نحوه استفاده از ویکی داخلی تیم های مایکروسافت


ویکی ها کاملاً در قالب ساده ای که خواندن و ویرایش آن آسان است ، اطلاعات را ضبط می کنند. Microsoft Teams شامل یک ویکی است که در هر کانال اضافه شده به یک تیم وجود دارد – در اینجا نحوه استفاده از آن آورده شده است.

ویکی – انتشار آنلاین پشتیبانی شده – نوعی سیستم مدیریت محتوا است که می تواند از یک صفحه تا اطلاعات گسترده مانند ویکی پدیا باشد.
Microsoft Teams شامل یک ویکی به عنوان یکی از بخشهای پیش فرض در هر کانال ایجاد شده است.

 "ویکی" در قسمت کانال تیم ها.

هنگامی که برای اولین بار بر روی زبانه ویکی کلیک می کنید ، صفحه ای کاملاً خالی با “صفحه بدون عنوان” و “بخش بدون عنوان” مشاهده خواهید کرد.

صفحه ویکی خالی

صفحات و بخشها عناصر سازنده ویکی تیمهای مایکروسافت هستند. در ویکی خود می توانید هر تعداد صفحه بخواهید و هر صفحه به هر تعداد که بخواهید بخش داشته باشید. از آنجا که ویکی ها از نظر ساختار بدون ساختار هستند ، این عناصر سازنده صفحات و بخش ها به شما امکان می دهند ساختاری به همان سادگی یا پیچیده ای که نیاز دارید ایجاد کنید.

شما می خواهید صفحه ویکی خود را نامگذاری کنید ، این کار به آسانی کلیک کردن روی “صفحه بدون عنوان” و تغییر آن به چیز دیگری است.

تغییر نام صفحه ویکی.

اکنون می توانید بخشهایی را به عنوان عناوینی که بلوکهای مختلف محتوا را جدا می کنند ، اضافه کنید. روی “Untitled Tab” کلیک کنید و آن را به عنوان برای محتوای خود تغییر دهید.

تغییر نام بخش ویکی.

وقتی برای تغییر آن روی “Untitled Tab” کلیک می کنید ، پیامی در زیر ظاهر می شود که می گوید “محتوای شما به اینجا می رود”.

 "محتوای شما به اینجا می رود" پیام

این یک اشاره گر است تا به شما نشان دهد محتوا تحت عنوان بخش کجا قرار می گیرد. بعداً که ساخت ساختار به پایان رسید ، به افزودن محتوا باز خواهیم گشت ، بنابراین در حال حاضر فقط متن جایگزینی اضافه خواهیم کرد.

متن را در قسمت محتوا جایگزین کنید.

برای افزودن یک برگه اضافی ، بر روی اولین برگه بروید و بر روی علامت “+” که در گوشه پایین سمت چپ ظاهر می شود کلیک کنید.

بخش جدید "+" آیکون.

با این کار یک برگه جدید اضافه می شود.

بخش جدیدی به صفحه اضافه شده است.

می توانید هر تعداد بخش که می خواهید با هر تعداد عنوان که می خواهید اضافه کنید. ما با استفاده از علامت “+” سه زبانه اضافی اضافه کردیم.

سه برگه جدید به صفحه اضافه شده است.

هرچه محتوای بیشتری اضافه کنید ، مدت زمان بیشتری در صفحه طول خواهد کشید ، بنابراین محتوایی وجود دارد که می توانید نمایش داده و پنهان کنید. برای نمایش صفحه و بخشهای خود ، روی سه خط موازی (که به آن منوی برگر نیز گفته می شود) در گوشه بالا سمت چپ ویکی کلیک کنید.

نماد همبرگر و منو.

با کلیک بر روی یکی از عناوین بخش ، شما مستقیماً به آن بخش می روید. اگر می خواهید بخش ها را دوباره مرتب کنید ، کار با کشیدن و رها کردن در منو ساده است.

بخشی که کشیده شده و در منو رها می شود.

برگه بلافاصله در منو مجدداً شماره گذاری می شود و به صفحه ویکی که آن را کشیده اید منتقل می شود.

بخشی پس از تغییر منو به طور خودکار حرکت می کند.

همچنین می توانید با قرار دادن نشانگر ماوس بر روی عنوان برگه ، زبانه های ویکی را حرکت دهید تا نماد منوی سه نقطه نشان داده شود و از منو “Move Up” یا “Move Down” را انتخاب کنید.

 "بالا بروید" و "حرکت به پایین" گزینه های منوی برگه.

همچنین می توانید با کلیک روی “حذف” در فهرست ، بخشها را حذف کنید ، اما به شما هشدار داده می شود که این کار قابل واگرد نیست ، بنابراین فقط اگر مطمئن هستید که دیگر به محتوا نیازی ندارید ، بخشی را حذف کنید.

 "حذف" گزینه menu menu.

