نحوه شخصی سازی صفحه اصلی Safari در Mac


خاموش پاتاک

با پس زمینه خاکستری و چند لینک ، صفحه اصلی Safari بسیار کسل کننده است. اما نه لزوما! می توانید برگه های بیشتری اضافه کنید و پس زمینه را تغییر دهید. در اینجا نحوه شخصی سازی صفحه اصلی Safari در Mac وجود دارد.

اگر از آخرین نسخه macOS Mojave ، Catalina ، Big Sur یا نسخه های جدیدتر استفاده می کنید ، صفحه اصلی Safari سفارشی در Safari 14.0 یا بالاتر موجود است.

نحوه شخصی سازی بخش ها در صفحه اصلی Safari

صفحه اصلی جدید سافاری 14

صفحه اصلی در Safari 14 یا بالاتر به بخشهای مختلفی تقسیم شده است. در مجموع شش زبانه برای شما در دسترس است: موارد دلخواه ، بازدیدهای مکرر ، گزارش حریم خصوصی ، پیشنهادات سیری ، لیست خواندن و زبانه های iCloud.

برگه Favorites دو ردیف وب سایت و پوشه را نشان می دهد که در نوار Favorites هستند. برای گسترش برگه می توانید روی دکمه “نمایش موارد بیشتر” کلیک کنید. همانطور که انتظار می رفت ، بخش “بازدید مکرر” برخی از وب سایت هایی را که مرتباً بازدید می کنید نشان می دهد. برای حذف یک وب سایت از اینجا ، کلیک راست کرده و گزینه “Delete” را انتخاب کنید.

بخشهای مورد علاقه و پر بازدید در صفحه اصلی Safari

گزارش رازداری ، وب سایتهایی را که در هفت روز گذشته بازدید کرده اید لیست می کند و تعداد ردیاب هایی را که از حضور در پروفایل شما جلوگیری کرده اند محاسبه می کند. می توانید روی گزارش کلیک کنید و ببینید دقیقاً کدام ردیاب ها در هر وب سایت مسدود شده اند.

گزارش حریم خصوصی ردیاب Safari

Siri Suggestions پیوندهایی را که در Messages یا برنامه نامه دریافت کرده اید به شما نشان می دهد. ویژگی Reading List آخرین مقالات از لیست خواندن شما را نشان می دهد.

لیست خواندن در صفحه اصلی Safari

سرانجام ، برگه iCloud Tabs برگه های باز شده را از سایر دستگاههای Apple نشان می دهد.

iCloud را در صفحه اصلی Safari قرار دهید

می توانید هر برگه را به دلخواه فعال یا غیرفعال کنید. حتی می توانید همه برگه ها را غیرفعال کنید و فقط یک پس زمینه خاکستری شفاف به عنوان صفحه اصلی بگذارید.

صفحه اصلی سافاری بدون برگه و تصویر پس زمینه

سفارشی کردن زبانه ها آسان است. برای دیدن صفحه اصلی کافیست برنامه Safari را باز کنید یا یک برگه جدید باز کنید. در اینجا ، روی دکمه منو در گوشه پایین سمت راست صفحه کلیک کنید.

روی دکمه منو در صفحه اصلی Safari کلیک کنید

برای فعال یا غیرفعال کردن آن ، کادر کنار یک برگه را علامت بزنید.

برای فعال یا غیرفعال کردن یک برگه در صفحه اصلی Safari کلیک کنید

متناوباً ، برای دیدن میانبرهای سریع برای نشان دادن یا پنهان کردن یک برگه ، می توانید روی هر کجای صفحه اصلی کلیک راست کنید.

برگه صفحه اصلی Safari را سریع نشان دهید یا پنهان کنید

نحوه تغییر پس زمینه صفحه اصلی Safari

هنگامی که بخشهایی را که می خواهید در صفحه اصلی مشاهده کنید (یا بهتر است پنهان کنید) سفارشی کنید ، وقت آن است که پس زمینه را شخصی سازی کنید.

تا زمانی که پس زمینه خاکستری پیش فرض حداقل باشد ، می توانید با تغییر تصویر پس زمینه ، چیزها را تغییر دهید. شما می توانید از میان تعداد انگشت شماری از تصاویر که اپل ارائه می دهد انتخاب کنید یا می توانید تصاویر خود را اضافه کنید.

روی دکمه منو در گوشه پایین سمت راست صفحه اصلی Safari کلیک کنید و روی کادر تأیید کنار تصویر زمینه کلیک کنید تا ویژگی فعال شود.

از منو روی عملکرد پس زمینه کلیک کنید

اکنون به صورت افقی پیمایش کنید تا تمام تصاویر پس زمینه موجود را ببینید. برای ایجاد پس زمینه روی یک تصویر کلیک کنید.

برای انتخاب تصویر پس زمینه برای صفحه اصلی Safari کلیک کنید

برای استفاده از تصویر خود به عنوان پس زمینه ، روی دکمه “+” کلیک کنید.

برای اضافه کردن تصویر خود ، به علاوه کلیک کنید

از پنجره انتخاب پرونده ، به محلی که بارگیری کرده اید و تصویری را که می خواهید استفاده کنید ذخیره کنید. Safari ابتدا پوشه پس زمینه دسک تاپ را باز می کند ، استفاده از هر یک از تصاویر پس زمینه داخلی به عنوان پس زمینه صفحه اصلی شما را آسان می کند.

پس از یافتن تصویری که می خواهید استفاده کنید ، آن را انتخاب کرده و بر روی دکمه “انتخاب” کلیک کنید.

تصویر خود را انتخاب کرده و گزینه Select را کلیک کنید

پس زمینه صفحه اصلی اکنون به روز خواهد شد.

صفحه اصلی سافاری با تصویر پس زمینه

اگر می خواهید پس زمینه فعلی را حذف کنید یا از پس زمینه دیگری استفاده کنید ، به فهرست سفارشی سازی برگردید و “X” را در کنار پس زمینه فعلی کلیک کنید.

برای حذف تصویر پس زمینه ، روی دکمه حذف کلیک کنید


آیا خواندن متن برخی از وب سایت ها برای شما دشوار است؟ با تنظیم سطح بزرگنمایی پیش فرض برای همه وب سایت های Safari برای Mac ، کمی به چشمان خود استراحت دهید.

متصل: نحوه تنظیم سطح بزرگنمایی پیش فرض در Safari برای Mac
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*