نحوه خرید لپ تاپ برای لینوکس


ThinkPad X1 Carbon Gen 8 (14
لنوو

اگر در حال خرید لپ تاپ جدیدی برای لینوکس هستید ، لازم نیست فقط لپ تاپ ویندوز مورد علاقه خود را بخرید و به بهترین ها امیدوار باشید – شما باید برای خرید خود برنامه ریزی کنید تا مطمئن شوید که با لینوکس به خوبی کار می کند. خوشبختانه سازگاری سخت افزاری لینوکس از همیشه بهتر است.

بیشتر توزیع های دسک تاپ لینوکس روی رایانه هایی نصب می شوند که هرگز با در نظر گرفتن لینوکس ایجاد نشده اند. سخت افزار ممکن است با لینوکس کاملاً کار نکند – و اگر اینطور نباشد ، تولید کننده اهمیتی نخواهد داد. بعضي از آزمايشات بعداً مي تواند شما را دچار سردرد كند.

لپ تاپ هایی که با لینوکس عرضه می شوند

لپ تاپ Dell XPS 13 Developer Edition
دل

در واقع امکان خرید لپ تاپی وجود دارد که از قبل با لینوکس نصب شده باشد. اگر در مورد لینوکس جدی هستید و فقط می خواهید سخت افزار شما کار کند ، این گزینه خوبی است. نه تنها این واقعیت است که لینوکس از قبل نصب شده است – می توانید خودتان در عرض چند دقیقه این کار را انجام دهید ، بلکه همچنین لینوکس به درستی حفظ خواهد شد. با نصب لینوکس ، سازنده می گوید آنها کار خود را انجام داده اند تا مطمئن شوند سخت افزار به درستی کار می کند و از درایورهای لینوکس برخوردار است. اگر مشکلی در کار با لینوکس داشته باشید افراد مورد حمایت شما را جدی می گیرند. آنها فقط شانه های شما را بالا نمی اندازند و نمی گویند فقط از ویندوز پشتیبانی می کنند.

در اینجا چند لپ تاپ Linux وجود دارد که می توانید هم اکنون خریداری کنید:

  • Dell XPS 13 Ultrabook Developer Edition: این لپ تاپ مبتنی بر اولترابوک خوب XPS 13 دل است که یکی از بهترین لپ تاپ های ویندوزی است که هم اکنون می توانید خریداری کنید. نسخه توسعه دهنده به جای ویندوز با لینوکس اوبونتو همراه است. این یک محصول Dell Project Sputnik است که برای ایجاد یک لپ تاپ لینوکس برای توسعه دهندگان طراحی شده است. این برند معتبری است و ما از لپ تاپ های XPS 13 خود در How-To Geek خوشحال شدیم.
  • Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 8 با لینوکس: Lenovo نسخه ای از لپ تاپ Thinkpad X1 Carbon خود را ارائه می دهد که از قبل با اوبونتو یا فدورا لینوکس نصب شده است. نسخه ویندوز این لپ تاپ به خوبی بررسی شده است ، و بررسی کنندگان ساخت سبک ، صفحه نمایش زیبا و صفحه کلید عالی آن را تکمیل می کنند. این یک لپ تاپ کاملاً تجاری است که دارای گزینه های قابل تنظیم بسیاری است.
  • لپ تاپ های System76: System76 در زمینه سخت افزار لپ تاپ ، دسک تاپ و سرور با اوبونتو از پیش نصب شده تخصص دارد. این همه کاری است که این شرکت انجام می دهد – لپ تاپ های System76 حتی به جای آرم ویندوز که در اکثر لپ تاپ ها پیدا می کنید ، آرم اوبونتو را روی “Super key” خود دارند. System76 لپ تاپ های مختلفی را به فروش می رساند ، از یک UltraThin 14 اینچی گرفته تا یک هیولای 17 اینچی که معادل لینوکس یک لپ تاپ مخصوص بازی قدرتمند برای ویندوز طراحی شده است.
  • لپ تاپ های Purism Librem: Purism لپ تاپ و سایر رایانه های متمرکز بر نرم افزار رایگان و حریم خصوصی را می فروشد. Purism می گوید لپ تاپ های آن “تراشه به تراشه ، خط به خط طراحی شده اند تا به حقوق شما در حفظ حریم خصوصی ، امنیت و آزادی احترام بگذارند.” اگر به دنبال یک سازنده لپ تاپ هستید که به شدت به این مقادیر متعهد باشد ، ممکن است بخواهید که پاکی را بررسی کنید.

