نحوه استفاده از Aspell برای هجی کردن فایلهای متنی در خط فرمان Linux – CloudSavvy IT


شاتر استوک / گوستاوو فرازائو

آیا تا به حال خواسته اید که مستقیماً از خط فرمان Linux فایلهای متنی را امتحان کنید؟ این مقاله شما را تنظیم می کند و با Aspell ، املای آنلاین بررسی می شود. امروز بررسی املا the فایل های متنی خود را به صورت رایگان شروع کنید!

چیست هجی کردن؟

GNU Aspell یک هجی کننده منبع باز و رایگان است که می تواند به راحتی روی سیستم لینوکس شما نصب شود. می توانید از آن در خط فرمان استفاده کنید و با چند تغییر سریع می توانید فایل های متنی را به طور مطمئن و سریع بررسی کنید. این مقاله با Aspell در خط فرمان نیز بررسی شد املا که برنامه دیگری است که دوست دارید آن را کشف کنید.

در حال نصب هجی کردن

برای نصب هجی کردن در توزیع لینوکس خود بر اساس Debian / Apt (مانند اوبونتو و Mint) ، دستور زیر را در ترمینال خود اجرا کنید:

sudo apt install aspell

اگر دستور فوق به صورت خودکار نصب نشود aspell-en و لطفاً در سیستم خود آن را به خط فرمان اضافه کنید.

در حال نصب aspell

برای نصب هجی کردن در توزیع RedHat / Yum مبتنی بر لینوکس (مانند RHEL ، Centos و Fedora) دستور زیر را در ترمینال خود اجرا کنید:

sudo yum install aspell

بیایید املا را بررسی کنیم!

بیایید یک پرونده با غلط های املایی زیادی ایجاد کنیم:

پرونده پر از اشتباهات املایی است

اکنون می توانیم این پرونده را با Aspell بررسی کنیم:

aspell --master=en_US --lang=en_US -c test_spelling.txt

-c گزینه هجی یک فایل را نیز بررسی می کند --master و --lang Aspell را برای استفاده از یک فهرست مشخص تعیین کنید یا اگر این امکان وجود ندارد آن را خاتمه دهید. در اینجا ما استفاده می کنیم en_US فرهنگ لغت برای استفاده از انگلیسی آمریکایی.

گزینه دیگری که شخصاً مرتباً از آن استفاده می کنم و آنقدر جدید است که هنوز به راهنما اضافه نشده است --mode=markdownکه باعث می شود Aspell از این واقعیت آگاه شود که شخص از متن مبتنی بر تخفیف استفاده می کند. این می تواند به جلوگیری از مثبت کاذب کمک کند.

برای گزینه های اضافی ، تنظیمات زبان و حالت های مختلف ، می توانید با استفاده از به کتابچه راهنمای Aspell مراجعه کنید man aspell در خط فرمان برای اختصارات در انگلیسی مانند en_US و en_GB، تصویر صفحه نصب بالا را ببینید زیرا نصب شده را برجسته می کند.

اگر به زبان های دیگر علاقه دارید ، ممکن است لازم باشد بسته های اضافی را نصب کنید. مثلا، aspell-de برای پشتیبانی آلمان و غیره قابل نصب است

خروجی و عملکرد

من مدت طولانی است که از Aspell استفاده می کنم و متوجه شدم که این یک املای دهنده بسیار مطمئن ، سریع ، کم و آسان است. عملکرد فرهنگ لغت شخصی (ذخیره شده در .aspell.en.pws پرونده را در فهرست خانه خود قرار دهید ، ~/.aspell.en.pws) بسیار خوب کار می کند.

بیایید فایل هجی خود را بررسی کنیم.

Aspell رفع شماره 1 را پیشنهاد کرد

من فقط فشار می آورم 1 “Thiz” را با “This” پیشنهادی جایگزین کنید.

Aspell رفع شماره 2 را پیشنهاد کرد

کمی دقیق تر ، اما یک گزینه است 3 راه است فقط 3 یک کلید را فشار دهید تا به خطای بعدی برسیم.

Aspell رفع شماره 3 را پیشنهاد کرد

فشار دادن 4 و ما ادامه می دهیم …

Aspell رفع شماره 4 را پیشنهاد کرد

گزینه اول درست به نظر می رسد. فقط 1 ضربه زدن به کلید

تمام کلمات دیگر همه بود 1 کلید زدن نیز و به لطف Aspell ، پرونده ما اکنون حاوی یک دروغ است:

فایل خروجی نهایی توسط aspell به طور کامل اصلاح می شود

چون همه غلط های املایی اصلاح می شوند!

با فشار دادن یک کلید خطا توانستیم تمام خطاهای موجود در این پرونده را برطرف کنیم. اگر فرهنگ لغت از آن اطلاع نداشته باشد (کمی کم اتفاق می افتد) با فشار دادن ، می توانیم کلمه ای را اضافه کنیم aو ما می توانیم فشار دهیم r کلید برای وارد کردن کلمه جدید خود به جای هر خطا. اگر Aspell نتواند کلمه جدیدی را که به تازگی وارد کرده ایم پیدا کند ، آن را دوباره علامت گذاری می کند و می توانیم آن را دوباره اصلاح ، اضافه یا جایگزین کنیم.

همانطور که مشاهده می کنید ، بررسی املای فایل های متنی در خط فرمان Linux با استفاده از ابزار Aspell آسان و روشن است. لذت بردن!


منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*