نحوه استفاده از Edge Task Manager داخلی مایکروسافت


Microsoft Edge Hero

اگر هنگام مرور وب با Microsoft Edge عملکرد کندی دارید ، می توانید از Edge Task Manager مرورگر استفاده کنید تا مشخص کند کدام سایت ها یا برنامه های افزودنی می توانند بر سیستم فشرده منابع شما غلبه کنند. در اینجا نحوه استفاده از آن آورده شده است.

ابتدا Microsoft Edge را باز کنید. بر روی دکمه بیضی ها (سه نقطه) در گوشه بالا سمت راست هر پنجره مرورگر Edge کلیک کنید. در فهرست گشودنی ، “ابزارهای بیشتر” و سپس “مدیر وظیفه مرورگر” را انتخاب کنید.

برای باز کردن Edge Task Manager ، روی دکمه بیضوی ها کلیک کنید و سپس را انتخاب کنید "ابزار بیشتر" سپس کلیک کنید "مدیر وظیفه مرورگر."

وقتی پنجره Task Manager مرورگر باز می شود ، لیستی از همه برگه ها ، پردازش ها و برنامه های افزودنی در مرورگر را مشاهده می کنید. داده ها برای هر کدام به چهار ستون تقسیم می شوند. معنی هر ستون در اینجا است:

  • حافظه: این نشان می دهد که یک پارتیشن یا پردازش چه مقدار حافظه سیستم را بر حسب کیلوبایت استفاده می کند.
  • پردازنده: این نشان می دهد که چند درصد از ظرفیت کل پردازنده (قدرت پردازش) شما توسط یک پارتیشن یا فرآیند استفاده می شود.
  • شبکه: این اندازه پهنای باند شبکه را که توسط پارتیشن یا پردازش استفاده می شود ، در بایت یا کیلوبایت در ثانیه نشان می دهد. برگه هایی با سایت های باز که رسانه هایی مانند ویدئو یا موسیقی را پخش می کنند ، استفاده بیشتری خواهند کرد.
  • شناسه فرآیند: این شناسه فرآیند بخش یا فرآیند را نشان می دهد که برای عیب یابی عمیق برنامه نویس بسیار مفید است.

پنجره نمونه مدیر وظیفه داخلی مرورگر Microsoft Edge

در هر زمان می توانید روی سربرگ Memory ، CPU یا Network ستون کلیک کنید و مدیر وظیفه برگه ها و فرآیندهای استفاده از منابع را مرتب می کند.

به عنوان مثال ، اگر می خواهید بدانید کدام تب بیشتر از حافظه استفاده می کند ، روی سرصفحه ستون حافظه کلیک کنید و شدیدترین برگه ها به بالای لیست منتقل می شوند. به همین ترتیب ، اگر می خواهید ببینید کدام بخش ها بیشترین میزان CPU را مصرف می کنند ، روی سرصفحه ستون CPU کلیک کنید.

در Edger Task Manger ، روی سرصفحه های ستون کلیک کنید تا براساس میزان استفاده از آنها مرتب شود

اگر یک پارتیشن یا پردازش بیش از حد CPU ، حافظه یا پهنای باند شبکه را اشغال می کند و پاسخ نمی دهد ، می توانید با استفاده از Edge’s Browser Task Manager مجبور به بسته شدن آن شوید. برای این کار ، برگه یا پردازش را از لیست انتخاب کرده و سپس بر روی دکمه پایان روند کلیک کنید.

برای اجبار به بسته شدن یک برگه یا پردازش در Edge ، برگه یا پردازش را انتخاب کرده و کلیک کنید "روند نهایی"

همچنین می توانید از مدیر وظیفه مرورگر برای مدیریت همزمان تعداد زیادی برگه استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر 100 برگه باز دارید و می خواهید بسیاری از آنها را به صورت هم زمان ببندید ، آنها را در Task Manager در یک گروه انتخاب کنید و روی پایان روند کلیک کنید قبل از بستن ناگهانی آنها ، مطمئن شوید که در این برگه های ذخیره شده کار خاصی دارید. از موج سواری خود لذت ببرید!

متصل: آنچه باید درباره مرورگر جدید Microsoft Edge بدانید
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*