نحوه تنظیم زنگ هشدار طلوع یا غروب آیفون


طلوع یا غروب آفتاب اقیانوس
VRStudio / Shutterstock

بلند شو و بدرخش! آیا برای روشن شدن خودکار هر روز هنگام طلوع یا غروب آفتاب باید زنگ آیفون تنظیم کنید؟ با استفاده از میانبرهای آیفون که دارای iOS 13 یا بالاتر هستند ، می توان اتوماسیون ایجاد کرد که این کار را انجام دهد. در اینجا نحوه تنظیم آن آورده شده است.

ابتدا باید میانبرها را پیدا کرده و باز کنید. اگر نمی توانید آن را پیدا کنید ، با یک انگشت به پایین صفحه وسط صفحه را بکشید. وقتی نوار جستجو ظاهر شد ، “میانبرها” را وارد کنید ، سپس روی نماد برنامه میانبرهای ظاهر شده ضربه بزنید.

تایپ کنید "میانبرها" در جستجوی Spotlight سپس روی نماد میانبر ضربه بزنید.

در میانبرها ، روی خودکارسازی در فهرست پایین صفحه ضربه بزنید.

در میانبرهای iPhone در iPhone ، روی دکمه اتوماسیون در پایین صفحه ضربه بزنید.

اگر قبلاً اتوماسیون را انجام داده اید ، روی دکمه بعلاوه (+) ضربه بزنید ، سپس “ایجاد اتوماسیون شخصی” را انتخاب کنید. اگر قبلاً از اتوماسیون استفاده نکرده اید ، فقط روی “ایجاد اتوماسیون شخصی” ضربه بزنید.

در میانبرهای اپل در آیفون ضربه بزنید "اتوماسیون شخصی ایجاد کنید"

در صفحه “اتوماسیون جدید” تعیین خواهیم کرد که چه شرایطی باعث اتوماسیون می شود. در این حالت ، از آنجا که هشدار طلوع یا غروب آفتاب را تنظیم خواهیم کرد ، روی “زمان روز” ضربه بزنید.

در میانبرهای iPhone ، روی ضربه بزنید "ساعت روز"

در لیستی که ظاهر می شود ، روی طلوع یا غروب خورشید ضربه بزنید. در مثال ما “غروب خورشید” را انتخاب خواهیم کرد.

در میانبرهای iPhone ، روی ضربه بزنید "غروب آفتاب"

پس از لمس طلوع یا غروب آفتاب ، صفحه جدیدی مشاهده خواهید کرد که به شما امکان می دهد شیفت زمانی را انتخاب کنید ، مانند “30 دقیقه قبل از غروب آفتاب” یا “15 دقیقه پس از غروب آفتاب”. در مثال ما ، ما دقیقاً غروب خورشید را هدف قرار می دهیم ، بنابراین “هنگام غروب خورشید” را انتخاب خواهیم کرد. پس از اتمام ، روی «تمام» ضربه بزنید.

در میانبرهای iPhone ، روی ضربه بزنید "هنگام غروب."

سپس تصمیم بگیرید که آیا می خواهید زنگ ساعت شما روزانه ، هفتگی یا ماهانه تکرار شود و روی انتخاب مناسب ضربه بزنید تا بررسی شود.

در میانبرهای iPhone ، روی ضربه بزنید "روزانه."

سپس روی Next ضربه بزنید و به صفحه اقدام منتقل می شوید. در اینجا آنچه را می خواهید هنگام طلوع یا غروب خورشید اتفاق بیفتد ، تعریف می کنید.

در حالت ایده آل ، ایده آل خواهد بود اگر ما بتوانیم از زنگ هشدار سیستم مانند iPhone که در برنامه Clock تنظیم می کنید ، برای iPhone استفاده کنیم. ایجاد یک زنگ هشدار سنتی برای برنامه Clock برای مدت زمان مشخصی با استفاده از میانبرها امکان پذیر است ، اما اگر از این ویژگی استفاده می کنید ، باید پیچیدگی اتوماسیون خود را به طرز چشمگیری افزایش دهید. یکی از دلایل این امر این است که هر بار که اتوماسیون شما کار می کند ، زنگ هشدار دیگری ایجاد می شود و برنامه Clock شما به سرعت با زنگ هشدار پر می شود. ما این را نمی خواهیم.

متصل: دو راه سریع برای تنظیم زنگ هشدار در iPhone یا iPad

بنابراین در عوض ، با استفاده از ویژگی Timer ، یک راه حل خوب پیدا کردیم ، که حالت بی صدا و زنگ هشدار آیفون را می شکند ، دقیقاً مانند زنگ هشدار معمولی. سایر گزینه های اعلان میانبر معمولاً در صورت بی صدا بودن صدای زنگ یا بی صدا بودن صدای زنگ ، بی صدا می شوند. با این روش اطمینان حاصل خواهید کرد که همیشه زنگ هشدار را در هنگام روشن بودن آیفون و فعال بودن اتوماسیون می شنوید.

