نحوه جایگزینی آسمان در عکس با فتوشاپ


تصویر برای پیش نمایش آسمان
هری گینس

Adobe در اواخر سال 2020 جایگزین آسمان مجهز به هوش مصنوعی را به فتوشاپ اضافه کرد. شما می توانید به راحتی و به آسانی آسمان موجود در هر عکس را با دیگری جایگزین کنید. این یک ویژگی کاملاً پیچیده است ، اما چند مورد عجیب وجود دارد. در اینجا نحوه استفاده از آن برای گرفتن یک عکس باورپذیر آورده شده است.

این درس به دو قسمت تقسیم شده است. ابتدا مکانیک واقعی ابزار را بررسی خواهیم کرد و سپس برخی از مشکلاتی را که ممکن است هنگام ایجاد تصاویر قابل قبول با آن روبرو شوید ، بررسی خواهیم کرد. Sky Swapping برای عکاسان چیز جدیدی نیست ، اما ابزار خودکار فتوشاپ دسترسی آن را برای مبتدیان بسیار سریعتر و برای کارشناسان سریعتر می کند. بیایید حفاری کنیم!

نحوه استفاده از ابزار جایگزینی Photoshop Sky

تصویر اصلی یک چراغ جلو
هری گینس

برای شروع ، عکسی را که می خواهید در فتوشاپ ویرایش کنید باز کنید. ما از عکس بالا فانوس دریایی استفاده می کنیم. آسمان تصویر خوب به نظر می رسد اما می توان از کمی حفاری استفاده کرد.

اگر روی ویرایش> Sky Replacement کلیک کنید ، در ابزار Sky Replacement قرار دارید. بیشتر آسانسورهای سنگین توسط الگوریتم های هوش مصنوعی / یادگیری ماشین Adobe انجام می شود (Sensei نامیده می شود) ، اما هنوز چند گزینه خرابی در اینجا وجود دارد.

ابزار جایگزینی آسمان در فتوشاپ

برای انتخاب آسمان ، کافیست بر روی تصویر پیش نمایش آسمان کلیک کرده و سپس بر روی یکی از گزینه ها کلیک کنید. این ساز به طور پیش فرض با حدود 25 آسمان در سه دسته “آسمان آبی” ، “دیدنی” و “غروب خورشید” همراه است.

همه آنها بسیار مناسب و معقول هستند. به یاد داشته باشید که آنها آسمان پیش فرض داخلی فتوشاپ هستند ، بنابراین بسیار محبوب خواهند بود.

نزدیک به ابزار جایگزینی آسمان

گزینه بهتر این است که با آسمان خود بروید. برای این کار ، روی “ایجاد یک آسمان جدید” در پایین سمت راست کلیک کنید. به هر عکسی که گرفته اید (یا در سایتی مانند Unsplash پیدا کرده اید) که دارای آسمانی چشمگیر است بروید و بر روی Open کلیک کنید. آسمانی که انتخاب کرده اید بلافاصله در تصویر شما ظاهر می شود.

آسمان های مختلف از پیش تعریف شده در ابزار تغییر آسمان

تغییر جایگزین آسمان

گزینه های دیگر در ابزار Sky Replacement این است که همه چیز را اصلاح کنید تا تصویر کلی طبیعی به نظر برسد. ابزارهای زیر را در سمت چپ مشاهده خواهید کرد:

 • ابزار Sky Sky (میانبر صفحه کلید V): این دقیقاً مانند یک ابزار متحرک عادی کار می کند. می توانید آسمان را کلیک کرده و بکشید تا آن را به عکس خود منتقل کنید. در تصاویر بالا ، آسمانی که انتخاب کردم یک جزیره مرموز به پس زمینه افزود ، بنابراین برای خلاص شدن از آن از ابزار حرکت استفاده می کنم.
 • ابزار Sky Brush (میانبر صفحه کلید B): این با ابزار قلم موی معمولی کمی متفاوت است. به شما امکان می دهد روی هر منطقه نقاشی کنید و به فتوشاپ بگویید که می خواهید آسمان جدید بیشتری به تصویر اضافه کنید. همچنین می توانید Alt (گزینه Mac) را فشار داده و نگه دارید و رسم کنید تا به فتوشاپ بگویید بخشی از آسمان جدید را حذف کند. شما کنترل خوبی ندارید ، اما برای رفع اشتباهات کوچکی که هوش مصنوعی مرتکب می شود مفید است.
 • ابزارهای دستی (میانبر صفحه کلید H) و بزرگنمایی (میانبر صفحه کلید Z): آنها مانند ابزارهای معمولی هستند. می توانید با استفاده از ابزار Manual کلیک کنید و آن را بکشید تا در اطراف تصویر خود حرکت کند ، یا برای بزرگنمایی روی ابزار بزرگنمایی کلیک کنید. Alt یا Option را فشار داده و نگه دارید و سپس برای بزرگنمایی کلیک کنید.

