نحوه حذف نصب برنامه Windows 10


اگر از ویندوز 10 استفاده می کنید و دیگر به برنامه ای نیاز ندارید ، ممکن است بخواهید آن را حذف نصب کنید. بسته به نوع برنامه ، روش های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد. در اینجا نحوه حذف برنامه در ویندوز آمده است.

با استفاده از فهرست شروع برنامه را حذف نصب کنید

اگر برنامه ای با استفاده از Microsoft Store نصب شده است ، می توانید با استفاده از منوی Start سریعاً آن را حذف نصب کنید. برای این کار ، منوی Start را باز کنید و نماد برنامه را پیدا کنید ، سپس بر روی آن کلیک راست کنید. در فهرست گشودنی ، “حذف نصب” را انتخاب کنید.

در منو

اگر برای اولین بار برنامه ای را از این طریق حذف نصب کنید ، با یک جعبه گفتگوی کوچک به شما هشدار می دهد. دوباره روی “حذف نصب” کلیک کنید. بدون هیچ گونه اقدام بعدی توسط شما ، برنامه بدون سکوت نصب خواهد شد. اگر نظر خود را تغییر دادید ، می توانید بعداً از طریق فروشگاه مایکروسافت آن را بارگیری و دوباره نصب کنید.

اگر روی برنامه ای که از طریق Microsoft Store نصب نشده است کلیک راست کنید و “حذف نصب” را انتخاب کنید ، پنجره “برنامه ها و ویژگی ها” باز می شود. برنامه را در لیست پیدا کنید ، آن را انتخاب کنید و سپس روی دکمه حذف نصب کلیک کنید.

در بخش Programs and Features ، برنامه موردنظر را برای حذف نصب انتخاب کرده و کلیک کنید "حذف نصب کنید."

اگر پنجره Uninstall Wizard ظاهر شد ، مراحل را دنبال کنید تا برنامه حذف نصب شود. سپس می توانید پنجره برنامه ها و ویژگی ها را ببندید.

با استفاده از تنظیمات ، برنامه را حذف نصب کنید

شاید جامع ترین راه برای حذف نصب برنامه در ویندوز 10 استفاده از تنظیمات باشد. به این دلیل است که می توانید لیستی از هر برنامه نصب شده روی سیستم را مشاهده کنید و به راحتی انتخاب کنید که کدام یک را حذف کنید.

برای این کار ، با کلیک روی منوی شروع و انتخاب نماد چرخ دنده ، تنظیمات را باز کنید. (یا می توانید Windows + I را روی صفحه کلید خود فشار دهید.)

در منو

در تنظیمات ، روی برنامه ها کلیک کنید.

در تنظیمات Windows ، را انتخاب کنید "برنامه های کاربردی."

سپس لیستی از تمام برنامه های نصب شده روی سیستم خود را مشاهده خواهید کرد. این شامل هر دو برنامه نصب شده از طریق Microsoft Store و برنامه هایی است که از طریق روش های دیگر نصب شده اند.

ورودی برنامه مورد نظر برای حذف نصب را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید. سپس روی “حذف نصب” کلیک کنید.

که در "برنامه ها و ویژگی ها" برنامه مورد نظر برای حذف نصب را انتخاب کنید و سپس کلیک کنید "حذف نصب کنید."

اگر برنامه از Microsoft Store نصب شود ، بلافاصله بدون مراحل اضافی نصب می شود.

اگر این یک برنامه به صورت متفاوتی نصب شده باشد ، ممکن است یک کادر محاوره ای بازشو اضافی مشاهده کنید. در این صورت ، دوباره روی “حذف نصب” کلیک کنید. سپس پنجره حذف برنامه شروع می شود. مراحل جادوگر را دنبال کنید و برنامه به طور کامل حذف نصب می شود.

با استفاده از کنترل پنل برنامه را حذف نصب کنید

همچنین می توانید برنامه های غیر Microsoft Store را با استفاده از کنترل پنل قدیمی Windows حذف نصب کنید. برای این کار ، منوی Start را باز کرده و “کنترل” را وارد کنید ، سپس روی نماد “Control Panel” کلیک کنید.

متصل: نحوه باز کردن صفحه کنترل ویندوز 10

منو را باز کنید

در بخش Programs ، حذف نصب برنامه را کلیک کنید.

در صفحه کنترل Windows ، کلیک کنید "برنامه را حذف نصب کنید."

در پنجره Programs and Features که ظاهر می شود ، لیست طولانی از برنامه های نصب شده را مشاهده می کنید که می توانید آنها را بر اساس نام ، ناشر ، تاریخ نصب ، اندازه و شماره نسخه مرتب کنید با کلیک بر روی عناوین ستون ها.

این لیست شامل برنامه های نصب شده از فروشگاه Microsoft نیست. برای حذف این موارد ، از پنجره “تنظیمات” استفاده کنید یا روی آنها کلیک راست کرده و “حذف نصب” را از فهرست “شروع” انتخاب کنید.

لیست برنامه های نصب شده در کنترل پنل ویندوز.

برنامه ای را که می خواهید حذف نصب کنید پیدا کنید و برای انتخاب آن بر روی ورودی کلیک کنید. سپس بر روی دکمه “حذف نصب” کلیک کنید.

در برنامه ها و ویژگی ها ، برنامه مورد نظر برای حذف نصب را انتخاب کرده و کلیک کنید "حذف نصب کنید."

یک جادوگر برای حذف برنامه شروع می شود. مراحل را کلیک کنید تا مراحل حذف نصب کامل شود. از آنجا که مایکروسافت کنترل پنل را به عنوان یک رابط میراثی قدیمی در نظر می گیرد ، بهتر است با استفاده از سایر روش های بالا ، حذف برنامه ها را تمرین کنید. موفق باشید!

متصل: نگران نباشید: کنترل پنل ویندوز 10 ایمن است (در حال حاضر)
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*