نحوه حذف یا غیرفعال کردن برنامه های افزودنی Safari در Mac


کاربر Mac Safari با استفاده از برنامه های افزودنی
خاموش پاتاک

افزونه های Safari قابلیت های اضافی به مرورگر اضافه می کنند. آنها به عنوان برنامه های کوچک عمل می کنند و در Mac نصب شده و مانند برنامه های خود رفتار می کنند. اگر دیگر نمی خواهید از پسوند Safari استفاده کنید ، در اینجا نحوه حذف نصب آن آورده شده است.

کاربران Mac با استفاده از Safari 12.0 یا بالاتر (با MacOS Mojave یا نسخه های جدیدتر) برنامه های افزودنی را به عنوان برنامه مشاهده می کنند. در واقع ، پرونده Safari قدیمی دیگر پشتیبانی نمی شود.

متصل: macOS Mojave مجموعه ای از پسوندهای Safari را می شکند

مشابه روند نصب افزونه های Safari ، حذف آنها نیز گیج کننده است. افزونه های Safari به عنوان برنامه های جداگانه بارگیری می شوند. این بدان معنی است که برای حذف یک برنامه افزودنی ، باید برنامه همراه خود را حذف کنید (پس از غیرفعال سازی اول).

می توانید پسوندهای Safari را از فهرست تنظیمات مرورگر مدیریت کنید. روی دکمه Safari در نوار منو کلیک کنید و دکمه Preferences را انتخاب کنید.

Preferences را از فهرست Safari انتخاب کنید

از اینجا ، به بخش “برنامه های افزودنی” بروید. اکنون لیستی از برنامه های افزودنی را در نوار کناری سمت چپ مشاهده خواهید کرد. برای غیرفعال کردن برنامه افزودنی ، روی کادر تأیید کنار آن کلیک کنید.

توجه داشته باشید: برخی از برنامه های افزودنی دارای چندین برنامه افزودنی هستند ، بنابراین باید علامت همه آنها را بردارید.

اکنون افزونه از نوار پسوند ناپدید می شود.

برای غیرفعال شدن ، به تب Extensions بروید و علامت Extension را بردارید

اکنون می توانید برنامه افزودنی را حذف کنید. در زبانه Extension Information روی دکمه Uninstall کلیک کنید.

روی دکمه حذف نصب از برنامه افزودنی کلیک کنید

اکنون یک پیام پاپ آپ مشاهده خواهید کرد که حاکی از آن است که برنامه افزودنی بخشی از برنامه است و برای حذف نصب برنامه افزودنی ، باید خود برنامه را حذف کنید. اینجا دکمه “نمایش در Finder” را کلیک کنید.

نمایش در Finder را کلیک کنید

با این کار Finder با برنامه انتخاب شده باز می شود. روی برنامه کلیک راست کنید و دکمه “انتقال به سطل زباله” (یا “انتقال به سطل زباله”) را انتخاب کنید.

انتقال به حذف شده ها یا انتقال به حذف شده ها را کلیک کنید

نام کاربری و گذرواژه Mac خود را وارد کنید و سپس تأیید را کلیک کنید.

پس از وارد کردن رمز ورود ، تأیید را کلیک کنید

اکنون برنامه افزودنی حذف خواهد شد. اگر پیامی بازشو مشاهده کردید مبنی بر اینکه برنامه به دلیل استفاده از آن حذف نشده است ، باید به فهرست تنظیمات Safari برگردید و مطمئن شوید که برنامه افزودنی غیرفعال است. دوباره مطمئن شوید که همه برنامه های افزودنی نیز غیرفعال هستند.

پسوند Safari نمی تواند قبل از غیرفعال سازی حذف شود

پس از حذف پسوند (انتقال به سطل آشغال) ، خواهید دید که از نوار پسوند Safari و تنظیمات تنظیمات Safari ناپدید می شود.


آیا در Mac و iPhone خود مرتباً بین Safari جابجا می شوید؟ در اینجا نحوه جابجایی یکپارچه پارتیشن های Safari بین iPhone ، iPad و Mac آورده شده است.

متصل: نحوه انتقال برگه های Safari بین iPhone ، iPad و Mac
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*