نحوه انجام یک کار با استفاده از Windows 10 Task Manager


اگر می خواهید یک برنامه منجمد یا حشره دار را مجبور به بسته شدن در ویندوز 10 کنید ، می توانید با استفاده از برنامه Task Manager داخلی ویندوز ، به راحتی یک کار را انجام دهید. در اینجا نحوه انجام آن آورده شده است.

ابتدا Task Manager را باز کنید. برای این کار ، روی نوار وظیفه کلیک راست کرده و از فهرست بازشو “Task Manager” را انتخاب کنید. متناوباً ، می توانید Ctrl + Shift + Escape را فشار دهید تا باز شود ، یا Ctrl + Alt + Delete را فشار داده و “Task Manager” را از صفحه نمایش داده شده انتخاب کنید.

متصل: هفت روش برای باز کردن Windows Task Manager

بر روی نوار وظیفه کلیک راست کرده و انتخاب کنید "مدیر وظیفه"

اگر Task Manager در حالت Simple باز شد و نام وظیفه ای را که می خواهید تکمیل کنید مشاهده کردید ، کافیست نام برنامه را از لیست انتخاب کرده و بر روی دکمه پایان کار کلیک کنید.

توجه: اگر یک کار را بدون ذخیره شغل خود انجام دهید ، ممکن است داده خود را از دست دهید. بهتر است در صورت امکان برنامه را به طور معمول ببندید.

در نمای مدیر وظیفه ساده ، برنامه مورد نظر جهت بستن را انتخاب کرده و سپس کلیک کنید "آخرین کار"

کار تکمیل خواهد شد اگر کار در حالت ساده لیست نشده است ، یا اگر می خواهید ابتدا آنچه را که اتفاق می افتد از نزدیک بررسی کنید ، روی دکمه “جزئیات بیشتر” کلیک کنید.

متصل: Windows Task Manager: راهنمای کامل

در Task Manager ، کلیک کنید "اطلاعات بیشتر."

بعد از اینکه Task Manager را برای نمایش جزئیات بیشتر گسترش دادید ، لیستی از فرایندها (برنامه هایی که در رایانه شما اجرا می شوند) با اطلاعاتی درباره میزان پردازنده ، حافظه ، فعالیت دیسک و پهنای باند شبکه مشاهده خواهید کرد.

در لیست فرآیندها ، کاری را که می خواهید مجبور به ترک آن شوید ، انتخاب کنید و سپس روی دکمه پایان کار در گوشه پایین سمت راست پنجره کلیک کنید.

توجه: اگر کار را بدون صرفه جویی در کار خود انجام دهید ، می توانید کارهای ذخیره نشده خود را در یک برنامه از دست دهید. همچنین می توانید از این پنجره برای خاتمه دادن به کارهای مهم سیستم عامل استفاده کنید. اگر این کار را انجام دهید ، ممکن است ویندوز تا زمان راه اندازی مجدد آن رفتار غیرطبیعی داشته باشد.

مراحل کار را در Task Manager انتخاب کرده و کلیک کنید "آخرین کار" در ویندوز 10

سپس برنامه بسته خواهد شد. اگر متوجه شدید که اغلب کار یک برنامه مخصوصاً مشکل آفرین را انجام می دهید ، برنامه یا خود ویندوز را به روز کنید ، هر دو می توانند خطای اساسی ایجاد کننده مشکل را برطرف کنند. موفق باشید!

متصل: Windows Task Manager: راهنمای کامل
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*