نحوه تغییر میزان میکروفون در ویندوز 10


نماد میکروفون Windows 10 Hero

اگر میکروفون شما در ویندوز 10 خیلی آرام یا بلند به نظر می رسد ، می توانید به راحتی سطح سیگنال ورودی را تنظیم کنید. در اینجا نحوه افزایش یا کاهش صدای میکروفون آورده شده است.

نحوه تغییر میزان میکروفن با استفاده از تنظیمات

تنظیمات ویندوز یکی از سریع ترین و حداقل گیج کننده ترین روش ها برای تنظیم میزان میکروفون در ویندوز 10 است.

برای باز کردن ، روی منوی شروع کلیک کنید ، سپس نماد چرخ دنده را در سمت چپ انتخاب کنید. با این کار تنظیمات باز می شود. همچنین می توانید Windows + i را فشار دهید تا باز شود.

برای سرعت بخشیدن به کار ، همچنین می توانید روی نماد بلندگو در نوار وظیفه در قسمت اعلان ها (سینی سیستم) کلیک راست کرده و تنظیمات صدا را انتخاب کنید. پنجره تنظیمات صدا ظاهر می شود.

در منو

در پنجره تنظیمات ، روی سیستم کلیک کنید.

در تنظیمات ویندوز 10 ، کلیک کنید "سیستم."

“صدا” را در نوار کناری انتخاب کنید.

در تنظیمات ویندوز 10 ، کلیک کنید "صدا."

به پایین وارد صفحه ورود به سیستم در پنجره صدا شوید. دستگاه مورد نظر جهت پیکربندی را با استفاده از لیست کشویی “انتخاب دستگاه ورودی خود” انتخاب کنید. سپس روی Properties Properties کلیک کنید.

در تنظیمات ویندوز 10 ، میکروفن را انتخاب کرده و سپس انتخاب کنید "خواص دستگاه"

در ویژگی های دستگاه برای میکروفون ، از نوار لغزنده Volume برای تنظیم سطح ورودی میکروفون استفاده کنید.

در صفحه Properties دستگاه ، از نوار لغزنده میزان صدا برای تنظیم سطح ورودی میکروفون استفاده کنید.

هنگام استفاده از میکروفون هرچه میزان صدا بیشتر باشد ، سیگنال ورودی نیز بلندتر می شود. با این حال ، بالاتر همیشه بهتر نیست – اگر سیگنال خیلی قوی باشد ، صدای شما تحریف می شود. سعی کنید صدای ایده آل را در جایی پیدا کنید که صدای شما (یا منبع صوتی دیگر) به اندازه کافی بلند باشد و بدون هیچگونه تحریف.

اگر به کمک نیاز دارید ، روی دکمه “شروع آزمون” کلیک کنید و با میزان صدای معمولی با میکروفون صحبت کنید. وقتی روی “توقف آزمون” کلیک کنید ، بالاترین درصد سطح ثبت شده توسط برنامه آزمون را مشاهده خواهید کرد.

کلیک "یک تست را شروع کنید" تا میزان میکروفن خود را آزمایش کنید.

سپس می توانید لغزنده میزان صدا را متناسب تنظیم کنید. اگر در حین مکالمه با صدای نرمال صد در صد ضربه بزنید ، نوار لغزنده صدا خیلی زیاد تنظیم شده است. میزان صدا را کم کنید و دوباره امتحان کنید.

وقتی راضی بودید ، “تنظیمات” را ببندید و آماده حرکت خواهید بود. اگر هرگز لازم بود دوباره آن را تنظیم کنید ، کافیست “تنظیمات” را باز کرده و به صدا> ورود> ویژگی های دستگاه بازگردید.

نحوه تغییر میزان صدای میکروفن با استفاده از صفحه کنترل

همچنین می توانید میزان میکروفن را با استفاده از صفحه کنترل کلاسیک تنظیم کنید.

می توانید این ابزار را از نماد بلندگو در ناحیه اعلان نوار وظیفه ، که مقابل دکمه Start است ، راه اندازی کنید. ابتدا بر روی نماد بلندگو کلیک راست کرده و از منوی ظاهر شده “Sounds” را انتخاب کنید.

بر روی نوار وظیفه کلیک راست کرده و انتخاب کنید "صدا."

در پنجره صدا که باز می شود ، روی برگه ضبط کلیک کنید.

در ویندوز 10 ، کلیک کنید "ضبط" در بخش "صدا" پنجره

لیستی از میکروفون های نصب شده روی سیستم خود را مشاهده خواهید کرد. موردی را که می خواهید تنظیم کنید انتخاب کنید ، سپس روی دکمه “Properties” کلیک کنید.

میکروفن را از لیست انتخاب کرده و کلیک کنید "خواص"

در پنجره “Properties” که ظاهر می شود ، روی برگه “Levels” کلیک کنید.

کلیک "سطح" بخش.

در برگه Levels ، از نوار لغزنده میکروفن برای تنظیم سطح ورودی میکروفون استفاده کنید. هرچه سطح بالاتر باشد ، هنگام استفاده از سیگنال میکروفون شما قوی تر می شود. این به این معنی است که صدای شما بلندتر به نظر می رسد. اما یک سیگنال خیلی قوی باعث تحریف می شود ، بنابراین سعی کنید یک نقطه شیرین را پیدا کنید که در آن به اندازه کافی قوی باشد اما خیلی قوی نباشد تا صدای شما را تحریف کند.

روی نوار لغزنده میزان صدا کلیک کنید و از آن برای تنظیم میزان میکروفون استفاده کنید.

سپس روی “تأیید” ، سپس دوباره “تأیید” کلیک کنید تا پنجره “صدا” بسته شود. اگر می خواهید سطح را دوباره تنظیم کنید ، از طریق نماد بلندگو در نوار وظیفه ، از ویژگی های میکروفن بازدید مجدد کنید. موفق باشید!
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*