نحوه اعطای مجوزهای موقت به برنامه های Android


شوبام آگاروال

ما اغلب برنامه هایی را نصب می کنیم که قصد نداریم چند بار آنها را باز کنیم. نیازی نیست به چنین برنامه هایی دسترسی دائمی به داده های تلفن خود بدهید. Android به شما امکان می دهد مجوزهای یکبار مصرف را ارائه دهید تا وقتی برنامه ها غیرفعال هستند ، نتوانند شما را ردیابی کنند.

مجوزهای موقت موجود برای Android 11 و دستگاه های بعدی را می توان در مجوزهای حساس مانند دوربین و GPS اعمال کرد.

درصورتی که تلفن شما روی نسخه قدیمی Android باشد ، می توانید از یک برنامه شخص ثالث پرداخت شده به نام Bouncer برای تنظیم مجوزهای یک بار استفاده کنید. در اینجا نحوه استفاده از آنها آورده شده است.

مجوزهای موقت را به Android بدهید

وقتی برنامه ای را برای اولین بار در Android راه اندازی می کنید و درخواست دسترسی دارد ، گفتگوی مجوزها سه گزینه دارد. برای تأیید مجوز موقت ، “فقط این بار” را انتخاب کنید. این بدان معنی است که به محض ترک این برنامه ، Android به طور خودکار آن را لغو می کند و دفعه دیگر که برنامه را باز می کنید ، برنامه دوباره از شما س askال می کند.

برای Android 11 یکبار مجوز دهید

برای فعال کردن مجوزهای یکبار مصرف برای برنامه های موجود ، به تنظیمات> برنامه ها و اعلان ها> مشاهده همه برنامه ها بروید.

لیست تمام برنامه ها را در تنظیمات Android باز کنید

برنامه ای را که می خواهید مجوزهای آن را ویرایش کنید پیدا کنید.

به مجوزها بروید و مجوز موردنظر برای برنامه را برای هر بار استفاده از آن مانند میکروفن یا دوربین انتخاب کنید.

مجوزهای برنامه را در تنظیمات Android باز کنید

تنظیم “هر بار پرسیدن” را در اینجا تغییر دهید.

انتخاب کنید "همیشه بپرس" اجازه دادن به اجازه برنامه موقت

مجوزهای موقت Android را با Bouncer اعطا کنید

پس از نصب برنامه Bouncer در تلفن یا رایانه لوحی Android خود ، آن را راه اندازی کنید و برای پیکربندی سرویس ، دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید.

اکنون که اجازه داده اید ، Bouncer اعلانی برای شما ارسال می کند که آیا می خواهید آن را ذخیره یا حذف کنید. اگر برای چند لحظه به مجوز احتیاج دارید ، به عنوان مثال وقتی سعی می کنید از Uber استقبال کنید و برنامه از خواندن اطلاعات GPS شما بیزار است ، می توانید بر روی دکمه “برنامه” در اعلان کلیک کنید ، که به Bouncer دستور می دهد پس از مدت زمان مشخص آن را لغو کند.

اعلان مجوز برنامه Android

به طور پیش فرض ، Bouncer عادت های شما را به خاطر می آورد. بنابراین وقتی از برنامه می خواهید مجوز برنامه را حذف یا نگه دارد ، دفعه بعدی به صورت خودکار عمل را تکرار می کند. به عنوان مثال ، اگر همیشه دسترسی به مکان Uber را لغو کنید ، Bouncer پس از اولین بار این کار را به تنهایی انجام می دهد.

با برنامه Bouncer به اندروید مجوزهای موقت دهید

اگر این ویژگی به طور پیش فرض در دسترس نیست ، می توانید با ضربه زدن روی نماد چرخ دنده موجود در گوشه بالا سمت راست برنامه Bouncer و ضامن گزینه “حذف خودکار” ، آن را به صورت دستی فعال کنید.

حذف خودکار مجوزها را در برنامه Android تنظیم کنید
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*