نحوه تنظیم مجدد ابزارک ها در مرکز اطلاع رسانی Mac


ابزارها قسمت بزرگی از مرکز اطلاع رسانی Mac هستند (اگر از macOS 11 Big Sur یا نسخه های جدیدتر استفاده می کنید). آنها درست در آنجا هستند ، در نیمه پایین منو. می خواهید ویجت را بدون پیمایش ببینید؟ در اینجا نحوه تنظیم مجدد ابزارک ها در مرکز اعلان Mac وجود دارد.

بر خلاف ابزارهای آیفون ، ترتیب مجدد ابزارها در مرکز اعلان ها واقعاً آسان است – نیازی نیست که وارد حالت ویژه ویرایش ابزارها شوید.

متصل: نحوه افزودن و حذف اسبابک ها از صفحه اصلی آیفون

تنظیم مجدد ابزارک ها در واقع به راحتی کشیدن و رها کردن است. برای باز کردن مرکز اعلان ها ، روی دکمه زمان و تاریخ در سمت راست انتهای نوار منو (کنار دکمه Control Center) کلیک کنید.

روی Time در نوار منوی Mac کلیک کنید تا مرکز اعلانات باز شود

در مرکز اعلانات ، اعلان های خوانده نشده را در بالا مشاهده خواهید کرد (در صورت وجود) ، و بقیه فضا توسط اسبابک ها اشغال خواهد شد. برای دیدن همه ابزارک های خود می توانید به پایین پیمایش کنید.

مرکز اطلاع رسانی همراه با اعلان ها و اسباب ها

اگر می خواهید ابزارک ها را دوباره مرتب کنید ، می توانید این کار را اینجا انجام دهید. ابتدا کلیک کرده و آن را بکشید تا ابزار مورد نظر برای انتقال را بگیرید.

برای جابجایی آن ، ابزار را بلغزانید

اکنون مکان نما را به محلی که می خواهید اسبابک را منتقل کنید بکشید.

مکان نما را به مکانی که می خواهید منتقل کنید بکشید

سپس مکان نما را قرار دهید. این ابزار قبلاً به مکان جدید خود منتقل شده است.

این ابزار در Mac مرتب شده است

و به همین راحتی تنظیم مجدد ابزارک ها آسان است. این کار را می توانید برای هر ابزارک مورد علاقه خود انجام دهید. این حالت وقتی در حالت ویرایش ابزارک هستید نیز کار می کند. برای رفتن به آنجا ، به پایین مرکز اطلاع رسانی بروید و روی دکمه “ویرایش ابزارها” کلیک کنید.

روی ویرایش ابزارهای Mac کلیک کنید

اکنون رابط سه پنلی برای افزودن ، حذف ، شخصی سازی و بله ، ترتیب مجدد اسبابک ها مشاهده خواهید کرد.

رابط کاربری ویرایش گجت Mac

در اینجا می توانید ابزارک های جدید را به جایی که می خواهید قرار دهید بکشید. همچنین می توانید یک ابزارک موجود را از پنجره سمت راست بگیرید و بکشید تا آن را به بالا یا پایین در لیست منتقل کنید.

ابزارک های جدید را به محلی که می خواهید قرار دهید بکشید


همراه با مرکز اعلانات ، نماد Control Center را نیز در کنار آن در نوار منو پیدا خواهید کرد. مطمئن نیستم چه کاری انجام می دهد؟ در اینجا نحوه استفاده از مرکز کنترل Mac آورده شده است.

متصل: نحوه استفاده از مرکز کنترل Mac
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*