نحوه تغییر نام تصاویر در لینوکس – CloudSavvy IT


پوسته باش

بسیاری از سیستم های دسک تاپ لینوکس تصاویر صفحه را با نام هایی از جمله ذخیره می کنند Screenshot from 2020-11-29 18-57-51.png. اغلب آنچه واقعاً به آن نیاز داشتید ، تغییر نام پرونده ها به موارد واضح تری مانند این بود webinar1.png، webinar2.png، و غیره خوشبختانه تغییر نام یک گروه از پرونده ها در خط فرمان Linux بسیار آسان است.

پوسته Bash بسیار انعطاف پذیر است و روشهای مختلفی را برای ارزیابی مقادیر و گسترش متغیرها ارائه می دهد. ارزیابی خوبی است برآورد حسابي. برای انجام این ارزیابی ، عبارت حسابی خود را با $(( و )).

ارزیابی ممکن است شامل یک پسوند متغیر باشد ، مانند $sum برای حل و فصل در ارزش. اما برای راحتی همه متغیرهای Bash که در این بین ذکر شده اند $(( و )) گسترش خودکار به عنوان مثال ، برای افزایش تعداد متغیرها توسط 1 ، می توانید وارد کنید:

count=$(( count + 1 ))

این همان نوشتن است:

count=$(( $count + 1 ))

پسوند حساب از عملگرهای مشابه سایر زبان های برنامه نویسی ، از جمله پشتیبانی می کند + و - برای جمع و تفریق ، * و / برای ضرب و تقسیم ، و % برای استراحت. همچنین می توانید استفاده کنید ++ و -- برای افزایش و کاهش یک مقدار در یک متغیر. کتابچه راهنمای Bash را بررسی کرده و برای مشاهده لیست کاملی از اپراتورهای پشتیبانی شده و اولویت آنها ، به پایین ارزیابی ARITHMETIC EVALUATION بروید.

برای تغییر نام عکس های صفحه خود ، باید این دستور Bash خط را بنویسم:

n=1; for f in Screenshot*.png; do mv -v "$f" webinar$n.png; n=$(( n + 1 )); done

اما این چه کاری انجام می دهد؟

اولین قسمت از دستور ، n=1، مقدار اولیه را متغیر می کند n به 1

سپس من از a استفاده می کنم for حلقه برای کار با تمام پرونده هایی که با شروع می شوند Screenshot و با پایان می یابد .png افزونه. اینها معمولاً همه عکسهای صفحه ای است که در آخرین وبینارم گرفته ام. اگر نیاز به دقت بیشتری داشته باشم ، می توانم تاریخ را در این مشخصات پرونده قرار دهم ، مانند Screenshot from 2020-11-29*.png. Backslashes اجتناب واقعی برای حفظ فضاهای موجود در نام پرونده است.

هر تکرار حلقه for یک نام فایل را در متغیر f ذخیره می کند. به طوری که mv تیم mv -v "$f" webinar$n.png نام هر پرونده را به نام پرونده دلخواه من مانند تغییر نام می دهد webinar1.png ، webinar2.png ، و غیره من احتیاج به نقل قول دارم $f پسوند متغیر به طوری که فواصل در Screenshot from YYYY-MM-DD hh-mm-ss.png مشکلی در معدن ایجاد نکنید mv تیم اگر خطایی مانند mv: target 'webinar1.png' is not a directory، احتمالاً نقل قول نکرده اید $f.

سرانجام مقدار را در افزایش می دهم n متغیر به طوری که برای تکرار بعدی در حلقه آماده باشد. پسوند حسابی n=$(( n + 1 )) افزایش n متغیر با 1.


منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*