نحوه روشن و خاموش کردن حالت تبلت ویندوز 10


به طور پیش فرض ، هنگام تنظیم مجدد رایانه قابل تبدیل به رایانه لوحی ، ویندوز 10 به طور خودکار به حالت رایانه لوحی تغییر حالت می دهد. اگر ترجیح می دهید حالت رایانه لوحی را به صورت دستی روشن یا خاموش کنید ، روش های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد. این چگونه است.

نحوه عملکرد خودکار Windows Tablet 10

اگر از یک لپ تاپ قابل تبدیل 2 در 1 استفاده می کنید که می تواند از فاکتور شکل لپ تاپ صفحه کلید به تبلت تبدیل شود – یا با جدا کردن صفحه کلید ، تاشو صفحه به عقب یا عملکرد فیزیکی دیگر ، حالت تبلت ویندوز 10 باید به طور خودکار کار کند وقتی این عمل را انجام می دهید

اگر این رفتار را دوست ندارید و می خواهید آن را خاموش کنید ، به راحتی می توانید تنظیمات ویندوز را تغییر دهید. کافیست “تنظیمات” را باز کرده و به “System> Tablet” بروید ، سپس از منوی کشویی “Do not switch to mode tablet” را انتخاب کنید.

در Windows 10 Tablet Settings ، از منوی کشویی گزینه ای را انتخاب کنید.

پس از غیرفعال شدن حالت خودکار رایانه لوحی ، می توانید با استفاده از روش های زیر حالت رایانه لوحی را به صورت دستی فعال کنید.

متصل: نحوه جلوگیری از استفاده خودکار ویندوز 10 از حالت رایانه لوحی

با استفاده از Action Center حالت تبلت را تغییر دهید

اگر می خواهید حالت رایانه لوحی را به صورت دستی فعال یا غیرفعال کنید ، مرکز اقدام Windows 10 احتمالاً سریع ترین راه است. ابتدا با ضربه زدن یا کلیک کردن روی دکمه اعلان در گوشه نوار وظیفه ، Action Center را باز کنید. وقتی منوی Action Center ظاهر شد ، دکمه Tablet Mode را انتخاب کنید.

در مرکز اقدام ویندوز 10 ، روی دکمه Tablet Mode ضربه بزنید.

این دکمه به عنوان سوئیچ کار می کند: اگر هنگام استفاده از حالت رایانه لوحی خاموش باشد ، دکمه آن را روشن می کند. اگر حالت رایانه لوحی روشن باشد ، همان دکمه آن را خاموش می کند.

با استفاده از تنظیمات ویندوز حالت تبلت را تغییر دهید

با استفاده از تنظیمات ویندوز می توانید حالت رایانه لوحی را نیز فعال یا غیرفعال کنید. ابتدا تنظیمات را باز کنید ، سپس به System> Tablet بروید.

در Windows Preferences System ، روی کلیک کنید "تبلت."

در تنظیمات رایانه لوحی ، روی تغییر تنظیمات رایانه لوحی پیشرفته کلیک کنید.

در تنظیمات رایانه لوحی Windows 10 ، کلیک کنید "تنظیمات پیشرفته را در رایانه لوحی تغییر دهید."

در “تغییر تنظیمات پیشرفته رایانه لوحی” ، سوئیچی با عنوان “حالت تبلت” را مشاهده خواهید کرد. برای فعال کردن حالت رایانه لوحی آن را “روشن” کنید و برای غیرفعال کردن حالت رایانه لوحی “خاموش”.

که در "تنظیمات پیشرفته را در رایانه لوحی تغییر دهید" در ویندوز 10 ، کلیک کنید "حالت قرص" تعویض.

سپس از تنظیمات خارج شوید. و بخاطر داشته باشید که همیشه می توانید با استفاده از میانبر Action Center که در قسمت قبلی نشان داده شده است ، خیلی سریعتر رایانه لوحی را تغییر دهید. خوش بگذره!
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*