نحوه انتخاب میکروفن پیش فرض خود در ویندوز 10


نماد میکروفون ویندوز 10

امروزه ، کاربران ویندوز 10 اغلب مجبورند چندین میکروفون را دستکاری کنند – ممکن است یک کامپیوتر داخلی وجود داشته باشد ، یکی در وب کم ، هدفون و شاید میکروفون پادکست باشد. اکنون که می توانید از بین تعداد زیادی انتخاب کنید ، در اینجا چگونگی گفتن به Windows به طور پیش فرض از کدام میکروفون استفاده شده است.

همچنین می توانید میکروفون پیش فرض را در برخی از برنامه ها تنظیم کنید

قبل از شروع ، لازم به ذکر است که در برخی از برنامه ها (مانند بزرگنمایی) می توانید دستگاه خود را با میکروفون در برنامه انتخاب کنید و این انتخاب صرف نظر از تنظیمات صدا در سیستم ویندوز کار خواهد کرد.

همچنین می توانید با استفاده از منوی پنهان در تنظیمات ، تعیین کنید که کدام میکروفن را برای استفاده با برنامه استفاده کنید. اما اگر می خواهید میکروفون پیش فرض خود را برای کل سیستم تنظیم کنید ، مراحل زیر را دنبال کنید. هر برنامه ای که از میکروفون پیش فرض ویندوز استفاده کند – این گزینه پیش فرض اکثر برنامه ها است – از آن استفاده خواهد کرد.

متصل: نحوه تنظیم خروجی های صوتی برای برنامه های منفرد در ویندوز 10

نحوه انتخاب میکروفن پیش فرض خود از طریق تنظیمات

می توانید به راحتی میکروفن پیش فرض خود را در تنظیمات انتخاب کنید. ابتدا با کلیک روی منوی شروع و انتخاب نماد چرخ دنده در سمت چپ ، تنظیمات را باز کنید. همچنین می توانید Windows + i را فشار دهید تا سریع باز شود.

متناوباً ، می توانید روی نماد بلندگو در سینی سیستم در سمت راست نوار وظیفه کلیک راست کرده و “Open Sound Settings” را انتخاب کنید. ویندوز صفحه تنظیمات صدا را باز می کند.

در منو

در پنجره تنظیمات ، روی سیستم کلیک کنید.

در تنظیمات ویندوز 10 ، کلیک کنید "سیستم."

در صفحه سیستم ، از فهرست نوار کناری روی صدا کلیک کنید.

در تنظیمات ویندوز 10 ، کلیک کنید "صدا."

به پایین به صفحه “ورود” از صفحه “صدا” بروید. در منوی کشویی “انتخاب دستگاه ورودی خود” ، میکروفونی را که می خواهید به عنوان دستگاه پیش فرض استفاده کنید ، انتخاب کنید.

در تنظیمات صوتی ویندوز 10 ، یک دستگاه ورودی را از منوی کشویی انتخاب کنید.

بعد از انتخاب دستگاه از فهرست کشویی ، ویندوز از آن دستگاه به عنوان میکروفون پیش فرض شما استفاده می کند. سپس تنظیمات را ببندید و آماده رفتن هستید.

نحوه انتخاب میکروفن پیش فرض خود با استفاده از صفحه کنترل

همچنین می توانید میکروفن پیش فرض خود را با استفاده از کنترل پنل کلاسیک تنظیم کنید. با استفاده از نماد بلندگو در سینی سیستم که در قسمت انتهایی نوار وظیفه مقابل منوی شروع قرار دارد ، می توانید به آن دسترسی پیدا کنید.

روی نماد بلندگو در سینی سیستم کلیک راست کرده و از منوی بازشو Sounds را انتخاب کنید.

بر روی نوار وظیفه کلیک راست کرده و انتخاب کنید "صدا."

در پنجره صدا که ظاهر می شود ، روی برگه ضبط کلیک کنید.

در ویندوز 10 ، کلیک کنید "ضبط" در بخش "صدا" پنجره

سپس لیستی از دستگاه های ضبط شده توسط سیستم خود را مشاهده می کنید ، که شامل میکروفون است. میکروفونی را که می خواهید به طور پیش فرض استفاده کنید از لیست انتخاب کنید و روی دکمه “تنظیم پیش فرض” کلیک کنید.

در ویندوز 10 ، میکروفون موجود در لیست را کلیک کنید و کلیک کنید "به طور پیش فرض تنظیم کنید" دکمه.

میکروفونی که انتخاب می کنید در کنار آن یک علامت تیک سبز در لیست دارد که نشان می دهد به عنوان دستگاه ضبط پیش فرض تنظیم شده است. این لیست همچنین شامل کلمات “دستگاه پیش فرض” خواهد بود.

در ویندوز 10 ، یک علامت تیک سبز در کنار نماد میکروفون به این معنی است که این دستگاه پیش فرض است.

روی “تأیید” کلیک کنید و پنجره “صدا” بسته می شود. اگر هرگز لازم بود میکروفون پیش فرض خود را دوباره تغییر دهید ، فقط “Sounds” را از نماد بلندگو در سینی سیستم انتخاب کنید.

موفق باشید با پادکست جدید خود!
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*