بنابراین در صفحه Actions ، روی دکمه Add Action ضربه بزنید.

در میانبرهای اپل در آیفون ضربه بزنید "اقدام اضافه کنید."

پانلی ظاهر می شود. روی نوار جستجو ضربه بزنید و “تایمر” را وارد کنید ، سپس به پایین پیمایش کنید و روی “شروع تایمر” ضربه بزنید.

من به دنبال "تایمر ،" سپس ضربه بزنید "تایمر را شروع کنید."

پس از مشاهده عملکرد “شروع تایمر برای” روی صفحه ، روی خصوصیات آن ضربه بزنید و آن را روی 1 ثانیه تنظیم کنید. ایده این است که یک بار در اثر طلوع یا غروب آفتاب تحریک شود ، یک تایمر برای 1 ثانیه شمارش معکوس و زنگ می خورد.

سپس پیامی اضافه خواهیم کرد که به شما می گوید این هشدار چیست. دکمه بزرگ (+) واقع در زیر تایمر را لمس کنید.

تایمر را روی تنظیم کنید "1 ثانیه" سپس روی دکمه بعلاوه ضربه بزنید.

وقتی پانلی ظاهر شد ، به دنبال “اعلان” باشید ، سپس به پایین پیمایش کنید و “نمایش اعلان” را از لیست انتخاب کنید.

من به دنبال "اطلاع" و ضربه بزنید "نمایش اعلان"

وقتی این عملکرد به اتوماسیون شما اضافه شد ، روی قسمت “Hello World” ضربه بزنید و برچسبی اضافه کنید که توصیف زنگ هشدار چیست. در مورد ما ، مرغ های رسمی How-To Geek ما اگر تاریکخانه را نبندیم بعد از تاریکی هوا خورده می شوند ، بنابراین به شما یادآوری کردیم که “در غروب آفتاب قفس را ببندید”.

پیام اعلان را تغییر دهید.

روش های دیگری برای نمایش پیام های میانبر وجود دارد (مانند ویژگی هشدار) ، اما حسن استفاده از اعلان این است که بعداً به عنوان ضبط آنچه اتفاق افتاده است ، روی صفحه اعلان شما ظاهر می شود. همچنین هشدار صدا و لرزش مخصوص به خود را ایجاد می کند ، بنابراین اگر می خواهید از این روش به جای روش تایمر استفاده کنید ، می توانید بخش “شروع تایمر” را حذف کنید. عیب اصلی تنها اتکا به یک اعلان این است که می توان آن را از طریق تنظیمات خاص در iPhone خود بی صدا کرد ، بنابراین می توانید از زنگ ساعت صرف نظر کنید.

پس از پایان کار ، روی Next ضربه بزنید ، و نمای کلی اتوماسیون را مشاهده خواهید کرد. در پایین صفحه ، سوییچ با عنوان “Ask Before Running Ask” را به “Off” تبدیل کنید. اگر این مورد را فعال بگذارید ، اتوماسیون شما کار نمی کند مگر اینکه ابتدا iPhone خود را باز کنید و پیام تأیید را لمس کنید.

ضربه زدن "قبل از شروع س Askال کنید" آنرا برگردانند "خاموش"

سپس روی «تمام شد» ضربه بزنید و اتوماسیون شما تنظیم می شود.

در عمل ، ممکن است دریابید که ایده آیفون درباره طلوع یا غروب آفتاب ممکن است با ایده شما منطبق نباشد (همچنین باید طلوع ، غروب و غروب را نیز در نظر گرفت ، به علاوه ارتفاع و سایر عوامل.) بنابراین ، اگر شما هرگز نیاز به تغییر اتوماسیون دارید ، در Quick Commands به لیست اتوماسیون خود برگردید و روی Automation در لیست ضربه بزنید ، جایی که می توانید طلوع یا غروب آفتاب را تغییر دهید یا طول تایمر را متناسب با خود تغییر دهید نیاز دارد.

همچنین ، اگر شما هرگز نیاز به غیرفعال کردن زنگ خطر طلوع یا غروب خورشید دارید ، در فرمانهای سریع بر روی اتوماسیون ضربه بزنید و کلید “فعال کردن این اتوماسیون” را به “خاموش” تبدیل کنید.

ضربه زدن "این اتوماسیون را فعال کنید" خاموش کردنش

وقتی کارتان تمام شد ، می توانید به سبک غروب آفتاب سوار شوید – هر روز به موقع! خوش بگذره.
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*