نحوه تغییر هسته در Microsoft Word


Kerning به تنظیم فاصله بین دو شخصیت گفته می شود که معمولاً برای افزایش زیبایی بصری متن استفاده می شود. فقط در چند مرحله می توانید هسته را در Microsoft Word تغییر دهید. این چگونه است.

چرا می خواهید Kerning را تنظیم کنید

هر قلم به طور پیش فرض هسته خاص خود را دارد. هنگامی که فضای بین حروف خاصی را در نظر می گیرید ، بعضی از قلم ها بهتر از بقیه کار می کنند. به عنوان مثال کلمه “VASE” را در نظر بگیرید. بسته به نوع قلم مورد استفاده شما ، V و A ممکن است به خوبی در کنار هم قرار بگیرند …

گلدان با قلم Arial نوشته شده است
قلم Arial

… یا ممکن است یک فضای خیره کننده بین دو حرف وجود داشته باشد.

گلدان با قلم FB کالیفرنیا نوشته شده است
قلم FB کالیفرنیا.

این از نظر بصری جذاب نیست و می تواند برای خواننده شما آزار دهنده باشد. تنظیم فاصله بین دو حرف می تواند این مشکل را حل کند.

تنظیم دستی Kerning در Microsoft Word

سند Word را باز کنید و با کلیک کردن و نشانگر نشانگر روی متن ، متن مورد نظر برای تنظیم هسته را برجسته کنید.

برای برجسته کردن متن ، کلیک کنید و بکشید

سپس ، در برگه Home ، روی نماد کوچک گسترش در گوشه پایین سمت راست گروه Font کلیک کنید تا کادر گفتگوی Font راه اندازی شود ، یا به راحتی Ctrl + D (Mac’s Cmd + D) را فشار دهید.

راه انداز گفتگوی قلم

پنجره Font ظاهر می شود. در برگه Advanced ، روی کادر تأیید کنار Interval کلیک کنید تا لیستی از گزینه های بازه نمایش داده شود. شما سه گزینه دارید:

  • طبیعی: فاصله پیش فرض
  • پیشرفته: فاصله بین شخصیت ها را افزایش دهید.
  • متراکم شده: فاصله بین شخصیت ها را کاهش دهید.

گزینه ای برای فاصله بین نویسه ها

در این مثال ، ما می خواهیم نامه های خود را مطابقت دهیم ، بنابراین “متراکم” را انتخاب می کنیم. پس از انتخاب ، فضایی را که بین دو حرف حذف می شود ، در قسمت From در کنار گزینه Distance تنظیم کنید. برای کاهش اندازه فاصله بین حروف ، روی دکمه پایین کلیک کنید. حتی اگر قبلاً گزینه فضای کوتاه شده را انتخاب کرده باشید ، با کلیک بر روی پیکان رو به بالا فاصله بین دو حرف افزایش می یابد.

فاصله بین حروف را با نقطه بردارید

مقدار مورد نظر را تنظیم کنید و سپس روی OK در گوشه پایین سمت راست پنجره کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود.

دکمه تأیید برای تأیید گزینه های فاصله

فضای بین حروف اکنون متناسب با آن تنظیم می شود.

قبل از هسته گذاری:

قبل از مثال هسته

بعد از هسته گیری:

به دنبال نمونه ای از هسته

تنظیم خودکار هسته در Microsoft Word

می توانید به Microsoft Word بگویید که به طور خودکار هسته را برای قلم های بالاتر و بالاتر از اندازه قلم خاص تنظیم کند. این گزینه فقط متن وارد شده را پس از فعال کردن تنظیمات منعکس می کند. اگر سند Word شما از قبل حاوی متن است ، قبل از ادامه باید تمام متن موجود در سند Word را انتخاب کنید (Ctrl + A در ویندوز یا Cmd + A در Mac).

متصل: نحوه کنترل فاصله خطوط در پاراگرافها در Microsoft Word

کادر گفتگوی Font را راه اندازی کنید (Ctrl + D در ویندوز یا Cmd + D در Mac) و در تب Advance ، تنظیمات فاصله را با کلیک کردن روی فلشهای بالا و پایین کنار کادر By تنظیم کنید.

فاصله بین متن را تنظیم کنید

سپس کادر کنار “Kerning For Fonts” را علامت بزنید و سپس اندازه قلم را در کادر نوشتاری که می خواهید از آن قانون استفاده کنید ، وارد کنید. توجه داشته باشید که این قانون در مورد هر متن در سند دارای اندازه قلم ورودی یا بالاتر از آن اعمال خواهد شد.

هسته را برای اندازه قلم در یک قانون یا بالاتر از آن اعمال کنید

برای اعمال تغییرات روی “تأیید” در گوشه پایین سمت راست پنجره کلیک کنید.

Google Egg Egg

نتایج برای "هسته" در جستجوی Google.

Google پر از تخم مرغ عید پاک مخفی است. هنگامی که “Kerning” را در جستجوی Google جستجو می کنید ، حروف موجود در کلمه با نتایج جستجو جدا می شوند. دارم سعی می کنم!
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*