بخاطر داشته باشید که بیشتر این لپ تاپ ها را خودمان دریافت نکردیم – اگرچه از استفاده از اولترابوک های دل XPS 13 خوشحال بودیم – بنابراین لزوماً نمی توانیم هیچ یک از آنها را توصیه کنیم. برای تصمیم گیری خود باید به دنبال بررسی آخرین نسخه های این دستگاه ها باشید.

گزینه Chromebook

Linux در Chromebook نصب شده است
کریس هافمن

Chromebook همچنین می تواند با لینوکس لپ تاپ ارزان قیمت بسازد. سیستم عامل Chrome اساساً فقط یک لینوکس دسک تاپ اصلاح شده با رابط کاربری متفاوت است ، بنابراین سخت افزار Chromebook از Linux Linux پشتیبانی می کند. شما می توانید یک سیستم دسک تاپ لینوکس سنتی را در کنار سیستم عامل Chrome نصب کنید و دقیقاً از همان درایورهای سخت افزاری همراه Chromebook خود استفاده کنید ، بنابراین سخت افزار باید کاملاً کار کند.

به روز رسانی: برای اجرای برنامه های Linux نیازی به نصب یک محیط Linux جداگانه در Chromebook خود ندارید. Chromebook اکنون در زیر کفه قرار دارد. از سال 2018 ، Chromebook های مدرن اکنون از برنامه های توسعه دهنده Linux پشتیبانی داخلی دارند.

نکته منفی استفاده از Chromebook به عنوان رایانه لینوکس این است که Chromebook در واقع برای آن طراحی نشده است. فضای ذخیره سازی کمی دارند و به گونه ای طراحی شده اند که سیستم های دسترسی به شبکه سبک هستند. اگر بخواهید هنگام تدوین کد چندین ماشین مجازی را اجرا کنید ، آنها ایده آل نیستند. با این حال ، آنها به طور قابل توجهی ارزان تر از لپ تاپ های ویژه لینوکس هستند. اگر فقط یک دستگاه ارزان قیمت را می خواهید که اوبونتو را روشن کند ، Chromebook می تواند برای شما مناسب باشد.

ما مواردی را ذکر کرده ایم که باید هنگام خرید Chromebook برای Linux به خاطر بسپارید. به خصوص در مورد تفاوت بین ARM و Chromebook اینتل دقت کنید.

متصل: نحوه تنظیم و استفاده از برنامه های Linux در Chromebook خود

لپ تاپ هایی که با لینوکس عرضه نمی شوند

همچنین می توانید یک لپ تاپ خریداری کنید که به همراه لینوکس عرضه نشود و Linux را روی آن نصب کنید. این همچنین به شما امکان می دهد ویندوز و لینوکس را با دو بوت شدن لپ تاپ خود نصب کنید.

سخت افزارهای بیشتر از قبل با لینوکس سازگار است ، اما شما هنوز هم می خواهید پیش از موعد تحقیق کنید تا مطمئن شوید مشکلی ندارید.

به عنوان مثال ، اوبونتو دارای یک پایگاه داده سخت افزاری “مجوز اوبونتو” است. روند صدور گواهینامه به تولیدکنندگان سخت افزار اجازه می دهد تا لپ تاپ ها ، رایانه های رومیزی و سرورهای خود را با سازگار با اوبونتو تأیید کنند. یک لپ تاپ معتبر بخرید و هنگام نصب اوبونتو – و احتمالاً حتی سایر توزیع های محبوب لینوکس – باید سواری نرم داشته باشید.

اگر در حال تماشای یک لپ تاپ هستید و این لپ تاپ در لینوکس در دسترس نیست یا دارای گواهی سازگاری است ، ممکن است بخواهید نام لپ تاپ و “Linux” یا “Ubuntu” را در Google جستجو کنید. ببینید دیگر کاربران لینوکس درباره تجربه خود با لینوکس در این سخت افزار چه می گویند. مطمئن شوید که به نسخه صحیح آن نگاه می کنید – مراقب اطلاعاتی باشید که در مورد مدل سال گذشته لپ تاپ اعمال می شود ، زیرا جزئیات ممکن است قدیمی باشد و آخرین لپ تاپ با سخت افزار مدرن به خوبی توسط لینوکس پشتیبانی نمی شود.

خرید لپ تاپ برای لینوکس از همیشه آسان تر است. می توانید لپ تاپ های اخیر را که با لینوکس از تولیدکنندگان بزرگ Dell همراه هستند خریداری کنید یا تعداد زیادی لپ تاپ ویندوز بخرید و همه چیز خوب کار خواهد کرد. Chromebook همچنین گزینه جدیدی برای سیستم های ارزان قیمت ، سبک و کاملاً سازگار لینوکس اضافه کرده است ، اما شما هنوز هم می خواهید قبل از انتخاب لپ تاپ جدید خود تحقیق کنید.
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*