هنگام ساختن ساختار ویکی خود ، احتمالاً بیش از یک صفحه می خواهید. برای افزودن صفحه ، به پایین صفحه و منوی برگه بروید و روی صفحه جدید کلیک کنید.

 "صفحه جدید" گزینه.

این بلافاصله صفحه جدیدی را ایجاد می کند که در منو ظاهر می شود ، آماده اضافه کردن نام صفحه و برگه های جدید است.

صفحه ویکی جدید.

می توانید هر تعداد صفحه که می خواهید اضافه کنید. مانند زبانه ها ، صفحه ها را می توان با کشیدن و رها کردن یا با کلیک روی نماد سه نقطه در کنار عنوان صفحه و انتخاب “حرکت به بالا” یا “حرکت به پایین” از فهرست ، به منو منتقل کرد.

 "بالا بروید" و "حرکت به پایین" گزینه های منوی صفحه.

همچنین می توانید با کلیک روی “حذف” در فهرست ، یک صفحه را حذف کنید ، اما به شما هشدار داده می شود که این کار قابل واگرد نیست ، بنابراین فقط در صورت اطمینان از عدم نیاز به محتوا ، صفحه را حذف کنید.

 "حذف" گزینه از فهرست صفحه

هنگامی که صفحات و بخشهای خود را یافتید ، وقت آن است که مقداری مطالب اضافه کنید. روی ویکی زیر برگه کلیک کنید و نوار ابزار ویرایش گزینه ها در بالا ظاهر می شود. بسته به اندازه صفحه نمایش ، برخی از گزینه ها فقط وقتی نمایان می شوند که روی نماد سه نقطه در کنار نوار ابزار کلیک کنید.

نوار ابزار ویرایش متن.

نوار ابزار شامل گزینه های استاندارد ویرایش متن است که باید از Microsoft Word ، Google Docs ، ایمیل یا هر برنامه دیگری که می توانید متن را قالب بندی کنید ، آشنا باشد.

اگر می خواهید درباره بخشی نظر دهید ، می توانید با نگه داشتن نشانگر ماوس بر روی عنوان بخش و کلیک بر روی نماد گپ ، یک پنجره ویژه گپ را باز کنید.

دکمه گپ در کنار سربرگ تب.

با این کار پنجره چت استاندارد Microsoft Teams به طور خاص مربوط به این بخش باز می شود.

پنجره چت

برای ارسال پیوند به یک بخش خاص به کسی ، بالای عنوان کلیک کنید ، روی نماد منوی سه نقطه کلیک کنید و “کپی پیوند” را از فهرست انتخاب کنید. فقط افرادی که به تیم دسترسی دارند می توانند به پیوند دسترسی داشته باشند.

 "پیوند را کپی کنید" گزینه menu menu.

همچنین می توانید با باز کردن منوی همبرگر ، کلیک روی نماد سه نقطه در کنار نام صفحه و انتخاب “کپی پیوند” از فهرست ، پیوندی به یک صفحه کامل ارسال کنید. همانند لینک های بخش ، فقط افرادی که به تیم دسترسی دارند به آن دسترسی خواهند داشت.

 "پیوند را کپی کنید" گزینه از فهرست صفحه

اگر بخواهید آنها را از هم جدا کنید ، می توانید چندین ویکی در یک کانال داشته باشید. برای افزودن ویکی دیگر ، روی علامت “+” کنار آخرین برگه کلیک کنید.

 "+" گزینه ای برای زبانه های کانال.

در پنجره “افزودن برگه” که باز می شود ، “Wiki” را از کاشی ها انتخاب کنید. (بسته به اینکه قبلاً ویکی اضافه کرده اید ، ممکن است در مکان های مختلف در لیست کاشی ها باشد).

ویکی کاشی در "بخشی اضافه کنید" پنجره

ویکی خود را نامگذاری کرده و “ذخیره” را کلیک کنید.

پنجره جدید ویکی نامگذاری.

ویکی جدید به برگه ها اضافه خواهد شد.

ویکی جدید به بخشهای کانال اضافه شد.

برای تغییر نام ویکی اصلی ، برگه “Wiki” را انتخاب کنید ، روی پیکان کنار آن کلیک کنید و “تغییر نام” را از فهرست انتخاب کنید.

 "تغییر نام دهید" گزینه menu menu.

نام ویکی جدیدی وارد کنید و “ذخیره” را کلیک کنید.

تغییر نام پنجره.

بخش ویکی بلافاصله تغییر نام می یابد.

تغییر نام بخش ویکی.


ویکی در تیم های مایکروسافت پیچیده نیست ، اما نباید چنین باشد. در عوض ، مایکروسافت تجربه ویکی را ایجاد کرده است که کاملاً شهودی است ، در حالی که به شما امکان می دهد اطلاعات پیچیده ای ایجاد کنید.
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*