نحوه ترجمه صفحات وب در Safari در Mac


خاموش پاتاک

آیا اغلب به وب سایت هایی با متن به زبان خارجی برخورد می کنید؟ اگر از Safari استفاده می کنید ، نیازی به بازدید از Google Translate ندارید. شما می توانید صفحات وب را بین هفت زبان مستقیماً به Safari در Mac ترجمه کنید.

با شروع Safari 14.0 ، اپل ویژگی ترجمه را مستقیماً در مرورگر گنجانده است. در زمان نوشتن ، ویژگی در نسخه بتا است ، اما کاملاً کاربردی است. اگر Mac شما آخرین نسخه macOS Mojave ، Catalina ، Big Sur یا نسخه های بالاتر را اجرا می کند ، می توانید به ویژگی ترجمه دسترسی پیدا کنید.

عملکرد ترجمه بین زبانهای زیر کار می کند: انگلیسی ، اسپانیایی ، ایتالیایی ، چینی ، فرانسوی ، آلمانی ، روسی و پرتغالی برزیل.

به طور پیش فرض می توانید هر یک از زبان های فوق را به انگلیسی ترجمه کنید. همچنین می توانید زبانهای بیشتری را به ترکیب اضافه کنید (در اینجا بیشتر در مورد آن صحبت خواهیم کرد).

برای شروع ، یک صفحه وب به یکی از زبانهای پشتیبانی شده باز کنید. Safari به طور خودکار این زبان را تشخیص می دهد و “ترجمه در دسترس” را به همراه دکمه ترجمه در نوار URL مشاهده خواهید کرد. روی آن کلیک کنید.

روی دکمه ترجمه در نوار URL کلیک کنید

اگر برای اولین بار از این عملکرد استفاده می کنید ، یک پنجره بازشو ظاهر می شود. برای فعال کردن ویژگی ، روی “فعال کردن ترجمه” کلیک کنید.

فعال کردن ترجمه را کلیک کنید

در فهرست ترجمه ، “English Translation” را انتخاب کنید.

روی ترجمه انگلیسی کلیک کنید

همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است ، متن صفحه بلافاصله به انگلیسی تبدیل خواهد شد. دکمه ترجمه نیز آبی خواهد شد.

ترجمه از آلمانی به انگلیسی

برای غیرفعال کردن ویژگی ترجمه و بازگشت به زبان اصلی ، مجدداً روی دکمه Translate کلیک کرده و نمایش اصلی را انتخاب کنید.

روی View Original کلیک کنید

همانطور که در بالا ذکر شد ، شما همچنین می توانید به زبان های دیگر انگلیسی ترجمه کنید. برای این کار ، روی دکمه Translate کلیک کنید و سپس “Preferred Languages” را انتخاب کنید.

روی Preferred Languages ​​کلیک کنید

این منوی Language and Region را در System Preferences باز می کند. برای افزودن زبان ترجیحی جدید ، علامت بعلاوه (+) را اینجا کلیک کنید. در حالی که هنوز از انگلیسی به عنوان زبان پیش فرض در Mac خود استفاده می کنید ، می توانید چندین زبان را در اینجا اضافه کنید.

برای افزودن زبان ، روی Plus کلیک کنید

در پنجره بازشو ، زبانهایی را که می خواهید اضافه کنید انتخاب کنید و سپس روی Add کلیک کنید.

یک زبان را انتخاب کنید و روی Add کلیک کنید

تنظیمات سیستم از شما سال می کنند که آیا می خواهید این زبان را پیش فرض قرار دهید. اگر می خواهید در وضعیت موجود باقی بماند ، زبان پیش فرض قبلی را انتخاب کنید.

روی Use English کلیک کنید

پس از افزودن زبان برگزیده جدید ، حتی هنگام بازدید از صفحات وب به انگلیسی ، دکمه ترجمه را مشاهده خواهید کرد.

روند ترجمه برای زبان مورد نظر شما یکسان است: روی دکمه Translate در نوار URL کلیک کنید ، و سپس “ترجمه به” را انتخاب کنید [the language you selected]. “

روی ترجمه اسپانیایی کلیک کنید

با کلیک کردن روی “مشاهده اصلی” در فهرست ترجمه ، می توانید نسخه اصلی را هر وقت خواستید دوباره مشاهده کنید.


اگر به کشور جدیدی سفر می کنید ، می توانید از برنامه داخلی Translator در iPhone یا iPad خود برای ترجمه سریع گفتار بین زبانهای مختلف استفاده کنید.

متصل: نحوه استفاده از برنامه Apple Translate در iPhone
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*