ابزار کنترل جایگزینی آسمان

لغزنده های اضافی ، کادرهای تأیید و منوهای کشویی وجود دارد ، از جمله:

 • Shift Edge: مرز بین آسمان جدید و پیش زمینه را حرکت می دهد. اعداد منفی پیش زمینه بیشتری اضافه می کنند ، در حالی که اعداد مثبت آسمان بیشتری را اضافه می کنند.
 • Fade Edge: مرز بین آسمان جدید و پیش زمینه تار و تاری می شود. در صورت تاری بیشتر شدن انتقال ، از عدد بزرگتر و در صورت ترسیم بیشتر ، از عدد کوچکتر استفاده کنید.
 • “تنظیمات آسمان”: نوار لغزنده Brightness آسمان جدید را تاریک یا روشن می کند ، در حالی که نوار لغزنده دما تعادل رنگ سفید را تغییر می دهد. نوار لغزنده مقیاس اندازه تصویر پس زمینه را تغییر می دهد و جعبه Flip آن را به دور محور افقی خود می چرخاند.
 • “تنظیمات پیش زمینه”: “حالت نورپردازی” به شما امکان انتخاب بین “چند برابر” را می دهد (آسمان در صورت همپوشانی پیش زمینه را تیره می کند) و “صفحه” (آسمان در صورت همپوشانی پیش زمینه را روشن می کند). “تنظیم روشنایی” شدت روشنایی یا تیرگی را کنترل می کند. تنظیم رنگ با استفاده از هوش مصنوعی فتوشاپ بر اساس آسمان جدید ، قدرت ضبط پیش زمینه را کنترل می کند.
 • “خروج”: در اینجا می توانید “خروجی به لایه های جدید” (گزینه بهتر) ، که لایه های جداگانه ای را برای همه جلوه ها ایجاد می کند. اگر “Output to Duplicate Layer” را انتخاب کنید ، همه چیز را در یک لایه مسطح ترکیب می کند.
 • “پیش نمایش”: با انتخاب این کادر پیش نمایش تصویر را روشن یا خاموش می کند. دیدن آسمان جدید شما با آسمان قدیمی بسیار عالی است.

تنها راه احساس واقعی لغزنده ها و گزینه ها این است که با آنها بازی کنید و ببینید که چگونه آنها بر روی آسمان تصویر شما تأثیر می گذارند. وقتی از همه چیز راضی هستید ، فقط روی “تأیید” کلیک کنید.

مشکلات تعویض های آسمان

از نظر فنی ، جایگزینی آسمان در فتوشاپ اکنون بسیار آسان است. فقط یک تصویر را باز کنید ، با چند اسلایدر بازی کنید و رونق بگیرید! آسمان جدید

در زیر نسخه های قبل و بعد از تصویر ما آمده است.

قبل و بعد از تغییر بهشت
هری گینس

حتی وقتی خیلی نزدیک شوید ، خواهید دید که فتوشاپ واقعا کار خوبی انجام می دهد. در تصویر ما در زیر ، شیشه در مرکز فانوس دریایی کمی پاره به نظر می رسد و برخی از سیم ها و یکی از پرندگان ناپدید شده اند ، اما ما به دنبال مشکل هستیم. بیش از همه ، شما می توانید تصویر ویرایش شده را بدون ترس و وحشت مشاهده کنید.

مقایسه دقیق جزئیات جایگزین آسمان

با این حال ، برای هر تصویر نمی توان همین حرف را زد. در زیر یک قاب دیگر از همان چراغ جلو وجود دارد. آیا می توانید متوجه مشکل شوید؟

مثالی که هیچ بازتابی از جایگزینی آسمان نشان نمی دهد
هری گینس

در مورد این عکس از یک چراغ جلو متفاوت چطور؟ در اینجا مشکل کمی آسان تر است.

یک مثال بالاتر از آسمان بالا را نشان می دهد
هری گینس

در مورد تصویر زیر چطور؟ این در واقع از شرکت Adobe است و دارای برخی اشکالات جدی است.

مشکلات مربوط به تصویر adobe
Adobe

آیا متوجه همه آنها شده اید؟ این چیزی است که ما پیدا کردیم:

 • در اولین تصویر ، آسمان قدیمی هنوز در آب صاف منعکس شده است.
 • در تصویر دوم ، آسمان برای پیش زمینه بسیار بلند است. هیچ یادگیری ماشینی نمی تواند این مشکل را برطرف کند.
 • در تصویر سوم ، موقعیت خورشید بسیار بیشتر به سمت پایین و چپ تغییر کرده است. این بدان معنی است که نور چشمگیر موج سوار و تخته او با جهت نور مغایرت دارد.

