVP در همان پنجره

زمانی موثر است که بتوانید به جای باز کردن خودکار ایمیل جدید ، در همان پنجره به ایمیل پاسخ دهید. به همین دلیل مایکروسافت علاوه بر ایمیل ، پاسخ های رویداد را به تقویم شما اضافه کرده است.

RSVP در پنجره خواندن

با دریافت دعوت نامه رویداد جدید ، می توانید به همان روش قبلی پاسخ دهید ، اما اکنون می توانید پیامی را در پنجره خواندن اضافه کنید.

مثل همیشه ، می توانید روی “پذیرش” ، “پیشرفت” ، “رد” یا “پیشنهاد زمان جدید” کلیک کنید. درست بالای این گزینه ها ، فیلدی را مشاهده خواهید کرد که می توانید پیامی اختیاری برای ارسال به برگزارکننده رویداد وارد کنید. فقط مطمئن شوید که اگر می خواهید پیامی اضافه کنید ، قبل از کلیک روی پاسخ این کار را انجام دهید.

به رویداد خود پاسخ دهید

برنامه ها را با گزینه های پیشرفته برنامه ریزی کنید

هنگامی که در تقویم های همه کار می کنید ، برنامه ریزی رویداد ممکن است دشوار باشد. با این وجود ، با داشتن گزینه های پیشرفته در Microsoft Outlook ، می توانید به راحتی زمان را انتخاب کنید ، در دسترس بودن را بررسی کرده و به یک روز دیگر بروید.

برای ایجاد یک رویداد جدید ، روی File> New> Event در نوار منوی هر برگه Outlook کلیک کنید. یا می توانید روی تب Calendar و سپس New Event در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید. سپس می توانید تمام جزئیات رویداد خود را در سمت چپ اضافه کنید.

روی دکمه رویداد جدید کلیک کنید

برای یک روش آسان تر برای تنظیم زمان ، از شبکه تقویم در سمت راست استفاده کنید. بلوک زمان را در جایی که می خواهید بکشید و سپس آن را بزرگ یا کوچک کنید تا بازه زمانی تنظیم شود.

با استفاده از بلوک زمان ، جزئیات رویداد را اضافه کنید

اگر می خواهید این بازه زمانی را حفظ کنید اما تاریخ دیگری را بررسی کنید ، از پیکانهای موجود در بالای تاریخ استفاده کنید. هنگامی که در روزی که می خواهید فرود می روید ، با استفاده از همان بازه زمانی ، فقط دعوتنامه خود را پر کرده و ارسال کنید.

برای بلوک زمان یک تاریخ جدید انتخاب کنید

اگر تعداد زیادی دعوت کننده دارید ، می توانید روی “دستیار برنامه ریزی” در بالای پنجره رویداد کلیک کنید تا دعوت و مکان مورد نیاز و اختیاری را اضافه کنید.

روی دکمه دستیار برنامه ریزی کلیک کنید

با این کار می توانید در دسترس بودن چندین شرکت کننده را همزمان بررسی کنید. همچنین می توانید بلوک زمان را بکشید و با استفاده از عقربه دو سر ، مدت زمان را طولانی یا کوتاه کنید.

از دستیار برنامه ریزی استفاده کنید

وقتی با دستیار برنامه ریزی کار به پایان رسید ، فقط در انتهای سمت چپ روی Finish کلیک کنید. جزئیات اضافه یا ویرایش شده شما به پیوست دعوت می شود. سپس به پنجره دعوت بازگردانده می شوید ، جایی که می توانید هر کار دیگری را که باید انجام دهید کامل کنید ، یا به سادگی روی “ارسال” کلیک کنید.

وضعیت کار را در جای دیگر تنظیم کنید

شما احتمالاً هنگام برنامه ریزی رویدادها به انتخاب “شلوغ” یا “آزاد” عادت کرده اید. با این حال ، در Microsoft Outlook جدید ، اکنون گزینه دیگری دارید: “کار در جای دیگر”.

برای استفاده از آن ، فقط بر روی دکمه وضعیت در گوشه بالا سمت چپ پنجره رویداد کلیک کنید و سپس “Work Elsewhere” را انتخاب کنید. این به شرکت کنندگان اجازه می دهد تا بدانند که شما از مکان دیگری به آن ملحق می شوید. این امر به ویژه هنگام کار از راه دور یا مسافرت راحت است.

روی کار در جای دیگر کلیک کنید

حالت “کار در جای دیگر” با دایره ای با نقاط آبی ظاهر می شود ، شبیه به “جهت گیری” است که شامل یک دایره با نوارهای آبی است. این کار با یک نگاه دیگران را از وضعیت شما آگاه می کند.

شاخص کار در جای دیگر

آخرین ویژگی جدید تقویم Outlook که قابل ذکر است ، Meeting Insights نام دارد. براساس رویداد یا شرکت کنندگان ، Outlook ایمیل ها و پرونده هایی را برای رویداد شما پیشنهاد می دهد. اگر آمار جلسه در دسترس باشد ، آنها را در بخش کنار “جزئیات جلسه” در پنجره رویداد مشاهده خواهید کرد.

همچنین به خاطر داشته باشید که با Outlook جدید در Mac ، همچنان می توانید رویدادها را با دسته بندی در تقویم خود رنگ آمیزی کرده و زمان وقوع رویداد خود را در جای دیگری نمایش دهید
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*