نحوه استفاده از ویژگی موجودی داخلی در Microsoft Excel


آرم اکسل در پس زمینه خاکستری

اگر برای صفحه گسترده خود به داده های بازار سهام نیاز دارید ، می توانید با استفاده از نوع داده موجود در سهام موجود در Microsoft Excel ، در وقت صرفه جویی کرده و اطلاعات به روز دریافت کنید. در اینجا نحوه پر کردن صفحه کار خود با جزئیاتی مانند علامت گذاری علامت گذاری ، سقف بازار ، تعطیلی قبلی و موارد دیگر آورده شده است.

داده های سهام را به کاربرگ اکسل خود اضافه کنید

برای استفاده از نوع داده Stocks در Microsoft Excel ، فقط برای اتصال به اینترنت و برخی از داده های خود نیاز دارید.

صفحه گسترده خود را باز کرده و اطلاعاتی مانند نام شرکت یا نماد سهام را وارد کنید. وقتی سلول هنوز انتخاب شد ، زبانه Data را باز کنید و سپس روی Stocks در زبانه Data Type (نوارها) روی نوار کلیک کنید.

روی داده کلیک کنید ، سپس سهام را در انواع داده کلیک کنید

بعد از چند ثانیه (بسته به اتصال به اینترنت) ، ممکن است نوار کناری Data Selection را در سمت راست باز ببینید. این اتفاق می افتد زمانی که مورد شما پیدا نشود یا بیش از یک سهام با آن نام در دسترس باشد.

در زیر یکی از گزینه های موجود در نوار کناری “انتخاب” را کلیک کنید.

انتخاب داده های سهام

اگر از سلولی که حاوی داده های اصلی شما است کلیک کنید ، کافیست دوباره آن را انتخاب کنید و سپس روی نماد کوچک درج داده که در کنار آن ظاهر می شود کلیک کنید. یک لیست پیمایشی طولانی ظاهر می شود که شامل تمام جزئیات بازار سهام است که شما ممکن است نیاز داشته باشید.

برای مشاهده لیست ، روی درج داده کلیک کنید

اطلاعاتی را که می خواهید اضافه کنید انتخاب کنید و در سلول سمت راست ظاهر می شود. می توانید به همین روش جزئیات سهام را اضافه کنید. هرگونه جزئیات اضافی که انتخاب کنید در کادرهای سمت راست پر می شود.

همچنین برای شناسایی داده های موجود می توانید سرصفحه های ستون اضافه کنید. با این حال ، در هر زمان ، می توانید بر روی سلول حاوی مورد کلیک کنید تا ببینید چه چیزی در نوار فرمول نشان می دهد.

جزئیات داده های موجودی در نوار فرمول

نقشه نوع داده را مشاهده کنید

لیست جزئیات سهام پیمایشی مفید است ، اما می توانید همین داده ها را در قالب نقشه مشاهده کنید. فقط کافیست روی سلول حاوی شرکت یا سهامی که ابتدا وارد کرده اید کلیک راست کرده و از منوی ظاهر شده “نمایش کارت نوع داده” را انتخاب کنید.

روی نمایش کارت نوع داده کلیک کنید

سپس می توانید همین جزئیات را در یک عکس خوانا مشاهده کنید. همچنین می توانید گوشه پایین سمت راست را بکشید تا در صورت لزوم روی نقشه بزرگنمایی کنید. برای افزودن اطلاعات جابجایی از نقشه به صفحه کار خود ، کافیست موس را روی این قسمت داده قرار دهید و سپس روی نماد Extract to Grid کلیک کنید.

برای افزودن داده ، روی بازیابی شبکه کلیک کنید

داده های سهام را تازه کنید

مانند نوع داده جغرافیایی در Microsoft Excel ، نوع داده Stocks نیز اطلاعات را از یک منبع آنلاین بازیابی می کند. این بدان معنی است که می توانید بدون باز کردن مرورگر وب آن را به روز کنید.

برای انجام این کار ، کافیست روی سلول حاوی نام شرکت یا نماد سهام کلیک راست کرده و سپس از منوی ظاهر شده Data Type> Refresh را انتخاب کنید.

روی Data Type کلیک کنید و سپس روی Update کلیک کنید

مشخصات سهام را نمی بینید؟

اگر نوع داده Stocks را در Microsoft Excel مشاهده نمی کنید ، مطمئن شوید که سیستم شما شرایط زیر را دارد:

  • شما از Excel برای Microsoft 365 استفاده می کنید: مایکروسافت ممکن است در آینده این ویژگی را به نسخه های اضافی اضافه کند ، اما اکنون باید از این ویژگی استفاده کنید.
  • شما به جدیدترین نسخه Office به روزرسانی کرده اید: مایکروسافت این ویژگی را به تدریج معرفی می کند ، بنابراین ممکن است مجبور شوید کمی صبر کنید. فقط به بررسی نسخه های جدیدتر Office ادامه دهید.
  • انگلیسی به عنوان زبان ویرایش در Office تنظیم شده است: انواع داده های اکسل فقط درصورتی موجود است که این کار را انجام داده باشید. می توانید نحوه تغییر آن را در Microsoft Word بیاموزید و این نیز در اکسل تغییر می کند.

متصل: نحوه تغییر زبان در Microsoft Word
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*