نحوه بررسی اینکه چه وب سایت هایی شما را در Safari ردیابی می کنند


iOS iOS و iPadOS Safari Icon Hero

Safari به ردیاب های تبلیغ دهنده اجازه نمی دهد شما را در کل شبکه ردیابی کنند. همچنین می تواند به شما بگوید که کدام وب سایت ها سعی کرده اند اطلاعاتی درباره شما جمع آوری کنند و چه تعداد از آنها مسدود شده اند. در اینجا نحوه تولید گزارش حریم خصوصی Safari خود آورده شده است.

ابتدا Safari را از Launchpad یا با جستجوی آن در Spotlight در Mac خود باز کنید. روی “Safari” در نوار منو در بالا سمت راست کلیک کنید.

در نوار منو روی Safari کلیک کنید

“گزارش حریم خصوصی” را انتخاب کنید.

از گزارش حریم خصوصی سافاری بازدید کنید

سپس Safari پنجره جدیدی را با جزئیات ، از جمله تعداد ردیاب هایی که برای ایجاد پروفایل شما مسدود کرده است ، درصد وب سایت هایی که بازدید کرده اید و دارای ردیاب بوده و غیره راه اندازی می کند.

گزارش حریم خصوصی Safari خود را بررسی کنید

همچنین می توانید از طریق لیست وب سایت ها پیمایش کنید و تعداد ردیاب هایی را که استفاده می کنند مشاهده کنید.

روی برگه ردیاب ها کلیک کنید تا نام ردیاب ها ، شرکت های سازنده آنها و تعداد دفعاتی که Safari آنها را در جلسات مرور شما پیدا کرده است ، ببینید.

لیست ردیاب های وب در Safari را بررسی کنید

در هنگام مرور می توانید به ابزارهای گزارش خصوصی حریم خصوصی Safari دسترسی پیدا کنید تا فوراً میزان نفوذ وب سایتی را که بازدید می کنید بررسی کند.

برای این کار ، به وب سایتی که می خواهید بررسی کنید بروید و سپس روی نماد محافظ در سمت چپ نوار آدرس کلیک کنید. در پنجره ای که ظاهر می شود ، می بینید که چند ردیاب Safari شخص ثالث مانع از نگه داشتن زبانه ها شده است.

ردیاب ها را در یک صفحه وب سافاری بررسی کنید

برای دیدن لیست کاملی از پیروان ، روی پیکان کشویی “دنبال کنندگان در این صفحه وب” کلیک کنید.

نام ردیاب ها را در یک صفحه وب Safari بررسی کنید

Safari از ردیاب های پیش فرض مراقبت می کند. اگر می خواهید از فعال بودن آن اطمینان حاصل کنید ، کافیست روی “Safari” در نوار منو کلیک کنید و سپس “Preferences” را انتخاب کنید.

از تنظیمات برگزیده Safari برای macOS دیدن کنید

روی برگه “حریم خصوصی” کلیک کنید و اگر قبلاً علامت گذاری نشده است ، کادر کنار “جلوگیری از ردیابی سایت های مختلف” را علامت بزنید.

پیشگیری از ردیابی را در سایتهای مختلف Safari فعال کنید

اگر می خواهید حتی بیشتر از خود محافظت کنید ، ابزارهای بیشتری برای حفظ حریم خصوصی در برنامه Safari برای iPhone و iPad وجود دارد.
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*