در اینجا یک مثال حتی بدتر از آخرین مسئله وجود دارد.

مثالی از جهت بد نور با جایگزینی آسمان
هری گینس

رنگ ها در اینجا کاملاً خوب مخلوط می شوند ، مهم نیست که آسمان چشمگیر چگونه باشد. با این حال ، خورشید به وضوح در سمت چپ قاب قرار دارد ، در حالی که سایه ها و لهجه ها روی زن و سگش از خورشید است که جایی به سمت راست طلوع می کند.

بسیار خوب است که ابزار Sky Replacement بسیار سریع و آسان استفاده می شود. با این حال ، این بدان معنی است که شما می توانید از آن استفاده کنید بدون اینکه زیاد به آن فکر کنید. بسیاری از مشکلات احتمالی وجود دارد که با جایگزینی بخش عظیمی از تصویر همراه است – مخصوصاً اگر می خواهید واقع بینانه به نظر برسد.

و واقع گرایی مهم است. وقتی جهت نور اشتباه باشد یا رنگها با هم مطابقت نداشته باشند ، بیشتر افراد متوجه می شوند که چیزی در تصویر کاملاً اشتباه است. آنها ممکن است نتوانند دقیقاً توضیح دهند چرا همه چیز قابل بحث نیست ، اما آنها می دانند

چگونه می توان جایگزین صحیح Sky را انجام داد

جایگزینی کامل آسمان
این بسیار خوب به نظر می رسد زیرا آسمان جدید مانند آسمان قدیمی است. هری گینس

قانون طلایی برای تغییر آسمان این است که هرچه آسمان بیشتر تغییر دهید ، آنچه را تغییر می دهید بهتر تغییر می دهید. به جای اینکه به دنبال یک آسمان مضحک دراماتیک باشید ، سعی کنید چیزی را پیدا کنید که شبیه آنچه در تصویر است اما بهتر است.

دو مورد مهم برای جستجو جهت نور و رنگ است. اگر جهت نور متفاوت باشد ، هیچ کاری نمی توانید در فتوشاپ انجام دهید تا آن را به درستی انجام دهید. هیچ بازی با اسلایدر نمی تواند جهت سایه ها را در پیش زمینه تغییر دهد. بنابراین ، با آسمانی که جهت نور مشابهی دارد شروع کنید و برای تراز کردن آن از ابزار Move و گزینه های Scale و Flip استفاده کنید.

تعمیر رنگ ها کمی آسان تر است زیرا اگر مهارت فتوشاپ دارید ، می توانید آنها را بسیار تنظیم کنید. با این حال ، یک محدودیت وجود دارد. اگر پیش زمینه بسیار متضاد و اشباع شده ای دارید ، با آسمانی متضاد ، اشباع و نمایشی همراه شوید. اگر پیش زمینه کمی خاموش باشد ، آسمان که پایین آمده نیز بهتر کار خواهد کرد.

همچنین نور در ساعات مختلف روز از رنگهای مختلف برخوردار است. اگر تصویر شما مربوط به ساعت های آبی قبل از طلوع فجر باشد ، غروب طلای آفتاب اشتباه به نظر می رسد. هرچه رنگ های آسمان و پیش زمینه شباهت بیشتری داشته باشد ، تصویر نهایی بهتر به نظر می رسد.

لایه های جایگزینی آسمانی

بهترین نکته در مورد ابزار Sky Replacement فتوشاپ این است که ، تا زمانی که Output to New Layers را انتخاب کنید ، همه ویرایش های خودکار به عنوان لایه ها و ماسک های قابل ویرایش اضافه می شوند. این بدان معناست که می توانید بعد از آن با ابزار دستی وارد سیستم شوید و چیزهایی را ویرایش کنید و از تمام قدرت فتوشاپ بر روی تصویر خود استفاده کنید.

تقریباً مانند همه موارد ، تنها راه خوب انجام دادن با عکاسی و فتوشاپ تمرین است. جالب است که جایگزینی آسمان در فتوشاپ دیگر یک چالش فنی نیست ، بلکه یک چالش خلاقانه است. بنابراین ، حتما چیزهای مختلفی را امتحان کنید. تصاویر خود را بیش از حد فشار دهید و وقتی همه چیز اشتباه به نظر می رسد ، سعی کنید دلیل آن را بفهمید.
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*