نحوه باز کردن حالت ناشناس Chrome با میانبر صفحه کلید


Google Chrome Hero

اگر شما هرگز نیاز به گشت و گذار خصوصی در Google Chrome دارید ، آسان است که یک پنجره را در حالت ناشناس با میانبر صفحه کلید به سرعت باز کنید. در این حالت خاص ، سابقه مرور شما در دستگاه محلی شما ذخیره نمی شود. در اینجا نحوه اجرای آن آورده شده است.

ابتدا Chrome را باز کنید. با باز کردن پنجره مرورگر Chrome ، روی میانبرهای صفحه کلید زیر ضربه بزنید تا یک پنجره جدید در حالت ناشناس باز شود:

  • Windows ، Linux یا Chromebook: Ctrl + Shift + N را فشار دهید
  • مک: Command + Shift + N را فشار دهید

پس از فشار دادن کلید ترکیبی ، یک پنجره ویژه در حالت “حالت ناشناس” باز می شود.

پنجره ناشناس Google Chrome

هر بار که در حالت ناشناس هستید ، می توانید تشخیص دهید زیرا نوار ابزار موجود در پنجره مرورگر Chrome دارای یک طرح رنگ تیره تر و یک نماد ناشناس کوچک در کنار نوار آدرس در نوار ابزار است.

آرم ناشناس Google Chrome در نوار ابزار

وقتی در پنجره ناشناس مرور می کنید ، بعد از بستن پنجره حالت ناشناس ، Chrome سابقه مرور ، داده های سایت ، کوکی ها یا داده های فرم ذخیره شده شما را به صورت محلی ذخیره نمی کند. با این حال ، پرونده ها و بوک مارک های بارگیری شده ذخیره می شوند ، مگر اینکه آنها را به صورت دستی حذف کنید.

برای باز کردن یک برگه جدید در پنجره حالت ناشناس ، می توانید Ctrl + T (یا Command + T را در Mac) فشار دهید و فعالیت مرور در آن برگه نیز خصوصی خواهد بود.

به یاد داشته باشید که حالت ناشناس کامل نیست و شما را از کسانی که ممکن است فعالیت آنلاین شما را از راه دور ببینند مانند کارفرما ، مدرسه ، ISP یا وب سایت هایی که بازدید می کنید محافظت نمی کند. این فقط برای جلوگیری از ردیابی محلی سابقه مرور شما است.

متصل: مرور خصوصی چگونه کار می کند و چرا حریم خصوصی کاملی را ارائه نمی دهد

هنگامی که آماده توقف مرور خصوصی هستید ، باید پنجره حالت ناشناس را ببندید. برای این کار ، با استفاده از یک میانبر صفحه کلید ، Alt + F4 را در ویندوز و Linux یا Command + Shift + W را در Mac فشار دهید. یا فقط روی “X” در گوشه پنجره کلیک کنید. مواظب آنجا باش
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*