نحوه بررسی اینکه کامپیوتر شما آخرین نسخه ویندوز 10 را دارد یا خیر


مایکروسافت تقریباً هر شش ماه نسخه های جدید ویندوز 10 را منتشر می کند. با این حال ، همه آنها را یکجا دریافت نمی کند. برخی رایانه ها به مدت یک سال یا بیشتر در نسخه های قدیمی ویندوز 10 گیر می کنند. در اینجا نحوه بررسی به روز بودن رایانه شما آورده شده است.

چرا ویندوز 10 خیلی آهسته به روز می شود

به عنوان مثال ، گزارش نوامبر 2020 AdDuplex نشان داد که فقط 8.8٪ از رایانه های ویندوزی آخرین به روزرسانی را از اکتبر 2020 در آن زمان داشته اند. 37.6 درصد رایانه ها از مه 2020 به روزرسانی شده اند. بیش از 50 درصد رایانه ها نسخه های ویندوز 10 را که در سال 2019 یا قبل منتشر شده بود ، اجرا کردند.

مایکروسافت در انتشار به روزرسانی برای رایانه های شخصی کند عمل می کند ، و آیا به دقت بررسی می کند که آیا در هر بروزرسانی مشکلی پیش می آید. به عنوان مثال ، ممکن است یک دستگاه سخت افزاری خاص در یک لپ تاپ خاص دارای مشکل درایور سخت افزاری باشد که باید قبل از اینکه به درستی با نسخه جدید ویندوز 10 درست کار کند ، رفع شود. ممکن است برخی از رایانه ها از نرم افزار امنیتی استفاده کنند که نیاز به تغییر دارد. برای کار در نسخه های جدیدتر ویندوز 10 – و غیره.

به دلیل استراتژی محتاطانه بروزرسانی مایکروسافت ، ممکن است برخی از رایانه ها آخرین نسخه را به مدت یک سال یا بیشتر دریافت نکنند تا زمانی که مشکلات سازگاری برطرف شود.

آیا آخرین نسخه مهم است؟

راستش را بخواهید ، داشتن اکثر نسخه های ویندوز 10 برای اکثر افراد اهمیتی ندارد. تا زمانی که با مشکلی روبرو نشده اید یا ویژگی های جدیدی نمی خواهید ، احتمالاً باید به نسخه ای که Windows Update به طور خودکار برای سیستم شما انتخاب می کند پایبند باشید.

اگرچه می توانید از صف رد شوید و آخرین نسخه ویندوز 10 را در رایانه خود دریافت کنید ، اما اغلب ایده خوبی نیست زیرا ممکن است خطاهایی را تجربه کنید.

مدتی است که مایکروسافت نسخه های قدیمی ویندوز 10 را با به روزرسانی های امنیتی به روز می کند. وقتی ویندوز 10 دیگر به روزرسانی های امنیتی را دریافت نمی کند ، Windows Update در مورد ارتقا به نسخه جدید کاملاً تهاجمی است.

به عبارت دیگر ، اکثر مردم اهمیتی برای داشتن یا نداشتن آخرین نسخه ندارند. در سال 2020 ، این به روزرسانی های مهم ویندوز از هر زمان دیگری کوچکتر می شوند – به ندرت شامل ویژگی های بزرگ ، جدید و اجباری هستند.

چگونه می توان آخرین نسخه را بررسی کرد

با توجه به این نکته ، به دلایل مختلفی ممکن است آخرین نسخه ویندوز 10 را بخواهید: برای دریافت ویژگی های جدید ، سازگاری با یک برنامه خاص ، رفع اشکالی که در نسخه قدیمی تجربه می کنید ، آزمایش نرم افزار برای آخرین نسخه یا از جدیدترین سیستم عامل استفاده کنید.

برای بررسی اینکه کدام نسخه را در رایانه خود نصب کرده اید ، با باز کردن منوی شروع ، پنجره تنظیمات را راه اندازی کنید. روی چرخ دنده “تنظیمات” در سمت چپ کلیک کنید یا Windows + i را فشار دهید.

منو را باز کنید

از پنجره تنظیمات به System> About بروید.

به دنبال “نسخه” نصب شده خود در بخش مشخصات Windows باشید. (برای نسخه های قدیمی ویندوز 10 ، این صفحه ممکن است کمی متفاوت به نظر برسد ، اما همان اطلاعات را نشان می دهد.)

نگاه کن "نسخه" شماره صفحه اطلاعات

اکنون بررسی کنید که آخرین نسخه ویندوز 10 کدام است. ما این صفحه را با آخرین نسخه ویندوز 10 به روز می کنیم.

همچنین می توانید این اطلاعات را در صفحه وب Microsoft Windows 10 Release Information پیدا کنید – آخرین نسخه را در بخش “کانال نیمه سالانه” مشاهده کنید

متصل: آخرین نسخه ویندوز 10 چیست؟

نحوه دریافت آخرین نسخه ویندوز 10

اگر این شماره مطابقت ندارد ، شما یک نسخه قدیمی از ویندوز 10 دارید. برای رد شدن از انتظار و ارتقا computer سریع رایانه خود به جدیدترین نسخه ، از صفحه بارگیری Microsoft Windows 10 بازدید کنید و روی دکمه “اکنون به روز کنید” کلیک کنید تا Microsoft Update را بارگیری کنید. ابزار بارگیری شده را راه اندازی کنید – اگر نسخه جدید ویندوز 10 در دسترس باشد ، ابزار آن را پیدا و نصب می کند.

برای اطمینان از اینکه آخرین نسخه ویندوز 10 را در رایانه خود دارید ، همیشه می توانید فقط این ابزار Microsoft را بارگیری و اجرا کنید. اگر نسخه جدیدی در دسترس باشد ، این ابزار به شما پیشنهاد می دهد آن را نصب کنید. اگر آخرین نسخه را نصب کرده باشید ، این ابزار به شما اطلاع می دهد.

توجه: با اجرای Upgrade Assistant ، ویندوز 10 را مجبور به ارتقا می کنید. حتی اگر مشکلی در به روزرسانی در رایانه شما وجود داشته باشد ، ویندوز همچنان این مشکل را نادیده گرفته و به روزرسانی را نصب می کند. مایکروسافت توصیه می کند ابتدا مشکلات شناخته شده ای را که در سیستم شما تأثیرگذار است بررسی کنید.

دستیار به روزرسانی ویندوز 10.


درصورت بروزرسانی همیشه می توانید یک به روزرسانی را حذف نصب کنید – با این فرض که رایانه شما هنوز به درستی راه اندازی نشده است. با این وجود ، باید به روزرسانی را در ده روز اول نصب آن حذف نصب کنید.
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*