نحوه فعال سازی 120 هرتز بر روی Xbox Series X و S


مایکروسافت

Xbox S X و S از خروجی فیلم 120 هرتز در تلویزیون های سازگار پشتیبانی می کند. با این حال ، قبل از اینکه مزیت را ببینید ، باید ویژگی را فعال کرده و بازی ای را که از نرخ فریم بالاتر استفاده می کند بارگیری کنید. در اینجا نحوه کارکرد 120 هرتز آورده شده است.

حالت 120 هرتز چیست؟

بیشتر نمایشگرها با فرکانس 60 هرتز به روز می شوند ، به این معنی که 60 صفحه در هر ثانیه تازه می شوند. به همین دلیل نرخ فریم در کنسول های آخرین نسل اغلب به 60 فریم در ثانیه محدود می شد. با این وجود نمایشگری که از 60 هرتز پشتیبانی می کند می تواند حداکثر 60 فریم در ثانیه را نمایش دهد.

از آنجا که جدیدترین کنسول های مایکروسافت قدرت زیادی دارند ، می توانند بازی ها را با نرخ فریم بسیار بالاتر حتی از Xbox One X نمایش دهند. این شامل Xbox Series S کمتر قدرتمند است که ارزان تر و بیشتر است کمی قدرتمندتر از سری X بزرگتر.

Xbox Series X و Series S.
مایکروسافت

با ورود HDMI 2.1 ، نمایشگرهای مدرن اکنون می توانند تا 120 هرتز را با وضوح 4K کامل پشتیبانی کنند. برخی از بازی ها از رزولوشن 120 هرتز با رزولوشن پایین تر مانند 1440p پشتیبانی می کنند. مهم نیست که از کدام کنسول استفاده می کنید یا از رزولوشن استفاده می کنید ، صفحه نمایش شما باید تا 120 هرتز پشتیبانی کند تا کار کند.

خوشبختانه هر دو سری X و S دارای ابزاری مناسب برای کالیبراسیون صفحه نمایش هستند که به شما می گوید دقیقاً تلویزیون شما از چه توانایی برخوردار است. پس از تنظیم صحیح ، کنسول شما در 120 هرتز قفل خواهد ماند و در صورت پشتیبانی می توانید از بازی های با نرخ فریم بالاتر بهره ببرید.

متصل: نحوه خرید تلویزیون برای بازی در سال 2020

پشتیبانی از 120 هرتز را بررسی کرده و آن را فعال کنید

وقتی Xbox روشن است ، دکمه Xbox را در کنترل کننده خود فشار دهید و سپس با استفاده از دکمه های سپر (LB و RB) به قسمت Profile و System بروید. به پایین بروید و “تنظیمات” را انتخاب کنید و سپس در بخش “عمومی” “گزینه های تلویزیون و نمایش” را انتخاب کنید.

در منوی ظاهر شده ، “جزئیات تلویزیون 4K” را انتخاب کنید تا لیستی از حالت هایی را که تلویزیون شما پشتیبانی می کند ، مشاهده کنید. امیدوارید در کنار هر توصیفی از حالتهای 120 هرتز ، مانند “4K UHD (120 هرتز)” یا “4K بومی با سرعت 120 فریم در ثانیه” (حداقل در سری X) نشانک ها را مشاهده کنید.

 "وضوح تلویزیون" و "من دارم بازی می کنم" بخشها در "نمایشگر تلویزیون 4K" منوی Xbox

اگر Xbox می گوید تلویزیون شما از نرخ تازه سازی بالاتر پشتیبانی می کند ، اکنون می توانید 120 هرتز را فعال کنید. از فهرست “جزئیات تلویزیون 4K” خارج شوید و سپس “Refresh Rate” را از فهرست کشویی انتخاب کنید. “120 هرتز” را انتخاب کنید و سپس منتظر تازه شدن صفحه باشید. اگر رابط کاربری Xbox را می بینید ، همه چیز کار می کند

اگر به جای آن صفحه سیاه ببینید ، تلویزیون شما متأسفانه پشتیبانی نمی شود. اگر یک ثانیه صبر کنید ، به طور پیش فرض 60 هرتز خواهد بود.

انتخاب کنید "120 هرتز" که در "گزینه های عمومی تلویزیون و نمایشگر" منو.

در حالی که در این منو هستید ، می توانید رنگ 10 بیتی را نیز فعال کنید. “Video Fidelity & Overscan” را انتخاب کرده و سپس منوی کشویی “Color Depth” را باز کنید. “30 بیت در هر پیکسل (10 بیتی)” را انتخاب کنید و سپس منتظر بمانید.

اگر تلویزیون شما رابط کاربری Xbox را نشان می دهد ، کار می کند و می توانید از منو خارج شوید. اگر صفحه سیاه دارید ، فقط صبر کنید تا Xbox به رنگ 8 بیتی برگردد.

انتخاب کنید "عمق رنگ" که در "فیلم وفاداری و بیش از حد اسکن" منو.

توجه: اگرچه رنگ 12 بیتی گزینه بهتری به نظر می رسد ، اما Xbox فقط از 4K در 120 هرتز در رنگ RGB کامل 10 بیتی پشتیبانی می کند (4: 4: 4). اگر 12 بیتی را انتخاب کنید ، این نمونه برداری از رنگ را نشان می دهد ، که منجر به کاهش کیفیت تصویر می شود (و میله های رنگی قابل مشاهده تر).

بازی هایی انجام دهید که از 120 فریم در ثانیه پشتیبانی می کنند

انتخاب ساده حالت 120 هرتز در تنظیمات Xbox برای دیدن واقعی مزایای بازی کافی نیست. برای این کار شما باید یک بازی انجام دهید که از خروجی حداکثر 120 فریم در ثانیه پشتیبانی کند. همچنین ممکن است لازم باشد گزینه “Performance” یا “High Frame Rate” را با سرعت 120 فریم بر ثانیه در تنظیمات بازی فعال کنید ، زیرا اکنون عناوین زیادی به شما امکان انتخاب کیفیت و عملکرد را می دهند.

برخی از بازی های AAA که نرخ فریم تا 120 FPS را پشتیبانی می کنند عبارتند از:

  • خاک 5
  • Call of Duty: Black Ops Cold War
  • سرنوشت 2
  • امکانات 5 (فقط چند نفره)
  • Rainbow Six Siege

بازی های مستقل زیر نیز از 120 FPS پشتیبانی می کنند:

  • اوری و اراده خرد
  • توریست
  • Falconeer

https://www.youtube.com/watch؟v=Tn5AeMY6mq0

در تنظیمات Xbox در هر زمان می توانید بین حالت های 120 و 60 هرتز تغییر حالت دهید. سپس می توانید این دو حالت را با یکدیگر مقایسه کرده و مقایسه کنید تا ببینید آیا این فریم های اضافی واقعاً تفاوت بزرگی ایجاد می کنند. بازی ای که با سرعت 120 هرتز اجرا می شود باید احساس نرمی و واکنش پذیری بیشتری داشته باشد اما برخی از افراد تفاوت زیادی را مشاهده نمی کنند.

تفاوت به اندازه سوئیچینگ از 30 به 60 FPS مشخص نیست. با این حال ، بیشتر گیمرها از دیدن نرخ فریم بالاتر در کنار سایر مزایای نسل بعدی مانند پردازنده های قدرتمند ، قدرت گرافیکی بی نظیر و SSD های پر سرعت ، خوشحال خواهند شد.

مطمئن نیستید Xbox Series S یا X مناسب شما است؟ مقایسه دو سیستم را مشاهده کنید.
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*