نحوه ایجاد مجموعه داده های تصادفی (نادرست) در Microsoft Excel


ایجاد داده های تصادفی برای پر کردن یک کتاب کار اکسل به سادگی اضافه کردن چند فرمول کمی شناخته شده است. این فرمول ها در هنگام بهبود مهارت های Microsoft Excel مفید هستند ، زیرا به شما داده های نادرست می دهند تا قبل از اینکه در مورد واقعی اشتباه کنید ، با آنها تمرین کنید.

از نوار فرمول استفاده کنید

برای شروع ، ما یکی از چند فرمول را در نوار فرمول وارد خواهیم کرد. این پنجره زیر نوار موجود در اینجا است.

نوار فرمول اکسل

از آنجا ، این در مورد اضافه کردن داده های مورد نظر شما و سپس انجام کمی تمیز کردن است.

اعداد تصادفی اضافه کنید

برای افزودن یک عدد صحیح تصادفی ، از تابع “RANDBETWEEN” استفاده خواهیم کرد. در اینجا می توانیم محدوده ای از رقم های تصادفی ، در این مورد یک عدد از یک تا 1000 را مشخص کنیم و سپس آن را در هر سلول در ستون زیر آن کپی کنیم.

برای انتخاب اولین خانه ای که می خواهید شماره تصادفی خود را در آن اضافه کنید ، کلیک کنید.

فرمول زیر را کپی کرده و در نوار فرمول اکسل قرار دهید. می توانید اعداد داخل پرانتز را متناسب با نیاز خود تغییر دهید. این فرمول یک عدد دلخواه را بین یک تا 1000 انتخاب می کند.

=RANDBETWEEN(1,1000)

Enter را روی صفحه کلید فشار دهید یا روی پیکان سبز کلیک کنید تا فرمول اعمال شود.

فرمول اعداد تصادفی در اکسل

در گوشه پایین سمت راست ، نشانگر ماوس را روی سلول نگه دارید تا نماد “+” ظاهر شود. کلیک کنید و آن را به آخرین سلول در ستونی که می خواهید فرمول را در آن اعمال کنید ، بکشید.

اکسل داده کپی به علاوه

با یک تغییر ساده می توانید از فرمول مشابه برای مقادیر پولی استفاده کنید. به طور پیش فرض ، RANDBETWEEN فقط اعداد صحیح را برمی گرداند ، اما ما می توانیم این را با استفاده از فرمول کمی اصلاح شده تغییر دهیم. فقط تاریخ های داخل پرانتز را تغییر دهید تا نیازهای شما را برآورده کند. در این حالت ، هر عددی را بین 1 تا 1000 دلار انتخاب می کنیم.

=RANDBETWEEN(1,1000)/100

فرمول اعداد تصادفی در اکسل

پس از پایان کار ، فقط باید کمی اطلاعات را پاک کنید. با کلیک راست در سلول و انتخاب “Format Cells” شروع کنید.

سلول ها با فرمت اکسل

سپس “ارز” را از فهرست “دسته” انتخاب کرده و سپس گزینه دوم را در زیر گزینه “شماره های منفی” انتخاب کنید. برای پایان دادن به “صفحه کلید” را فشار دهید.

ارز در قالب اکسل

تاریخ اضافه کنید

تقویم داخلی اکسل هر تاریخ را به عنوان یک شماره در نظر می گیرد و شماره آن 1 ژانویه 1900 است. یافتن شماره برای تاریخی که نیاز دارید آسان نیست ، اما ما شما را پوشش دادیم.

سلول شروع خود را انتخاب کرده و فرمول زیر را در نوار فرمول اکسل کپی و جایگذاری کنید. می توانید همه موارد داخل پرانتز را متناسب با نیازهای خود تغییر دهید. نمونه ما قرار است هر تاریخی را در سال 2020 انتخاب کند.

 =RANDBETWEEN(DATE(2020,1,1),DATE(2020,12,31))

Enter را روی صفحه کلید فشار دهید یا روی پیکان سبز در سمت چپ نوار فرمول کلیک کنید تا فرمول اعمال شود.

فرمول تاریخ اکسل

مشاهده خواهید کرد که هنوز به نظر تاریخ نمی رسد. این خوبه. دقیقاً مانند بخش قبلی ، ما بر روی علامت “+” در گوشه پایین سمت راست سلول کلیک کرده و در صورت لزوم آن را به سمت پایین می کشیم تا داده های تصادفی اضافی اضافه شود.

پس از اتمام ، تمام داده های موجود در ستون را انتخاب کنید.

ستون برجسته در اکسل

راست کلیک کنید و “Format Cells” را از فهرست انتخاب کنید.

سلول ها با فرمت اکسل

از اینجا گزینه “Date” را انتخاب کرده و سپس قالب دلخواه خود را از لیست موجود انتخاب کنید. پس از اتمام “OK” را فشار دهید (یا “صفحه کلید” را وارد کنید). اکنون تمام شماره های تصادفی شما باید مانند تاریخ باشند.

قالب داده های اکسل

داده مورد را اضافه کنید

داده های تصادفی در اکسل محدود به تعداد و تاریخ نیست. با استفاده از عملکرد “VLOOKUP” می توانیم لیستی از محصولات ایجاد کنیم ، نام آن را بگذاریم و سپس از آن بکشیم تا یک لیست تصادفی در ستون دیگری ایجاد کنیم.

برای شروع ، ما باید لیستی از موارد تصادفی ایجاد کنیم. در این مثال ، ما حیوانات خانگی را از یک فروشگاه حیوان خانگی خیالی شروع می کنیم که از سلول B2 شروع می شود و به B11 ختم می شود. شما باید در ستون اول هر محصول را شماره گذاری کنید ، شروع با A2 و پایان دادن به A11 ، مطابق با محصول در سمت راست. به عنوان مثال ، همسترها دارای شماره محصول 10 هستند. عنوان در سلول های A1 و B1 مورد نیاز نیست ، اگرچه شماره محصول و نام زیر آنها وجود دارد.

ستون ها و ردیف ها در Excel

سپس کل ستون را برجسته می کنیم ، بر روی آن کلیک راست کرده و گزینه “تعریف نام” را انتخاب می کنیم.

اکسل یک نام را تعریف می کند

در بخش “یک نام برای دوره زمانی وارد کنید” ، ما یک نام اضافه می کنیم و سپس روی دکمه “تأیید” کلیک می کنیم. اکنون لیست خود را ایجاد کرده ایم که از آن می توان داده های تصادفی را استخراج کرد.

اکسل یک نام را تعریف می کند

یک سلول شروع را انتخاب کنید و برای انتخاب آن کلیک کنید.

سلول را در اکسل برجسته کنید

فرمول را کپی کرده و در نوار فرمول جایگذاری کنید ، و سپس Enter را روی صفحه کلید خود فشار دهید یا روی پیکان سبز کلیک کنید تا اعمال شود. می توانید مقادیر (1،10) و نام (“محصولات”) را متناسب با نیازهای خود تغییر دهید:

 =VLOOKUP(RANDBETWEEN(1,10),products,2)

فرمول اکسل

علامت “+” را در گوشه پایین سمت راست سلول کلیک کرده و بکشید تا داده ها در سلولهای اضافی در پایین (یا سمت) کپی شود.

داده ها را در اکسل کپی کنید


این که آیا شما در حال یادگیری جداول خلاصه ، آزمایش در مورد قالب بندی یا یادگیری نحوه ایجاد نمودار برای ارائه بعدی خود هستید ، این داده های ساختگی ممکن است فقط همان چیزی باشد که شما برای انجام کار نیاز دارید.
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*