نحوه تغییر نرخ تازه سازی مانیتور در ویندوز 10


در ویندوز 10 ، میزان تازه سازی مانیتور تعیین می کند که هر بار چند بار تصویر نمایشگر شما به روز می شود. بالاتر معمولاً بهتر است. در صورت نیاز به تغییر نرخ تازه سازی مانیتور خود ، ویندوز 10 کار را آسان می کند. این چگونه است.

میزان تازه سازی مانیتور چقدر است؟

نرخ تازه سازی مانیتور فرکانس به روزرسانی تصویر در صفحه نمایش شما است. به عنوان مثال ، نرخ تازه سازی 60 هرتز به این معنی است که تصویر مانیتور شما در هر ثانیه 60 بار تازه می شود. زیرا نرخ تازه سازی 120 هرتز به معنای به روزرسانی تصویر 120 بار در ثانیه است. هرچه میزان تازه سازی بیشتر باشد ، حرکت روی صفحه نمایش شما هموارتر است.

در مانیتورهای قدیمی CRT ، برخی از افراد میزان لرزش را با نرخ تازه سازی کمتری درک می کنند ، بنابراین مانیتورهایی که میزان تازه سازی بالاتر دارند ، تصویر پایدارتری را ایجاد می کنند که برای چشم شما راحت تر است. مانیتورهای LCD سوسو نمی زنند ، بنابراین نرخ تازه سازی کمتر برای اکثر کاربران خوب است. شما معمولاً می خواهید از بالاترین میزان تازه سازی که مانیتور شما در رزولوشن خاص خود پشتیبانی می کند ، استفاده کنید.

متصل: میزان تازه سازی مانیتور چقدر است و چگونه می توانم آن را تغییر دهم؟

نحوه تغییر نرخ تازه سازی در تنظیمات نمایشگر

با شروع به روزرسانی برای ویندوز 10 اکتبر 2020 ، اکنون می توانید نرخ تازه سازی را مستقیماً در برنامه تنظیمات جدید انتخاب کنید. این چگونه است. (اگر از نسخه قدیمی ویندوز 10 استفاده می کنید ، به بخش زیر مراجعه کنید.)

ابتدا بر روی دسک تاپ کلیک راست کرده و از منوی پاپ آپ گزینه “Display Settings” را انتخاب کنید. (همچنین می توانید تنظیمات را باز کرده و به System> Display بروید.)

روی دسک تاپ کلیک راست کرده و انتخاب کنید "تنظیمات نمایشگر."

در Display Settings ، به پایین پیمایش کنید و روی Advanced Display Settings کلیک کنید.

کلیک "تنظیمات نمایش پیشرفته"

در بخش “تنظیمات نمایش پیشرفته” ، برگه “نرخ تازه سازی” را پیدا کنید. روی منوی کشویی “نرخ تازه سازی” کلیک کنید. در منوی ظاهر شده ، نرخ تازه سازی را که می خواهید استفاده کنید ، انتخاب کنید.

کلیک "سرعت را به روز کنید" منوی کشویی را انتخاب کرده و سرعتی را که می خواهید استفاده کنید انتخاب کنید.

ویندوز در حدود 15 ثانیه میزان تازه سازی جدید را آزمایش می کند. اگر تصویر خوب به نظر می رسد ، روی ذخیره کلیک کنید. در غیر این صورت ، روی “بازیابی” کلیک کنید یا صبر کنید تا شمارش معکوس کامل شود و مانیتور به طور خودکار به نرخ تازه سازی قبلی بازگردد.

در طول دوره آزمون 15 ثانیه ای ، کلیک کنید "شیار" یا "برگشت"

وقتی از نرخ تازه سازی راضی شدید ، تنظیمات را ببندید.

نرخ تازه سازی را در نسخه های قدیمی ویندوز 10 انتخاب کنید

اگر از نسخه قدیمی ویندوز 10 استفاده می کنید ، در اینجا نحوه تغییر نرخ تازه سازی مانیتور خود آورده شده است. ابتدا روی دسک تاپ کلیک راست کرده و “Display Settings” را انتخاب کنید.

روی دسک تاپ کلیک راست کرده و انتخاب کنید "تنظیمات نمایشگر."

در “تنظیمات نمایش” ، به پایین پیمایش کنید و “تنظیمات نمایش پیشرفته” را انتخاب کنید.

کلیک "تنظیمات نمایش پیشرفته"

اگر چندین نمایشگر دارید ، مانیتور مورد نظر جهت پیکربندی را در کادر کشویی Select Display انتخاب کنید. سپس به پایین پیمایش کنید و روی “Display Adapter Properties” کلیک کنید.

کلیک "نمایش مشخصات آداپتور"

در پنجره بازشو ، روی صفحه Monitor کلیک کنید ، سپس روی منوی کشویی با عنوان “نرخ تازه کردن صفحه” کلیک کنید و نرخ تازه سازی را که می خواهید استفاده کنید ، انتخاب کنید.

در تنظیمات آداپتور نمایشگر ، کلیک کنید "مانیتور کنید" و نرخ تازه سازی را تنظیم کنید.

سپس “OK” را کلیک کنید تا تغییرات شما ذخیره شود و پنجره بسته می شود. سپس می توانید تنظیمات را ببندید. روز خوبی داشته باشید!
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*